Zátah 2 (2014)

Akční jízda, co během 150 minut neztratí nic ze svého tempa. To, že Evans opustil panelák, tak znamená, že se musel vypořádat s příběhem a detailnějšími vedlejšími postavami. Vypořádal se s tím slušně a na oplátku to dostal rozmanitější prostředí, kde si můžou rozbít držky. A každé z nich stojí za to.

Shuto Kôsoku toraiaru (1988)

Závodění na japonské dálnici je celkem nuda. A přitom to začíná nadějně. Super záběry z kapoty a interiéru jsou fajn napoprvé. Když ale všechny další závodní sekvence vypadají úplně stejně, tak už je to spíš otrava. A k tomu výběr herců (snad jen policajt trochu hrál) se moc nepovedl. A to nemluvím o příběhu. Honička s policajty ke konci je vtipná, ale jinak nesedí do nálady zbytku filmu. Tokyo Drift bylo všelijaké, ale raději bych se podíval na něj.

Mroží muž (2014)

Já se tak těšil. Nakonec je z toho komedie, co není vtipná a zvláštní horor, který se ale zastavil někde na půli cesty. Všechny herce spočítáte na prstech dvou ruk a ti hlavní jsou, s výjimkou Parkse a částečně Longa, buď nevýrazní (Osment, Rodriguez) nebo otravní (Guy Lapointe). Do doby, než se objeví Guy Lapointe to možná není dokonalé, ale aspoň zajímavé. Po jeho příchodu už je to jen trapné. Kromě scény, kde hraje Tusk od Fleetwood Mac, ta je jedna z nejlepších. Na film se celkově dobře dívá díky super střihu a kameře. Jen ty flashbacky si mohl Smith odpustit. Snad to není předzvěst toho, jak budou vypadat další Smithovy filmy. Nějak přežiju, když bude zbytek True North trilogie podobný tomuhle, ale nerad bych, aby to postihlo i třetí Clerks.

Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop! (2014) (TV film)

Třeba se pořádného dokumentu, který nebude zkratkovitý a pořádně zdokumentuje všechno důležité, dočkám za dalších 25 let.

Climb Dance (1989)

Správnej chlap by nedal míň než 4*.

Marvel Studios: Assembling a Universe (2014)

Taková kratší a aktualizovaná verze Building A Cinematic Universe bonusu z The Avengers. Z řečí producentů a všech zúčastněných to vypadá, že natáčení filmů u Marvelu je prostě ta nejlepší věc na světě. Proto se tady nemluví o problémech s Ant-Manem, Hulkem a platovými podmínkami pro herce (výměna Rhodeyho). Jinak ale pěkné připomenutí pro fanouška komiksových filmů.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Spíš The Not-so-Amazing Peter Parker, protože Spider-Mana je tady vážně málo. Scény s ním jsou super a hudba od skutečně magnificent The Magnificent Six, která v akčních sekvencích hraje taky (z elektrizující Itsy Bisty Spider jsem měl husí kůži), ale Peter Parker je v podání Garfielda opět stejný jouda a film pořád někam přeskakuje a snaží se toho vyprávět co nejvíce a přitom nic z toho pořádně. Třeba scéna s letadlama je jedno velký WTF. Je to napsáno i v obsahu: "Být Spider-Manem je skvělé." Ale být Peterem Parkerem už tak moc ne. Hlavně ne, když vás režíruje Marc Webb.

Standing in the Shadows of Motown (2002)

Funk Brothers byli a pro některé ještě možná pořád jsou jménem, které jim nic neříká. A přitom právě muzikanti v Motownu byli možná tím nejdůležitějším článkem v řetězu Motownu, jak ukazuje tenhle dokument. Hudební vložka s mladými zpěváky zpívajícími klasiky z Detroitu v doprovodu Funk Brothers a komentáře všech zúčastněných jsou super, akorát mi trochu chybí dobové záběry z nahrávání, pokud tedy existují. Na druhou stranu je tady soundtrack s instrumentálkami.

Panic Mechanic (1996)

Asi tak polovině toho co říkali jsem kvůli přízvuku a afrikánštině nerozuměl, ale hlavní jsou tady gagy, protože je to film postavený na záběrech skryté kamery, zabalený kolem příběhu "s přesahem". Některý vtípky jsou slabší, další ujdou a ty ostatní - Hi Jack, zloděj kola, výběrčí mýta, tupá blonďatá sekretářka, úvodní scéna a závěrečná pálivá sekvence - jsou peckovní. Škoda že jich je na celý film málo.