Purpurový déšť (1984)

Jako film je to poměrně špatný. Mluví se tam málo a když už, tak je to fakt hloupý a prkenný, jinak tam (hlavně) Prince hází dlouhý pohledy do kamery. Ale co se dá dělat, když do toho hraje nejlepší album Prince. To občas přetrpíte slabší chvilku nebo si z filmu uděláte dokonalou kulisu.

Dobrodružství Ewoků (1984) (TV film)

Je mi líto lidí, pro které tenhle film představuje jejich dětství. A o to víc, když se jim líbí i v dospělosti. Pochopím, když má někdo slabost pro Ewoky (já taky), ale to mě nepřinutilo si tenhle film oblíbit. Hlavně kvůli dementním (lidským) postavám a replikám, který si snad napsaly samotný děcka.

Fantastická čtyřka (2015)

Trailery spoustu lidí odradily. Já jsem to tak černě neviděl a říkal jsem si, že film může jenom překvapit. Přecijen na něm dělali samí talentovaní lidé. Překvapení se konalo, ale nepříjemné. Ten film nemá žádnej ksicht, postavy se nevyvíjejí, dialogy jsou tragédie (Because we're a team now, and there's four of us. So, we should come up with a name for it.), akce skoro žádná a když už, tak ničím neoslní, a chybí mi tam tak půlhodina stopáže, klidně i víc, která by nahradila ty nudné a zbytečné části a vyplnila by tam prázdní místa (borec zůstal na cizí planetě, to se stává...). Nevím, jestli je Storyho F4 lepší film, ale minimálně zábavnější určitě ano. I dvojka. Reparát za dva roky to bude mít hodně těžké, jestli k němu vůbec dojde.

Špión (2015)

Asi jsem trochu sofistikovanější (možná je to naopak a mně nedochází film, ale spíš ne), protože tenhle fekální a sprostý humor na mě nějak nefunguje. Resp. funguje, ale musí s ním přijít Statham. A na to je ho ve filmu málo. Překvapivě Špión funguje líp jako bondovka, než jako komedie, protože při dialozích jsem čekal, kdy konečně přijde něco vtipného. A často nepřicházelo... A 50 Cent tady je tak půl minuty, ale naprosto si ji získal pro sebe. "I just had some goulash. The shit was on point!"

Dredd (2012)

Ano, je to jako Raid, jenom s tím rozdílem, že oproti indonéské mlátičce není Dredd nijak nápaditý. A zatímco některé filmy, třeba i Raid, umně maskují, že filmaři pracovali s malým rozpočtem, tady to jde vycítit ze skoro každého záběru. Hlavně z těch pomalených, ve kterých stříkají litry digitální krve. A chápu, že tvůrci chtěli zůstat věrni předloze, ale ta helma a celkově postava soudce působí neskutečně směšně.

Machete zabíjí (2013)

Jednička byla jasný Bčko, ale úmyslně a bylo to vtipný. Z tohodle to smrdí na sto honů a působí to směšně.

Prometheus (2012)

Takový pozlacený hovno. Vypadá to úžasně, ale co s tím, když je to minimálně první hodinu neuvěřitelně hloupý? Krásná ukázka toho, jak Hollywood za třicet let upadl, když dokáže vytvořit jen neuvěřitelně dementní a nesympatický postavy, který se chovají jako idioti.

Green Lantern (2011)

Všechno špatně. Film se soustředí na to, co by měl ignorovat a důležité části děje rychle odbyde. Postavy jsou jak z manuálu pro nejšablonovitější filmy a začátek filmu je hrozná nuda. V prodloužené verzi ještě o osm minut delší. Sorry Ryane, snad se ti ten Deadpool povede víc...

Velká šestka (2014)

Jasně, je to plný klišé, ale co od Marvelu nebo Disney není? Na druhou stranu je to vtipný, ne křečovitě a způsobem, jaký děti možná ani nepochopí. Děti ve filmech se často chovají jako... no děti, ale tady překvapivě ne. Navíc to skvěle vypadá (úvodní přelet nad městem ani nevypadá jak animace) a zní (soundtrack).

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Stejná sračka jako rádobyvtipná Youtube tvorba zúčastněných. Člověk po lobotomii by se u toho možná párkrát usmál.