Panic Mechanic (1996)

Asi tak polovině toho co říkali jsem kvůli přízvuku a afrikánštině nerozuměl, ale hlavní jsou tady gagy, protože je to film postavený na záběrech skryté kamery, zabalený kolem příběhu "s přesahem". Některý vtípky jsou slabší, další ujdou a ty ostatní - Hi Jack, zloděj kola, výběrčí mýta, tupá blonďatá sekretářka, úvodní scéna a závěrečná pálivá sekvence - jsou peckovní. Škoda že jich je na celý film málo.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Bavil jsem se i u scén, které jsem v traileru neviděl. To se u moderních komedií moc často nestává.

Captain America (1990) odpad!

Pokud hledáte film, kde se postavy chovají naprosto debilně a nelogicky, tak jste ho našli. Snad v každé scéně je něco, nad čím budete kroutit hlavou. Vrcholem jsou ty gumový uši. Jestli chcete retro Kapitána, tak zkuste raději Death Too Soon.

Captain America II: Death Too Soon (1979) (TV film)

Jak asi může dopadnout, když Maďar točí film o národním hrdinovi USA? Překvapivě líp, než když to zkoušel Američan! Hlavně proto, že je o deset minut kratší. Taky je tu trochu lepší obsazení (Christopher Lee) a Reb Brown se celou dobu neusmívá jak blb a dokonce se jednou i rozzlobí, což je na člověka, který si ve městě maluje kocoura, hodně emocí. Více prostoru dostala i Capova motorka, kterou nejdřív přehodí přes pětimetrovou zeď a potom se z ní stane rogalo! O tom si Chris Evans může nechat jen zdát. Leda že by rogalo udělal Falcon.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Kouzlo seriálu je pryč. Hlavně proto, že jde v postatě o to samé a neobjeví se nic nového. Tedy kromě obří díry ve scénáři hned na začátku. Bitky jsou naštěstí pořád efektní, stejně jako hudební doprovod.

Captain America (1979) (TV film) odpad!

Vypadá to, že pro adaptaci Kapitána získali v Universalu licenci jen na jméno Steve Rogers a Captain America a zbytek si museli vymyslet. A vymysleli to pěkně debilně, jak už popsal Nin. Ale co je horší, ještě hůř to natočili! Zápletka, která by vydala maximálně na 40 minut, je tady nesmyslně dlouhými záběry natažená na 98 minut. Takže dvě minuty vidíte Kapitána, jak si zkouší svou novou motorku se super umělohmotným štítem. Potom ho další tři minuty nedokáže borec trefit brokovnicí ze vzdálenosti ani ne pět metrů. Pak se Cap se svým kámošem vědátorem pět minut baví ve vrtulníku... A mezi tím jsou dloooouhé záběry na grimasy všech zúčastněných, kteří jsou ve většině případů jaloví. Hlavně Reb Brown, kterej se umí akorát připitoměle usmívat v jakékoliv situaci. Asi jim nezbyl film, aby scény mohli natočit tak, jak to měli v plánu a nechali to takhle. Najde se ale i pár dobrých momentů. Třeba scéna s asistentkou v plavkách na pláži. Nebo ty, kdy motorka raketově vystřelí z dodávky. A pak ta, kdy Cap skáče do návěsu tak, že si musí přerazit záda, ale následný střih všechno vyřeší. To je dohromady asi minuta stopáže. Na hodnocení na jiných (amerických) webech nehleďte. Ti sežerou všechno se svou patriotickou figurkou. Pokud chcete špatný komiksový film, tak zahoďte 90 minut svého času třeba u druhé Fantastic Four, Nicka Furyho nebo Ghost Ridera. 36 % totiž není odpovídající.

Senzační Spider-Man (2008) (seriál)

Netuším, co s tímhle seriálem udělala Nova nebo kdo ho u nás vysílal, ale asi to muselo být něco hrozného, když se tady hodnocení tak liší od toho na IMDb. A zdejší negativní komentáře mi taky neprozradily, jak je možné, že se seriál dostal do několika žebříčků těch nejlepších animáků. Tak jsem se na 26 dílů musel podívat na vlastní oči, abych zjistil, kde je chyba. A nezjistil jsem. Jediná výtka směřuje jen k očím postav, které jsem až do konce nebyl schopen zkousnout. Jinak je to prostě Spider-Man, který bojuje se svými největšími protivníky a má v zásobě vtípky i když čelí porážce. Určité příběhové detaily se liší od komiksu/filmů/jiných seriálů, ale zasazení do střední školy nabízí příležitosti pro trochu jiné vyprávění.

Spider-Man 2 (2004)

Nejen nejlepší film se Spider-Manem, ale pro mě taky nejlepší komiksovka od Marvelu vůbec, a to jsem jich už pár viděl. Prodloužená verze, která přídává kousek tady a kousek tam, je pěkným bonusem.

Indian (2008) (pořad)

Od dětí pro děti. Když chci serióznější informace o hrách, tak zamířím jinam. Ale ze zvědavosti většinou každý díl rychle projedu.