Metallica: Through the Never (2013)

Koncertní část je fajn, to uznávám jako někdo, kdo si Metallicu občas poslechne. Ale ten "příběh" mi absolutně nedával smysl, takže proč tam vůbec byl? Teda pokud to není nějaká hyper metafora, ale tu od Metallicy nečekám. Dohromady to působí jako ždímačka peněz, aby si Lars mohl koupit pozlacenou nádrž se zřalokem. Vzrušující 3D zážitek se taky nekonal, jen pár trčících mikrofonů a stojanů od bicích. Pokud máte Metallicu rádi, tak si to pusťte doma na televizi, klasicky ve 2D, a dostanete super koncert. Jen si při příběhových částech zavřete oči nebo si odskočte.

Thor: Temný svět (2013)

Oproti prvnímu Thorovi tomu něco chybí. Nebo v tomhle případě spíš přebývá? Fantaskní Asgard v jedničce tak hezky představili, ale tady už se většina děje odehrává u Thora doma a tak bylo těžší vymyslet něco zajímavého. Souboje ve stíhačkách a pohřeb připomínají Star Wars. Že by si Natalie chtěla zavzpomínat? A na to, jaké má Thor schopnosti, jich tady moc neukázal a banda temných elfů mu ani nedá moc zabrat. Možná byl Thor po událostech v Avengerech dost rozcvičen, ale i tak je hlavní bitka filmu proti Malekithovi vyzbrojenému všezničující zbraní krátká a bez nápadu. I tak je tu pořád severská mytologie, Natalie Portman (příště víc prostoru pro Sif!), Loki (u mě nej padouch z poslední doby, i lepší než Ledgerův Joker) a celkově kvalitní obsazení.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Nějak celá sága začít musela, ale zrovna takhle? Jak se Lucas od témat ve staré trilogii dostal k midichlorianům, gunganům, Obchodní federaci a nudným droidům? Místo čekání na technologii vhodnou pro natočení triků měl trávit více času nad scénářem. Hodně slabý 4*. Když by kolem toho nebylo to ostatní, co ze Star Wars dělá Star Wars, tak jdu na 3*.

Gravitace (2013)

Taková novobodá Vesmírná odysea. S tím rozdílem, že jsem u toho dokázal neusnout a místo počítače bojují kosmonauti s vesmírem.

Spring Breakers (2012)

"Just pretend it's a video game. Like you're in a fucking movie." A díky za RiFF RaFFa. Nebýt jeho tak je film poloviční.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Tak trochu jinej Mad Max, ale potřetí už to přeci nemůže být stejný jako minule. Nemá se komu mstít, nikdo mu nejde po krku, protože se jen toulá pouští. Pak to ale začne. Slabší než dvojka a trochu víc než jednička.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Oproti prvnímu dílu vyváženější (rozuměj, že se pořád něco děje, ne jen posledních deset minut) a velkolepější. Gibson je jako Max charizmatičtější a drsnější. Jen ti vyholení magoři v kůži zůstali.

Šílený Max (1979)

Tomuhle kultu úplně nerozumím. Asi to bude kvůli těm transsexuálním banditům. Pěkný auta a záběry to vytáhly na silný 3*

Requiem za sen (2000)

Forma vítězí nad obsahem. Sice ne totálně, ale hudba, kamera a střih jsou tady prostě na prvním místě.