Sladký domove! (2020) (seriál)

Neznám původní komix, ale za to jsem viděl opravdu hodně hororů. Tento seriál bych hororem nenazýval, zkrátka je to příběh obyvatel jednoho domu. Ale užíval jsem si povedenou vizuální stránku, fajn hudební podkres a jako pohodový odpolední výplach po práci je to více než dobré a v neposlední řadě, je to lepší než všechny Resident Evil filmy dohromady.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Asi na tom, něco bude, ale tohle je jednoznačně ta lepší Marvelovka a Black Widow nechává daleko za sebou. Ale abych to osvětlil. Líbí se mi vizuál, který není až tak dráždivě barevný, ale umírněný a spíše estetický. Rovnež musím pochválit na relativně slušné bitky, na to, že je snímek Made in USA a v neposlední řadě mi udělala radost účast Yuena Waha. Hlavní hrdina nakonec není nejnesymaptičtější asiat na planetě, ale rozhodně charisma moc nepobral. Sidekick Kate je zase otravná svým chraplákem, takže pokud přežijete úvod, tohle negativní odezní a naopak přijdou klady ve formě krásného vizuálu, relativně zajímavé story a efektních bitek.

Nu chuo čung an (2021)

Celkově zklamání. Snímek z naprostého průměru nevytáhla ani herecká esa jako je Tse a Yen. Dokonce ani režije Bennyho Chana není nijak oslnivá - klasická rutina bez špetky nápadu. Vizuál se schovává nejčastěji za žluté syté tony, což už jsem si za ty roky na HK produkci zvykl. Celkově jsme stejná příběh viděl už xkrát a mnohdy i lépe zpracovaný. Tse jede na půl plynu a jeho antihrdina nemá sebemenší charisma a Yen nám už zkrátka stárne a je to na něm vidět nejen co se týče vzhledu, ale i bitek. Celkově mohu tento snímek doporučit jen fandům východní tvorby, ale pokud se neurazíte, sáhněte raději po korejské tvorbě.

Parchanti (2018)

Je to zvláštní, ale tento snímek má své kouzlo. Není zajímavý vizuálem, ani nijak příběhově či řemeslně oslnivý, přesto mě donutil jej zkouknout na jeden zátah a být zvědavý, jak to dopadne. Možná je to civilním a uvěřitelným příběhem nebo snad neokoukaností filmů z kotliny Tchaj-wanu. Těžko říci, ale dejte mu šanci a je vysoká šance, že Vás tento kousek i přes úvodní a konečné rozpaky zaujme. Je to přesně ten typ filmu, kdy nečekáte vůbec nic a dostanete velmi milé překvapení.

Red Notice (2021)

Johnson hraje Johnsona, Reynolds hraje Reynoldse a Gal Gadot už opravdu stárne. Asi tak bych to shrnul. Na filmu nevidím astronomický rozpočet, vyjma platu hvězd. Celkově se ale jedná o fajn jednohubku, kterou, kdyby měl šikovnější režisér, byla by to opravdová bomba. Takto je to zkrátka fajn film.

Tím tvrdší je pád (2021)

Idrise Elbu mám rád, ale do tohoto snímku mi nesedí. Nebo respektive jeho výkon je rozporuplná a postava nevyužitá. Ale naopak Jonathan Majors v roli Nata Lova je perfektní a člověk mu jeho zarputilost věří. Film jako celek má pár zajímavých scén (zpomalovačka ve vlaku), je pěkně "barevnej" a relativně odsejpá. Ale aby to byl snímek, na který si za rok někdo vzpomene, to ani z daleka není. A je to celkem škoda.

Expedice: Džungle (2021)

Ale jo. Chemie mezi Johnsonem a Blunt se povedla. Na film se nejlépe dívá s dětmi, protože právě děti nejvíce ocení barevnost a chvílemi temnější nádech. Sice bych to nevydával za nové Piráty (původní trilogie byl zázrak své doby a to už se nebude opakovat), ale tento snímek se jim snaží aspoň z povzdálí konkurovat a výsledek je zkrátka fajn.

Halloween zabíjí (2021)

Upřímně? Měli jsme tu i horší díly než je tato novinka. Upřímně? Co by jste také čekali od cca 12.dílu? Pořád to Michael dotáhl dál a lépe než jeho kolegové Freddy a Jason (a nemyslím jejich společný film). Ale z novodobé éry těchto zabijáků má Michael pořád největší "sílu" a ač bych uvítal více příběhového pozadí, stále je to koukatelné.

V obležení (2021)

Carnahanova tvorba mne vždy bavila a to hlavně díky skvělému castingu na každý jeho film. Dokonce patřím k lidem, kterým se Sejmi eso velmi líbí a naopak Mezi vlky bere jako slabší kousek. A nyní tu máme novinku, kde by mohlo charisma Grilla a Butlera stříkat přímo z plátna a ono se tak i celkem děje. První půlka celkem nuda, ale pak se to rozjede a i když se zde málo postav i tak se našly chvíle napětí, vtipu i super akce.

Old Henry (2021)

Nejsem zvyklý vídat Tima Blake Nelsona v takové roli a musím říci, že mu velmi sedí. Kdyby byl vizuál čistější a víc vypiplaný, nebál bych se to přirovnat k novodobé klasice. A onen twist, který se ve 2/3 dozvíte je sice relativně levný, ale přesto stylový a dodává všemu patřičnou hloubku. Od dob Bone Tomahawk jsme tu asi neměli nic tak dobrého.