Žádné prudké pohyby (2021)

Film by se dal rozdělit na dvě části. Kdy ta první je pouze konverzační záležitost a druhá je, z mého pohledu, mnohem lepší kriminálka. Raději bych, aby celý film byl jako jeho druhá půlka, tzn. napínavý, plný zvratů (celkem očekávaných), ale se skvělou atmosférou, kterou podporují hvězdy nižší svítivosti, ale o to více září.

Válka zítřka (2021)

Někdo může říci, že je to další hloupá film s klasickou zápletkou a bude mít dokonce i pravdu, ale přesně tento typ filmů zde dlouho chyběl. Takže jsem rád, že to nebyla až taková tragédie. Navíc pro někoho, kdo má dceru je to ještě o kousek silnější zážitek.

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Na Wahlberga slušný kousek ve smyslu - koukám a nepřemýšlím. Jakmile se zamyslíte, vše se sesype a přijdete o fajn výplach. Jediné co mě opravdu štvalo je, že Evan (Wahlberg) něco řekne a vzápětí to sám popře. A to se stává opakovaně.

Keullojet (2020)

Pominuli názor na film, tak mě opravdu pobavila hláška "Vše se vysvětluje ve filmu Along with the Gods" a hlavní hrdina odpoví "Nedostal jsem se k tomu" :) :) :) Kdo viděl obojí, chápe. Jinak je to běžná duchařina v asijském stylu. Nic víc, nic míň.

Černobyl (2020)

Škoda, že je zde minimální dramatická linka. V porovnání se seriálem film prohrává. Ale to nemyslím co se týče efektů, ale co se týče atmosféry napětí a strachu o dané hrdiny. Čekal jsem větší "politickou" zabarvenost a výsledek mě celkem kladně přesvědčil, že propaganda tu není až taková jaká by mohla být.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Ale jo. Klidně bych si dal dvojku rozvíjející nastavený příběh. Nepatřím k haterům Snydera, ale ani k jeho fandům, takže jsem k tomuto sestřihu přistupoval v klidu a v porovnání s původní verzí musím říci, že tahle je lepší a ani ta délka mi nijak nevadila. Co mě ale vadilo hooodně je poměr stran 4:3. Jestli tohle měl být umělecký záměr, tak ne děkuji.

Kalašnikov (2020)

Naši východní "bratři" poslední dobou umí točit vcelku zajímaví filmy a to dokonce různých žánrů. Akční Balkánská hranice, hororový Kolskaja sverchglubokaja, ndávný Sputnik a nyní životopisný Kalašnikov. Každý film má něco do sebe a pro středoevropana i "kouzlo" vizuálu, který je nám blízký.  Nemám iluze, že tady je dost příběh poladěný, ale to nemění nic na zajímavosti tématu a příjemnému zpracování. Střídmá stopáž a minimum hluchých míst ukazuje, že i na východ od nás jsou šikovná lidé a zajímavé příběhy.

Rozhněvaný muž (2021)

V rámci tohoto žánru je nový Stathamovka asi to nejlepší co aktuálně máme a zároveň Stathamovi jako takovému tato poloha ala kus ledu sluší a dokáže ji uhrát. Za mě jediná škoda, že film má defakto 2 části. První je příběhový, pozvolná a druhá akční paráda, které bych si dal mnohem víc. Každopádně stojí za hlédnutí.

Střípky (2021)

Dalo by se to jednoduše shrnout jako novodobá variace na film Sedm. Máme tu sice 3 oskarové herce, ale je to typ filmu, viděl jsem a konec. Možná za pár let v TV.

Armáda mrtvých (2021)

Vyšší hodnocení je spíš důsledkem nulové konkurence. Casting se povedl a za mě jsou charaktery natolik odlišné a zapamatovatelné, že mi jejich postupné "odumírání" nevadilo. Dokonce jsme si i zvykl na podivnou neostrost, která vznikla Snyderovou touhou jít jiným směrem a použít skla, která na tohle vhodná nejsou. Vlastně ani ten příběh tam moc nebyl, ale zkrátka film na efekt a bez přemýšlení fajn. Člověk nemá neustále náladu na srdce drásající životopisná dramata......