Potulný samuraj Kenšin: Počátek (2021)

Měl jsem rád původní trilogii, kdy Battosai byl nepřemožitelný bijec a každý díl měl zajímavé a stylové záporáky. Zde je vše o několik řádů komornější a celkový konflikt je upozaděný na úkor hlavního hrdiny, který je uvnitř rozervaný a ještě ne až tak dobrý. Proto mi zatím přijde tento díl nejslabší. Sice je to defakto úvod do celého příběhu a zjišťujeme  jak to celé začalo. Možná bude lepší si to nepouštět chronologicky jak se filmy dostaly na svět, ale podle vyprávění příběhu. Někdo může kvitovat s povděkem odklon od původního stylu, ale někdo zkrátka ne. Když snímek porovnám s nedávným Geomgaekem, jedná se jednoznačnačného poraženého.

Cherry (2021)

Na tomto snímku jsou jasné dvě věci. První je, že Tom Holland by skvěle zapadnul do nějakého válečného filmu ze současnosti a za druhé, že se definitivně dokázal vymanit ze škatulky Spider-Mana. Tak či tak je to sice dlouhé, ale celou dobu zajímavé. Moc hluchých míst zde nenajdete a pokud Vám příběhy o fetkách nevadí, dejte tomu šanci.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Mám rád mytologii ohledně Candymana. Mám rád i původní dva filmy (třetí už je mizerný) a líbí se mi, jak tento nový "díl" šikovně a "nenásilně" navázal na původní snímek z roku 1992. Je fajn, že byl přizván i Tony Todd a mohl navázat na jednu ze svých nejlepších rolí. Zároveň mi nový Candyman po řemeslné stránce slušný a najdou se i vyloženě zajímavé momenty. Takže ve srovnání s originálem, za mě, rozhodně povedený kousek. Jediné, co malinko zamrzelo je, že se zde nevyskytuje ani variace na původní melodii, která byla a je stále geniální.

Schumacher (2021)

Závody čehokoli, tím pádem i Formule 1 mě nikdy nezajímaly a to jsem dobu, kdy byl  Schumi aktivní, zažil již ve věku, kdy jsem věci kolem F1 vnímal a věděl, co je to za osobnost a jaký má vliv. Tím chci říci, že tento dokument je zajímavý i pro člověka, kterému je jinak tento "sport" ukradený. Neřešil jsem strukturu vyprávění, ani technickou kvalitu a dostalo se mi velmi poutavého příběhu, který se asi hned tak nebude opakovat.

Wonder Woman 1984 (2020)

Za mě zklamání. Nejde ani tak o málo akce nebo horší vizuál. Jde o příběh, který mohl být velmi zajímavý a má dobrý základ, ale jeho podání je mizerné. Jediné co mě bavilo, byla postava K. Wiig, která je sice klasická šedá myš, která projde změnou, ale obecně se mi toto líbí - z nudné, nezajímavé a obyčejné ženské, udělají hezkou, stylovou kočku :) a to je asi to jediné pozitivní na celém filmu.

Poslední žoldák (2021)

Van Damme si na rozdíl od své konkurence (Seagal, Lundgren, Willis, Cage atd) dokáže zhruba jednou za dekádu najít relativně slušný projekt, který není až tak špatný jako vše ostatní, co točí. A tohle je zrovna ten případ. Neříkám, že je to filmový zážitek, ale jako průměrná jednohubka pro bývalé fandy Van Damma asi postačí. Nečekejte nic a dostanete aspoň něco :)

Sebevražedný oddíl (2021)

Obsazení bylo rozhodně příjemné, ale po takovém hypu jsem čekal něco víc. Jsem asi jeden z mála, komu se líbila jednička a tohle je asi jen o chlup lepší. Ano, triky jsou fajn, humor také občas ujde, ale jinak je to průměrný DC věc.

Lovecraftova země (2020) (seriál)

Zhruba do poloviny má seriál slušný drive , bohužel pak se do toho zahrnou zbytečně dlouhé a nezajímavé pasáže, které celkovou zajímavost, alespoň pro mne výrazně sráží a nepomůže tomu ani celkem urychlené finále.

Království zombie: Ashin ze severu (2021)

Slabší než seriál, avšak jako bonus pro fandy bohatě postačí. Na rozdíl od seriálu je zde tempo výrazně pomalejší, což věci neškodí, ale ve výsledku se toho ani člověk moc nedoví. Zkrátka prequel, který kdyby vznikl před seriálem, asi by nikoho moc nezaujal, takto díky právě seriálu bude mít asi slušnou sledovanost. I když je otázkou, kolik lidí zná Kingdom.....

Rychle a zběsile 9 (2021)

Je to barevné a hýbe se to. To je asi to nejpozitivnější, co lze říci. Sešla se tu slušná sbírka postav napříč celou sérií, což na jednu stranu potěšilo, ale na druhou stranu charisma D. Johnsona to nedožene a ani zajímavé cameo v potitulkové scéně tomu moc nepřidá. Cena mi přišel celkem slušný, ale málo využitý.