Kolskaja sverchglubokaja (2020)

Velmi slušná atmosféra, minimálně do dvou třetin stopáže, která by mohla být o kousek kratší, ale i tak. Vizuál i celkové pojetí mi velmi evokovalo herní i knižní sérii Metro a i když jsem podobný příběh viděl x-krát, film jsem si užil a mohu ho vřele doporučit. Nečekejte třeskuté vizuální efekty, spíše jde o minimalistický přístup, kde zvuky tvoří nosný pilíř a vše je jen na vaši fantazii.

Země a krev (2020)

Neměl jsem velká očekávání a bohužel potenciál zůstal nenaplněn. Mohla to být skvělá akce nebo výborné drama, eventuelně mrazivý thriller. Bohužel je to taková směsice všeho a vlastně ničeho. Hlavní hrdina je sice zapamatovatelný, ale nemá žádné charisma a padouch je tak nevýrazným, jak je to jen možné.

Tenet (2020)

Velké halo pro nic. Asi tak bych to nazval. Technicky skvělé, příběhově překombinované/hloupé. Nejde o nepochopení, ale v tom filmu se vlastně nic moc neděje. Ano, všichni herci jsou dobří nebo rovnou skvělý, ale to nestačí k tomu, aby z mého pohledu film jako celek překonal geniální Počátek nebo neméně zajímavý Interstellar. Tohle je jen variace nebo vyšší level myšlenky z Interstellaru, nic víc, nic míň.

Chicagský tribunál (2020)

Nečekal jsme nic a dostal mnoho. Zde je vidět, že hvězdy nižší svítivosti mohou zářit víc než dost. Skvěle zahrané, dobře natočené a hlavně velmi zajímavé. A když k tomu člověk ještě připočítá, že se to tehdy asi tak nějak stalo, jde z toho až mráz po zádech. Tzn. "svobodná Amerika" se tu ukazuje v pravém světle a je vidět, že svobodná je jen pro někoho a jen někdy, podle aktuální politické nálady.

Mistrovská úroveň (2020)

Fajn béčko, přesně ve stylu Carnahana. Gibson je spíš pro okrasu, ale Grillo je asi nejlepší ve své kariéře. Klidně bych si hned dal dvojku.

Avantgarda (2020)

Další peklo od Jackieho Chana. Opravdu by se na tohle měl vykašlat. Je pravda, že on si točí filmy jen pro Asii a tam asi bude stále megahvězda, ale jinde už to asi je přesně naopak.

Ďábel (2020)

Škoda, že film je tak schématický. Defakto se jedná a o malé příběhy rámující story jedné doby a jedné větší rodiny. Ale po pár chvílích Vím dojde použité schéma a dá se velmi dobře vydedukovat, jak dopadne další příběh, který vede ke konci filmu. Za mě by snímku slušel i o něco "špinavější" vizuál. Než jsem film viděl, slyšel jsem, že se jedná o dost velkou "depku" - za mě ne. Prostě relativně zajímavý film jedné rodiny.

Balkánská hranice (2019)

Ruská obdoba filmu 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází a musím říci, že velmi povedená. Akce je svižná, surová a brutální. Kamera je kinetická, ale ne rozkmitaná a celkový barevný nádech příjemně realistický. Příběh není kdovíjak objevný, ale o to tady nejde. Jde o celkový požitek z filmu a ten byl u mě na vysoké úrovni.

Gangs of London (2020) (seriál)

Takto drsný seriál, který má zajímavé postavy, zajímavý vizuál a hlavně Vás bude zajímat, jak to celé dopadne, to už tu dlouho nebylo. Akce je neskutečně kinetická, zvláště z 5. epizody by se mnoho filmařů mohlo učit. Kdyby se tento seriál dal udělat jako film, byl by neskutečnou peckou, takto možní přijde o nějaké diváky, kteří nevědí o jeho existenci, ale dejte na má slova a zkoukněte jen první epizodu a buďte si jisti, že její samotná kvalita Vás přinutí vidět celou sérii.

Hubieho Halloween (2020)

Klasický Sandler, klasická story, klasický vizuál a klasická nuda na jedno odpoledne.