Vyproštění (2020)

Takových filmů je málo. Respektive na takové úrovni technického zpracování. Buďme za to rádi. Nejde i příběh, ale o precizně udělanou akci, kdy po zhlédnutí má člověk chuť si zahrát Call of Duty :) Hemsworth se nejspíš našel a takhle škatulka mu sedí. Vždyť upřímně, kolik měl "hitů" mimo MCU? Defakto žádný.

Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)

Bohužel nic nového pod sluncem. Defakto se jedná o animovanou kopii filmu z roku 1995. Někdo může říci, co také vymyslet jiného? Ale ono to jde, stačí se podívat na Story Mode v novém Mortal Kombatu 11. Tam se člověk dozvěděl mnoho "nových" věcí o starých postavách a šlo to i bez nudné recyklace.

The Bravest (2019)

Poměrně velké zklamání. Nijak vizuálně zajímavé, postavy ploché a místy až podivně nelogické věci v příběhu. Z mého pohledu zůstává As the Light Goes Out nepřekonáno. Ale je pravda, že to mělo ve své době velmi slušné herce, tady nic moc.

Nejvyšší pocta (2019)

Skvěle obsazený, leč x-krát viděný příběh o zarputilosti změnit historii. Není to špatné, ale nečekejte víc než slušné drama, které dokáže vyvolat opravdové emoce až v posledních 10ti minutách.

Bloodshot (2020)

Nečekal jsem nic a na poměry Diesela jsem relativně něco dostal. Ano, Diesel hraje svou klasickou polohu drsňáka, ale tady to relativně funguje a najdou se tu a tam i vizuálně zajímavé scény. Od příběhu jsme nic nečekal a i tak mě překvapilo, jak se místy zcela zadrhnul a návaznost některých scén taktéž nedávala logiku. Ale o to tu nejde, prostě je to akční výplach na jedno odpoledne a pak odškrtnou v seznamu "viděl jsem". Nic víc, nic míň.

1917 (2019)

Myslel jsem si, jaká to bude blbost a ono ne. Naopak, kouzlo "jednozáběrového" filmu se tu projevilo ve vší parádě a snad i díky tomu má film neskutečně hutnou atmosféru a výborné tempo.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Bohužel nudné, vizuálně nijak zajímavé a co nejhůř - předvídatelné. Je to ten typ filmu, který si pustíte jen kvůli tomu, že tam hraje někdo, koho znáte a za týden už ani nebudete vědět o čem to bylo a zůstane jen hodnocení na CSFD :)

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Škoda, že Čína poslední roky ztrácí na svém dravém vizuálu a usadila se někde na půli cesty. Yena pomalu dohání stáří a už si od něcj asi moc podobných rolí jako v SPL neužijeme, což je škoda. Ip Man není špatný, ale drží se své škatulky každý díl a nijak nevybočuje. Tohle mohlo být velmi slušné drama s výbornými souboji, ale pro mě bohužel není.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Těžko popisovat cokoli z filmu bez spoilerů, ale zrovna zde jsem si myslel, že bude snadné naskočit do SW univerza a ono nic. Tuctový příběh a celkově film o ničem a k ničemu. Produkční hodnota vidět je, ale krom Mikkelsena, Whitakera a Yena nevidím nic pozitivního. Zkrátka nejsem fanda SW, ale jsem fanda filmů jako takových a tohle je průměr skrz naskrz.