Śakra (2023)

Donnieho věk zdě rozhodně není poznat. Je ale velká škoda, když už dokáže Čína udělat po letech celkem vizuálně zajímavý kousek, že opomene příběh. Zdejší příběh je tak hloupý, naivní a doslova idiotský, že ani Yen to nedokáže zachránit. Rozhodně by filmu pomohla účast nějaké další hvězdy. Dokonce i provařený Louis Koo by filmu prospěl. Takto je to jen souhrn relativně slušných bitek s bezduchým a nelogickým plkáním. A to říkám jako velký fanda asijské produkce.

Kandahar (2023)

o chlup lepší než "Plane", ale to jen díky hezkým scenériím. Občas sem měl pocit, že se tvůrci snaží o něco víc epičtějšího, ale neví jak na to. Tím pádem, kdyby měl Butlera i s takovouto zápletkou někdo krapet šikovnější, mohl být výsledek mnohem lepší. Ale to by se nejspíš musel trochu překopat koncept a vypjaté momenty osudovější. Takto z toho máme relativně fajn jednohubku u které si za rok asi nevzpomene na název. Maximálně na to, že Butler běhal někde na písku a skalách.

Arnold (2023) (seriál)

Upřímně nevím, pro koho tento dokument bude. Fandové všechny informace vědí a nic nového je nečeká. Upřímně pochybuji, že se v dnešní době najde někdo nový, kdo by se o Arnolda začal zajímat. Je to ikona své doby, dnešní mládeži už nic neříká ani jako sportovec a ani jako herec. Takže ve výsledku - pěkné, ale zbytečné.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Je pravda, že akční film takového typu, s takovou péči a rozpočtem nemá obdoby. Je zde krásně vidět vývoj od prvního dílu. Z malého, levného filmu se stal kult, stejně jako před více jak 20ti lety Matrix. A u obojího je sympatický Keanu Reeves, který si jede to svoje a stále mu to jde. Ale zpět k aktuálnímu JW4. Na USA produkci se jedná o vyloženě klenot. Myšleno co se barevného ladění, stylizace a čistoty obrazu týče. Samozřejmě všechna akce je skvelě nasmínamná, žádní divoký střih se nekoná a vždy pevně víte, kdo je kdo a kde. Na takovou kvalitu je člověk zvyklý v posledních letech pouze u korejské produkce (ne té Netflixové). Tři hodiny utekly jak voda, tím pádem stopáž rozhodně není na škodu. Nová postava v podání Andersona je zajímavá a sympatická, stejně tak záporák v podání  Skarsgarda je skvělý. Za mě je jen škoda, že lore nebyl více využit a jsem zvědav, jak se v 5tém dílu, který musí přijít popasují s koncem, aby vše nebylo klišovité a kýčovité.

Jason Bourne (2016)

Nedávno jsem si snímek zopakoval všechny Bourneovky a musím říci, že toto je jednoznačně nejslabší díl. Z hlediska příběhu se jedná a vyloženě nastavovanou kaši. A co mě i po letech utvrdilo je, že Greegrass opravdu neumí točit akční scény. On vlastně neumí točit vůbec. Jeho chaotická kamera i při dialogu a pomalu epileptické střihy u akčních scén, které se tím pádem stávají nepřehledné = nejsou příjemně koukatelné. I jednoznačně levnější John Wick má akci v porovnání defakto dokonalou. Pokud máte rádi Damona, dejte tomu šanci, ale nic nečekejte. Jede tu spíš na setrvačník, má asi dvě obličejové grimasy a obecně vypadá, že ho to vyloženě nebavilo. Slabý Tommy Lee Jones a ještě horší Cassel tomu také moc nepomáhají.

Sisu (2022)

Snímek má velkou výhodu, že těží z velmi zajímavé krajiny, která filmu spolu s hudbou dodává velmi temný, ale zajímavý nádech. Jorma Tommila je v roli charismatiského "Kostěje" extrémně uvěřitelný a film jako celek utíká rychlým tempem k cíli a to i přesto, že se jedná defakto o Céčkovou story a s nulovými hereckými výkony. Většinu času člověk jen vidí, jak postavy někam jdou/jedou/hledí :)

Air: Zrození legendy (2023)

Oba filmy, tedy Air i Tetris spojuje stejná doba premiéry a silný příběh podle opravdových událostí. Zde je navíc jednoznačně mnohem více šikovných herců, ale to práve Teris, kdo u mě vítězí jako životopis roku. Tím neříkám, že se na Air nemáte podívat. Určitě se podívejte, pokud Vás zajímá historie značky Air Jordan a máte rádi Damona a Afflecka. Jen nečekejte tak "hravou" podívanou jako byl právě Tetris. Zde je vše striktně sterilní, natočené dle klasické šablony.

Renfield (2023)

Příjemné béčko s fajn krvavou i když trochu chaotickou akcí. Hoult si jede to, co vždy, tedy sympatického ňoumu a Cage je naštěstí tak na 1/3 svého hereckého "umu".

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Takové nijaké. V porovnání s předchozím kouskem, tedy Gentlemany je toto slaboučký odvar. Je sice pravda, že Gentlemani měli hvězdnější herce ve smyslu šikovnější než je zde. Ale na snímku není ani vidět Ritchieho rukopis. Chybí zde povedená akce jako v Rozhněvaném muži, chybí zde atmosféra a nápaditost Gentlemanů. Ono to celé vypadá jako by film natočil někdo, kdo má Ritchieho jen nakoukaného. Nezachraňují to ani slovní přestřelky mezi Stathamem a po dlouhé době skvělým Elwesem.

Ghosted (2023)

Po velmi zajímavém traileru celkem slušné zklamání. Nehledě, že první půlku filmu jsem si Evanse neustále zaměňoval se Scottem Eastwoodem :) Každopádně, tento snímek asi neměl velké ambice (i když se zde najde celkem slušná řádka cameo roliček), ale je zde vidět promarněný potenciál a v první půlce i dost green screenu.