Detective vs. Sleuths (2022)

Ach jo, kam to ta Čína dopracovala. Ještě 10 let nazpět udávala směr kinematografie (té východní), ale nyní je to pomalu až k pláči, kdy i největší hvězdy paběrkují v mizerných filmech.

One by One We Will Take You: The Untold Saga of the Evil Dead (2007)

Je to již několikátý dokument, kde mne irituje jedna a asi nejdůležitější věc a to, že vždy chybí hlavní tvůrci, zde tedy Raimi a Campbell. Je sice pěkné, že se zde rozpovídají ostatní členové štábu, ale ve výsledku je tím pádem méně zajímavé informačně i obsahově.

Virový faktor (2012)

Film jsem viděl v době vydání a pamatuji si, že jsem byl nadšený, ale bohužel jako většina HK produkce, zub času byl silnější a z dnešního pohledu je snímek místy až trapný. Jediný důvod, proč se dnes na tento kousek dívat je Nicholas Tse a Andy On. Jinak je to místy tak hloupé, že to nejde ani nevnímat a jen si užívat akci. Zkrátka Korejci stále vládnou a vládnout nejspíše i budou, když se podívám na současnou Čínskou produkci.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Zajímavá odbočka a to nejen žánrově, ale i vizuálně. Je dobře, že to nedopadlo jako Sin City, ale autoři si udrželi celkem slušnou podobu s dobovými kousky Universalu. Asi se z toho nikdy nestane konkurence či alternativa k Avengers, ale na Disney+ je to v rámci předplatného solidní kousek, který neurazí.

Wolf Pack (2022)

Kdyby to bylo aspoň tak jako Wolf Warrior, ale ono je to ještě horší. Střih je velmi televizní a podivnost typu 60 snímků filmu také moc nepřidává. Výsledek je pouze pro zaryté fandy Maxe Zhanga a i ti by si měli dát pozor.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Příjemná popcornovka. Je to barevné, celkem to utíká a díky zajímavému antihrdinovi v podání Balea, se jedná o zajímavý kousek, který je snad ještě o chlup lepší jak Ragnarok. Dokonce i pár vtipných chvilek se zde našlo. Pokud by byla případná 5tka, která naváže tam, kde Love and Thunder končí, rozhodně by to mohlo být zajímavé. Ostatně našlo se zde pár momentů, které mají skvělou atmosféru a ještě lepší vizuál. Takýe opravdu platí, že komu se líbil Ragnarok, bude se mu líbit i Love nad Thinder.

Speciální jednotka (2011)

V době vydání a zvláště na snímek pocházející z Francie to bylo velmi slušné. Dnes, po 11 letech už to tak nevidím. Mám tento typ filmů rád, ale zde celku podráží nohy místy až moc akční střih, který kazí kinetiku celé akce a rovněž finále je celkem odfláknuté. Chybělo opravdu málo a mohla to být klasika evropského filmu, takto je to jen "dobrý" film.

Samaritán (2022)

Nic moc jsem nečekal a byl jsem celkem mile překvapený. Nejde o nijak úchvatné dílo, ale relativně pohodový kousek, kde je Sly v trochu jiné poloze než ho známe. Škoda, že toto není jeho filmová rozlučka, to by pak film měl větší význam. I tak si myslím, že jej ocení spíše skalní fandové Slye, protože všichni ostatní ohrnou nos.

Top Gun: Maverick (2022)

Toma Cruise mám celkem rád, respektive se na jeho filmy vždy rád podívám. Neřeším, jaký je v reálu nebo kolik mu je let a na kolik vypadá. Řeším jeho "práci" a ta je bez přehánění perfektní. Obrovský kasovní úspěch je zasloužený každou minutou tohoto filmu. Příběhově sice nijak oslnivé, ale přesto vtahující. Každý charakter je vykreslený v rámci možností na maximum a film defakto nemá hluchá místa. Ale co jsem ocenil asi nejvíc, tedy krom technické preciznosti, byla scéna shledání Mavericka s Icem. Skvěle vyřešený zdravotní problém Vala Kilmera, který si tuto chvilku slávy zaslouží a doufám, že si ji náležitě vychutnal a užil, tak jako já. Opravdu jsem byl dojatý.

V měsíčním světle (2019)

Myšlenka jako taková není až tak špatná, nálada snímku rovněž ujde. Proč si ale snímek zaslouží pozornost je skvělý, resp. velmi uvěřitelný Boyd Holbrook.