Hansan: yongeui chulhyeon (2022)

V porovnání s epickým Admirálem se jedná o výrazně komornější film, kde je ale hafo postav a každou mají tvůrci snahu představit i když se mihne jen na jednu, dvě věty. Rovněž chybí nějaký výraznější hvězda, ale potěšila mne účast Seong-gi Ahna, který hrál ve výborném Válečníkovi, který stál za zrodem mé velké lásky ke korejské kinematografii.

Amsterdam (2022)

Rozhodně milé překvapení. Upřímně jsem čekal nudu a dostal jsem zajímavou dobovou fresku a velkou plejádou známých tváří, kde každý jednotlivý charakter je zajímavý a uvěřitelný. Nedivím se, že v kinech snímek profrčel jak rychlík - tohle není materiál do kina, ale dnes spíš na stream, kde by dalece převyšoval svou konkurenci a hodil se třeba na Amazon nebo Jablko, kde si svou produkci relativně pečlivě hlídají.

Imawa no kuni no Alice - Season 2 (2022) (série)

Rozhodně lepší ve všech ohledech než první sezona. Tím nemyslím, že větší, delší, epičtější - ale za mě jsou hry zajímavější, týmovější a nové charaktery nejsou jen ploché postavy. Takže pokud Vás první sezona bavila aspoň na 50%, zde budete pravděpodobně mnohem více nadšení.

Šílená noc (2022)

Po traileru celkem zklamání, ale na druhou stranu musím uznat a tvůrcům přičíst ke cti, že se nebáli a udělali celkem nekompromisní akční film, který má charismatického Davida Harboura, který je uvěřitelný a klidně by mohl přeskakovat mezi akčními scénami a dramatem bez mrknutí oka. Novodobá Vánoční klasika to asi nebude, ale to pro mě není ani Smrtonosná past. Opravdové vánoční filmy jsou jen Sám doma, na což se v tomto snímku vtipně odkazuje.

Boj o budoucnost (2022)

Už před lety jsem viděl trailer, který mne tehdy velmi nadchnul. Opět se na plátně setkávají Koo, Lau a jejich věrný sekundant Keung a to vše za doprovodu, bohužel, nevýrazného Cheunga. Celková stylizace mi velmi připomíná Call of Duty a kdyby byly triky o level lepší, asi bych si to dokázal i patřičně užít. Takto je výsledek na půli cesty mezi pokusem o velkolepé CGI a průměrem. Upřímně ale věřím, že kdyby tuto látku udělal někdo šikovný z Koreje, mohlo to dopadnou velmi slušně jako třeba Čističi vesmíru.

Mladý mistr (1980)

V mládí jsem tento snímek měl docela rád, protože se zde začínal projevoval Chanům styl humoru a trocha  té akrobacie. Ale nyní po letech už je to téměř nekoukatelné. Samozřejmě jsou ještě horší dobové kung-fu snímky, ale tohle k nim nemá až tak daleko. Místy zcela nelogický příběh je korunován strašnými dialogy a frackoidním Yuenem Biao. Dokonce ani ty bitky už nejsou to co bývalo. Takže v dnešní době doporučuji jen opravdovým fandům Jackieho Chana. A pokud jste kdysi viděli a nechcete si zkazit vzpomínku, nedívejte se na to a pusťte si raději stonásobně lepší Had ve stínu orla.

Krvavá Sally (2022) (seriál)

Pěkně natočené s užitím dobových záběrů. Pominu-li fakt, kdo za co může a nebudu soudit nikoho, tak jediné co dokumentu vyloženě škodí je nepochybně až moc velká mediální popularizace, která podmiňuje, kdo je ten špatný a kdo hodný. Navíc podobných "věcí" se zvláště v Americe dějí desítky až stovky ročně. Toto není ničím vyjímečné. Pro laiky může být zavádějící i kulturistická minulost obou, která sice ukazuje sport v té době dost divoce, ale pravdivě. Jenže to vrhá špatné světlo na tento sport nyní, protože většina lidí to neumí rozlišit (tehdy - nyní).

Otcovství (2021)

Je až překvapivé, že Kevin Hart je mnohem lepší, když má vážnější polohu než když se snaží být vtipný. Tento film rozhodně nedosahuje kvalit Nedotknutelných, ale i tak je to celkem fajn kousek, který na můj vkus má až moc urychlený konec.

Halloween končí (2022)

Za mě tak napůl mezi průměrným filmem a filmem rozvíjejícím mytologii kolem Michaela. Dějový zvrat jsme tu sice v jisté obdobě měli už v jednom z původních dílů, ale to není nic na škodu. Osobně bych ale uvítal film, kde se víc než zabíjení bude řešit, proč a z jakého důvodu je Michael defakto nesmrtelný, extrémně silný atd., v každém dalším filmu byl jen náznak. Kde se tomu věnovalo krapet více času byly dva kousky od Roba Zombieho, které nebyly až tak zlé. Zkrátka bych uvítal hodně temný thriller.

Armáda temnot (1992)

Dnes už je tento kousek opravdu nekoukatelný. Před 25ti a více lety jsem to na VHS sjížděl snad každý týden. Ale i když pominu kvalitu triků, je Armáda vizuálně mnohem horší jak Evil Dead 2 a naopak, co se týče loru, tak Ash vs Evil Dead jej naopak naplnil mnohem více. Nechápu, jak si Raimi nepohlídal věci typu - 3 výstřely z dvouhlavňové brokovnice v řadě, různě dlouhý účes Ashe v různých scénách atd. Takových drobností je zde spousty a dnes už bych tento snímek nedoporučil ani hardcore fandům (kterým ostatně jsem). raději dejte přednost výbornému druhému dílu nebo ještě "drsnější" jedničce a pokud nebudete mít dost, dejte si i seriál. Ale ne toto.