Renfield (2023)

Příjemné béčko s fajn krvavou i když trochu chaotickou akcí. Hoult si jede to, co vždy, tedy sympatického ňoumu a Cage je naštěstí tak na 1/3 svého hereckého "umu".

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Takové nijaké. V porovnání s předchozím kouskem, tedy Gentlemany je toto slaboučký odvar. Je sice pravda, že Gentlemani měli hvězdnější herce ve smyslu šikovnější než je zde. Ale na snímku není ani vidět Ritchieho rukopis. Chybí zde povedená akce jako v Rozhněvaném muži, chybí zde atmosféra a nápaditost Gentlemanů. Ono to celé vypadá jako by film natočil někdo, kdo má Ritchieho jen nakoukaného. Nezachraňují to ani slovní přestřelky mezi Stathamem a po dlouhé době skvělým Elwesem.

Ghosted (2023)

Po velmi zajímavém traileru celkem slušné zklamání. Nehledě, že první půlku filmu jsem si Evanse neustále zaměňoval se Scottem Eastwoodem :) Každopádně, tento snímek asi neměl velké ambice (i když se zde najde celkem slušná řádka cameo roliček), ale je zde vidět promarněný potenciál a v první půlce i dost green screenu.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Já bych to tak tragicky neviděl. Zkrátka je to úvod do nové kapitoly celé ságy a Kang v podání Majorse je perfektní a to, co tento film naznačuje vypadá velmi slibně. Ale musím se vrátit k Postavě Kanga. Kdykoli se na plátně objevil, měl to Majors pevně v rukou a doslova si urval každou scénu pro sebe a já mu to přeju. Neřeším, co se mu děje v osobním životě, ale jako herec je perfektní. Jen má smůlu, že škraloup, co se mu stal se stal v dnešní době. bylo by ale silně pokrytecké ho společensky odsoudit, když Downey byl totéž. Takže na závěr - těším se, kam nás Kangova odysea zavede.

Tetris (2023)

Neřeším, zda to opravdu bylo tak či onak. Vylíčení střetu kapitalismu a komunismu je skvělé, příběh je místy až nečekaně temný a napínavý a hlavní hrdina v podání Tarona Egertona je skvěle uvěřitelný a hlavně perfektně zahraný. I kdyby Vás hry jako takové nezajímaly, tady máte rozhodně zajímavý příběh.

Čang ťin chu č' šuej men čchiao (2022)

Když si vzpomenu na Assembly z roku 2007, je vidět kvalitativní pokles na všech frontách. Ona se situace ostatně výrazně obrátila a kdysi skvělé a vizuálně nadupané snímky z HK/Číny se za posledních 15 let změnily k horšímu a dříve nevýznamná korejská tvorba je nyní na vrcholu. Neříkám, že je tento film špatný, ale jakýkoli průměrný film od sousedů korejců je lepší nejen vizuálně, ale i příběhově.

Tygří spáry 2 (1993)

V 90tkách jsem měl originálku na VHS a strašně jsem tento kousek hltal. Dnes už je to zcela nekoukatelné i pro fandy Bolo Yeunga nebo snad i Billyho Blankse. Je strašně vidět nulový budget a asi i nulové ambice. A přitom dnešní filmy dokazují, že i s minimem peněz se dají dělat kouzla a to kord u filmu, kde nemusí být žádné efekty a CGI.

Víly z Inisherinu (2022)

Čekal jsem něco podobného jako bylo "V Brugách". Nemohl jsem být dál. Ze začátku relativně zajímavé lehké drama, které dostane mnou nečekaný spád a hutná atmosféra by se dala krájet. Není to film pro masy a asi ani do kin. Ale jako herecký koncert ústřední dvojice doprovázený zajímavým prostředím a extrémně nepochopitelnou angličtinou, je to více než fajn.

Bledé modré oko (2022)

Vizuální stránka je docela zajímavá. Bale a Melling odvádějí dobrou práci, ale ta stopáž společně s velmi pomalu plynoucím dějem, který má navíc dost zcela nudných a prázdných míst, dělají z tohoto filmu spíš rutinu pro fanoušky hlavního představitele, než cokoli jiného. Film byl tak "zajímavý", že jsem na něj koukal průběžně více jak 14 dní.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Celou sérii jsem zkoukl za jediný den a teď mě mrzí, že musím čekat x měsíců, až udělají sérii druhou. Každopádně Sly je v roli vysloužilého gangstera perfektní. Ostatně i casting vedlejších postav se nadmíru povedl. Po prvním díle jsem si myslel, že se jedná spíš o komediální seriál, ale to je pouze dojem a celé se to přetočí v celkem slušný spletenec osudu člověka, který svým příchodem do města ovlivní nejednoho místního obyvatele.