Žou tao lung chu pang (2004)

Nevšední filmový žážitek. Dle obsazení by člověk usuzoval, že půjde špíš o akci a využitím neokoukanéhu juda, ale jedná se o průřez sociální společností s prvky dramatu a jedné, velice vtipné, scénky. Je zde poznat režisérský rukopis a co se týče vizuálu, jedná se o docela barvitě-termný film, což mě osobně velice vyhovovalo. Postavy jsou sice z počátku divné, občas jde logika příběhu stranou, ale film jako celek má charisma.

Skyfall (2012)

Nejsem až takovým fanoušekem Bonda. Filmy s Brosnanem považuji za ukrutné béčko a starší kousky lze brát už jen jako retro. Avšak Bond nové generace je divácky atraktivní. A tento díl mi přišel zatím nejlepší - sice není tak okázalý, spíše komornější, avšak vizuálně velice nápaditý s kvalitně napsanými charektery, kde samozřejmě exceluje Javier Bardem, který dle mě, zahrál nejzajímavějšího Bondovského záporáka.

Vpich (2011)

V první řadě mě k filmu přitáhl Chris Evans, u kterého vím, že po filmu London umí hrát. Film se opírá o zajímavé a stále aktuální téma, ale kazí jej technické chyby typu - třesoucí se kamera při dialozích (což jistě nebyl záměr), tempo filmu, které se neustále mění atd. Za shlédnutí stojí, ale vícekrát jej neotočíte.

Šťastné hvězdy v akci (1986)

Tímo filmem šla célá série pozvolna do kopru. Další dva díly už zdaleka nebyly jako původní trilogie. Sice tu stále byl Samo Hung, Eric tsang a Richard Ng, ale krom prvně jmenovaného už ostatní neměli tolik prostoru, defakto jen malá camea (zdravíme Bolo Yonga :) ) a nová "skupina" až na mladého Andyho Laua je velmi nezajímavá. Po nedávém opakovaném shlédnutí jsem byl docela zklamán a tak všem doporučuji jakýkoli z předchozích dílů.

Pěsti ze železa (2012) odpad!

Nejspíš to měla být pocta od fanouška asijských filmů (RZA), ale výsledek je opravdu katastrofální. Opravdu nechápu, jak se k tomuto snímku mohlo upsat tolik známých herců včetně Crowa. Každopádně, choreografie bojových scén je chaos, zbraně působí plastově vzhledem i váhou, režie nezajímavá a příběh milionkrát viděný. Bylo to útrpných 95 minut.

Shaolin (2011)

Velice dobré obsazení a i když Jackie už je zde spíše do počtu, ale Nicholas Tse a Andy Lau hrají své party velmi dobře. Zejména Tse v roli záporáka je vynikající a člověk mu tu svinskou povahu i věří. Filmu se dá vytknout mnohé, ale od doby filmu Klášter Shaolin (cca 30 let starý) je to nejlépe podaný film na toto téma. Pravda je, že emoce zde nejsou tolik ždímány jako v např. Xian Ren (to je ale zcela jiný žánr) a vizuál zde také není tak vytříbený jako třeba v True Legend. Ale jako celek je film kompaktní a vyloženě hluché místo nemá.

Hua pi 2 (2012)

Opět, jako u většiny asijské produkce, není toto film pro každého. Ještě v půlce jsem si říkal, že první Wa Pei bylo lepší, ale druhá půlka film dotáhla velmi dobře. Sice vizuál není tak vytříbený jako např. u Goemona nebo Cassherna, ale pořád je velmi nápaditý a pro mě osobně velmi líbivý. Příběh běžný čecháček moc nepobere a nezaujme jej, leč to je ovšem chyba pro ty, kteří nedají filmu šanci. Sice se jedná o klasickou story, viděnou již mnohokráte, ale stejně jako první díl je zabalena do příjemnýho filmu. Šikovný asiat vydá za 10 evropanů a nejméně 30 amíků. Za mnohem menší peníze dokáží tito šikulové vykouzlit velmi emotivní a značně estetické scény.

Terminator Salvation (2009)

Porovnávat film s původní trilogií, respektive spíš jen s prvním a druhým dílem je zavádějící. Toto je zkrátka film nového milénia. Pro mě osobně na původních filmech byl dobrý jen Arnold, ale režie nic moc. Tu McG zvládl lépe. Sice Sam Worthington je docela iritující, ale Anton Yelchin i Bale jsou v pohodě.

Nějak se to komplikuje (2009)

Ani vtipné, ani dramatické. Je to přesně film na sobotní odpoledne v TV, kdy je mi jedno, že jej zmeškám.

Resident Evil: Odveta (2012)

Slabší než čtvrtý díl, ale příjemných 90 minut. Sice film působé celkem levně, ale budmě rádi (my fanoušci her), že to nedopadlo tak jako Prince of Persia a podobné shitovky.