Resident Evil: Afterlife (2010)

Pro mě asi zatím nejlepší díl (bráno zpětně i po zhlédnutí Retribution). Celá ta utopie a snaha i přežití spolu s efekty a příjemným tempem delá toto jeden z lepších zombie filmů nové generace.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Nejslabší díl z doposud 5ti dílné ságy. Ano, objevil se sice Nemesis a dokonce byl i podobný herní předloze, ale nebudil hrůzu ani respekt.

Resident Evil (2002)

Tomuto filmu už je 10 let, takže jej člověk poprvé viděl v době, kdy značka Resident Evil na PC a konzolých byla značkou pro kvalitní survival horor, která se však po vzoru filmů vyvinula v akční hru s prvky hororu. Každopádně, při zpětném pohledu musím být jako fanoušek her relativně zklamaný z naprosto promarněného potenciálu a nevyužitého universa. Nyní tento film spíše chápu jako levný rozrejzd pro aktuální generaci filmů z této série.

Expresní zásilka (2012)

Příjemné překvapení. Film dobře odsejpá, vyloženě hluchá místa zde nejsou a myslím, že Levittovi role sedla. Po delší době je to od něj něco oddechového, protože za poslední dobu hrál spíš dramata.

Avatar (2009)

Efekty, nic víc. Příběhově viděno 100x, zpracováno jako jakýkoli jiný film, tudíž nám zbývají jen efekty. Rozhodně bych nedělal z Camerona nejlepšího režiséra - odmyslete technologie a máte tuctový příběh, řežii i pojetí.

Bang Bang Club (2010)

Tento film nejspíš dostatečně nezaujme nikoho, kdo i ve skutečnosti nefotí. Pro mě, jako fotografa (ač tématicky fotím zcela jiné věci), je snímek ukázkou, jak se dá v extrémních podmínkách a z dnesního pohledu s primitivní fototechnikou udělat emotivní fotka. Koho se dotýká bezcitnost hrdinů (fotit někoho, kdo hoří nebo nějak jinak umírá), taková je doba. Ale takovéto snímky dokáží vyvolat vlnu podpory pro dané situace a přitáhnout i pomoc.

Divoši (2012)

Velice dobré obsazení a pro mě osobně velmi dobrý snímek. Stone se nebál násilí a snažil se ukázat jak to asi chodí v této branži. Nikdo z herců mě vyloženě neiriotval, dokonce ani Blake Lively. Naopak Benicio Del Toro si střihnul perfektní roli a dokonce i Salma byla snesitelná :) Konec mohl být sice lepší, ale na všem se najdou mouchy. Pro mě osobně velice dobrý film.

Bílá pomsta (2011)

Toto není film pro každého. I mě, jako fanouška, mírně zklamal. Ale s odstupem času a trochu zamyšlení nad filmem hodnotím celkem vysoko. Pro někoho může být chaos se orientovat a je pravda, že mnoho věcí se dalo natočit více dramaticky, ale co naplat. Je pravda, že Saam gwok dzi gin lung se gap od stejného režiséra bylo o něco komornější, s většími hereckými hvězdami a celkově lepší, ale i tento film si zaslouží dát mu přes 2h času.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Po velebení tohoto filmu jsem čekal něco zajímavého - nedočkal jsem se. Začátek nic neříkající, od půlky dost nuda, kterou nemohlo zachránit ani pěkné, leč velmi předvídatelné finále.