Reportér (2012)

Nedotažený film ve všech ohledech - chvílemi se třesoucí kamera při statickém pohledu, kde je zjevné, že to tak být nemá. Občasně špatně střiženo. Žánrově nesourodé, jako by tvůrce nevěděl, zda chce točit drama o odsouzenci nebo thriller o nevyřešené vraždě nebo pohled do sociálního soužití ras. Vrcholem všeho se "sex" mezi Cusackem a Kidman v návštěvní místnosti věznice (větší kravinu jsem snad neviděl).

Lukostřelci (2011)

Slušný film. Jen je škoda televizního looku a vzezření. Někomu to může vyhovovat, mě ne.

Třídní sraz (2011)

Překvapivě dobrý film. Pravděpodobně točený pro radost, ne pro obrovské výdělky. Dokonce i jinak velmi iritující Justin Long se dal přežít :)

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Recenze byly zdrcující, takže jsem čekal strašné béčko a nakonec se z filmu ukázalo milé překvapení - tedy v některých ohledech. Celý film je docela podobný třetímu dílu hry a to včetně vizáže hlavní hrdinky. Scény, kdy je ukázán Silent Hill jsou slušné a pro fanouška herné série potěšující. Finále je slabší, stejně tak jako začátek. Upřímně si myslím, že takovou látku by nejlépe zpracoval slušný japonský režisér a nejlépe v konzultaci s tvůrci prvních 4 dílů hry.

Krvavý sport (1988)

Film mého mládí (než jsem poznal HK kinematografii). Klasické scénaristické schéma - looser, tréning, velké vítezství. Co ale musím ocenit i po 25 letech, je stylový hudba podkreslující různé dějové situace. To dneska už nebývá zvykem, aby člověk zaslechl melodii a v hlavě si vybail svénu :) Každopádně se na to s klidem rád kouknu i dneska, což se o většině tehdejší produkce nedá říci.

Šílený Max (1979)

Ve své době možná přelomový film, ale dneska? Blbost na entou. Bez logiky, bez slušných dialogů a o nějakém herectví nemůže být ani řeč. Tomuto filmu nepomůže ani nostalgie ani Mel Gibson.

Nespoutaný Django (2012)

První třetina filmu je excelentní - má drive, má šmrnc a vyloženě perlíciho Christophera Waltze. Zhruba od chvíle, kdy se na scéně objeví DiCaprio (jeho výkon tím nesnižuji, je velmi přesvědčivý), tak se film změní na celkem nudnou konveračku. Pro mě osobně je to film, který si už asi nepustím, narozdíl od Gaunerů nebo Pulp Fiction.

Lincoln (2012)

Po technické stránce povedený film - výprava, dialogy, střih atd. Velmi dobré herecké výkony, pro mě zejména Lewis a T.L. Jones. Ale obsahově a tématicky mě film nezaujal. Neříkám, že je to chyba filmu, to ne. Ale běžného evropana nejspíše nebude zajímat občanská válka a obecně Amerika té doby. Stejně tak, jako současného amíka nezajímá nic kromě něj samotného :)

Zpátky ve hře (2012)

Slušný film. Moc lidí nenadchne, ale ani neurazí.

Kletba z temnot (2012)

Dvě hvězdy jen kvůli tomu, že ač se to nezdá, jsou ještě horší filmy než je tento. Každopádně předvídatelné, nudné, nezajímavě zpracované a ani Jeffrey Dead Morgan to nezachrání.