Pátek třináctého 9 (1993) odpad!

Devítka je asi největší sračka z celé série. Má to stupidní příběh, nudné postavy, Jason ani není pravý Jason, hudba absolutně nevhodná a celkově je to tak hnusně amatérsky natočeno, že už si ani nepamatuji, kdy jsem tu naposledy udělil "odpad!" Kdybych to viděl v kině, chtěl bych zpátky peníze po pár minutách. Vůbec ale vůbec už nemám chuť vidět Jason X, což je údajně královna sraček. Radši přeskočím rovnou na Freddy vs. Jason.

Pátek třináctého 7 (1988)

Ani sám mocný Jason by taková zranění nemohl přežít...už se nedivím, proč ho režisér chtěl nechat původně zabít. Také je škoda, že vystříhali krvavé scény. Tommy Jarvis v šestce byl lepším hrdinou než Tina, která ovládá Sílu a hýbe se vším možným, aby toho hajzla konečně sejmula. Aspoň jsem si vzpomněl na mé oblíbené Star Wars.

Poslední dům nalevo (2009)

Tenhle remake mě "bavil" víc než originál. Měl lepší atmosféru, více krve a rodiče lépe vykonali svou pomstu, kterou jsem potřeboval vidět. Jediný problém jsem měl s padouchy, kteří nepůsobili tak vyšinutě a úchylně jako v originále. Byla to jen banda agresorů, která se potřebovala zbavit nečekaných svědků. V originále bylo aspoň vidět, že jim v té palici pořádně hrabe a každý jejich krok nebyl vůbec předvídatelný.

Metti, una sera a cena (1969)

Velmi netradiční italský filmek, který běžného diváka odradí už po pár minutách. Přesto jsem tomu dal šanci, protože jsem ho hledal dost dlouho a titulky se mi také podařily sehnat. Lákala mě hlavně úžasná Morriconeho hudba a krásná Florinda Bolkan. Florindy je tu dostatek, akorát té krásné hudby moc ne. Hlavní téma filmu sice sem tam pobrukuje, ale čekal jsem lepší využití. Závěrečná bohužel jen titulková skladba "Hurry To Me" je pro mě jednou z nejvíce emotivních písní, kterou jsem mohl slyšet a pro tento film se moc hodí. Kdyby děj byl více ucelený a nebyl tak chaotický, hodnotil bych lépe. Přijde mi, že to tvůrci sestříhali náhodně v opilosti. Jednu hvězdu tedy dávám za hudbu a druhou za Florindu. Zbytek ani nemá smysl komentovat.

Jack Rozparovač (1988) (TV film)

Mám rád temné, špinavé uličky Londýna v 19. století a záhadu Jacka Rozparovače. Kdyby to ale zkrátili do jednoho filmu, hodnotil bych lépe. Ani pan herec Michael Caine to nevytáhl.

Pátek třináctého 2 (1981)

Ve dvojce konečně na scénu nastupuje JASON sice s pytlem na hlavě, ale furt je to lepší než šílená paní Voorheesová z jedničky.

Pátek třináctého (1980)

Michael Myers a jeho Halloween série se mi líbí mnohem víc.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Čekal jsem větší trhák, ale tohle byla jen taková chaotická slátanina i když se sympatickými hereckými výkony. Závěr to vylepšil, který mě trochu dojal, ale bez něj bych šel ještě níž. Mám rád, když si filmaři pohrávají s časem jako to umí brilantně můj oblíbený Nolan, ale tohle mi moc nesedlo. 60 %.

Westworld (1973)

Myšlenku má Westworld přitažlivou, ale to z něj nedělá dobře fungující a zábavný film. Moderní seriál se mi zdá o třídu lepší. Aspoň už vím (díky zajímavostem) od jakého pistolníka si vzal John Carpenter inspiraci pro stvoření hororového vraha Michaela Myerse.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Cool vizuál a svůdná Eva s Jessicou. Ani jednička mě tenkrát moc příběhově nezaujala. Kdyby tam byl jeden hlavní příbeh, možná by to dopadlo lépe než několik povídek.