• Krátkometrážní

Maria Goretti (2003) (TV film) odpad!

Použil som to síce veľa krát, ale teraz to myslím smrteľne vážne "najhorší film v dejinách filmu". Svojím spracovaním a kresťanskou propagandou je to najväčší flash do očí. Po skončení som neveril svojim očiam...vlastne im ani teraz neverím.

Odpojit (2012)

Ľudská odysea. Citlivo uchopené, štrukturou geniálne a svojou nevinnosťou emočné silná. Podobný odvar ako pri Iñárritovom (debute) Amores perros, avšak obydve sa pozerajú na veci úplne inač. Disconnect sa v téme pozerá po väčšine problémov. Prvá polovica ma z ľahka iritovala, zatiaľ čo pri druhej som mal tretinu zimomriavky. Otvorený záver ma už len pri tom hodnotení utvrdil.Také filmy tento rok by sa v pohode dali popočitať na jednej ruke...

Místnost sebevrahů (2011)

Veľký potenciál toto "dielo" nezobralo. Žiadnu alérgiu na Poľsku kinematografiu nemám a pri spomienke na geniálny "Day of the Wacko" sa mi chce len ticho plakať. Moc preafektované, moc zbytočné a moc emo. Tretinu stopáže nevedia tvorcovia, čo robiť s filmom a dalšie dve tretiny tým pádom stráca smer. Animované scény s virtuálne reality som pretrpel a v polovici mi už začalo byť jedno, ako tento film skončí. Avšak dá sa tu dosť dlho prežívať s hlavným hercom pád na prdel. Herci viacmenej mi nevadili a čo ma asi najviac vadilo bolo celé pobranie filmu...

Duchové lesa (2013) (amatérský film)

Poetická očista, ktorá každou ďalšou minutou irituje viac a viac diváka.Takže viacmenej sa to zaseklo v priemeri a nahor to ťahá silný záver. Bez slov, len hudba, "obrazy" a text. Hudba tu dodávala veškéru melancholiu a pri pár scenách zrobila svoje. Avšak nápad je fakt skvelý, niečo také sa len tak často nevidí. Myslím, že viacej od amaterského českého undergroundu sa čakáť nedá!

Pán much (1990)

Neuveriteľne surové zverstvo. Polovicu filmu som prežil v sprche zimomriavok a bolo pár scén, ktoré ma emocionálne položili. Civilnosť tu docela hraje do kariet, avšak príbeh nie je úplne od začiatku vyrozpravaný. Našlo sa tu aj pár fakt veľkých nelogických medzier, ale mne to v tomto prípade vobec nevadilo a záver je neskutočný...

Milf (2010)

Po hodnej dlhej dobe zvratok ktorý som nedokázal dopozerať-pretrpel som si veľa. Keby mi niekto povedal, že scenár napísal mentálne retardovaný 10-ročný chlapec s vadou rečí, tak tomu uverím.(odmietam to hodnotiť!)

The Theatre Bizarre (2011)

Rovnaký pocit ako pri poviedkovom Little Deaths- a (dokonca) väčší potenciál sa dá hľadať práve tu. V prvom rade je to moc prvoplánové a o žiadnom väčšom slohu dosavadných sekvencii sa tu pisať nedá. Veľký problém je hlavne nevyrovnanosť poviedok, takže nadšenosť väčšinou predbiehava sklamanie a to hlavne u tvorcoch, kde divák čaká najmenej. Hlavne musím priznať menšie sklamanie u Hussaina. Jeho diel je špinavý a svojim sposobom zvratený, ale je to klišé a diváka to prestane zaujimať už v polovici. Takisto problém som mal aj s dielom "The Accident", ktoré je mimochodom fakt dobrá sekvencia, ale jednoducho to tu nepasuje ani omylom. Prekvapil Savini (i keď mnoho ľudí jeho diel zavrhne). Prekvapil aj maximálne neznámy Buddy Giovinazzo a jeho diel "I love you" (ktorý je skor taká konverzačka) je najlepším a najkomplexnejším dielom. Takže skor suchý primer, než dobrý podpiemer. Na jedno pozretie viac než dobre.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Čistokrvné polobečkové post-apo., ktorý sa v žiadnom prípade nebere vážne (+). Od množiny hereckých kreaci dostane priestor každý. Je tu mnoho geniálnych scén (Vymitanie, Pineaple Express 2 (madafaka).), ktoré paradujú všetko živé. Humor čiernejší, takže spokojnosť vysoká. Snáď, len menšie mínus vídim pri "improvizačných" hluchých miestach.!

A Fantastic Fear of Everything (2012)

Budem vyčnievať s davu, ale viacej sa mi pozdávala prvá-bizárna one man show polovica než práve druhá "hororovo"parodická. Takže ako celok: má to svoje klady a zápory.. Väčšina stopáže je inovačná, ale sú tu hluché miesta, ktoré naozaj nudia. Humor mi sedí, takže nadpriemerný priemer./////(pre zasvetených)- náražka na PSYCHO je naozaj k posratiu skvelá.:)

Žralokonádo (2013) (TV film)

Neverím svojim očiam. ASYLUM, ktorý večne dostával na prdel si zrobil svoj megalomný kult. Tak strašne digitálne zrobené, až je to geniálne (čo sa nikdy nemalo stať!!!). Polovicu filmu prehráva "scenárista"-(ak sa to tak dá nazvať) a dalšiu režiser. Takže ani poväčšine skrachovaný c-čkový herci to nezachrania. Ale je to strašná prdel a pri záverečnom záchranom twiste som skoro zomrel smiechom..