• Krátkometrážní

Pátek třináctého (1980)

Nielen najlepší diel série, ale aj slasher, ktorý naštartoval moj mrtvý slasherovský apetit. Neskutočne intenzívne. Okusal som si aj vlasy. Jason si práve dáva odpočinok a mama je nasraná a ide sa na to. Saviniho efekty skvelé, vraždy masakrózne a vôbec mi v tomto pripade nevadí, že každá mordovačka išla mimo kamery. V lese sa ozýva tajomný zvuk a nikto nikoho neušetrí. Kazí to len predlžená 15-minutovká. Hold, ináč skvelé nakopnutie 80s slasheru, pri ktorom zableskol, ale zároveň zhasol Cunningham.

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Toto ma hniť v čierných číslach a Malcom D. Lee je zmrdský nigga twister, ktorý pochoval celú ságu.

Dealer (2012)

Mal som, čo robiť aby som veril vlastným očiam.. Bral som to skôr ako remake, ktorý zkurví skvelú kvalitu Refnového neprekonateľného originálu, ale fakt toto je hodne slušná práca. Problém vidím trochu po menšom vykradnuti scenára a postáv. Zbytočné to nie je, síce vizuál nie je špinavý ako by mal byť, ale keď to prejšlo na fázu "je v prdeli", tak som stratil realitu o čase. Pomerne nechápem komenty, ktoré to odsudzujú skôr než to videli, ale to už nie je moja starosť. Silné tri*.

Suspiria (1977)

Klenot. Žiaden horor sa nikdy nepriblíži vizuáli takému ako má Suspiria. Málo kedy sa niečo tam deje, ale kvôli hudbe som bol celý čas posraný. Aj keď som film videl dávnejšie jedna scéna mi tam vypálila veľký filmový odtlačok-slepec so psom. Predchazajúce Argentové giallo (Profondo rosso) ma aj kvôli svojmu skvelému remeslu nechal čiastočne chladným, tak toto je skvelá výnimka. Môžem mu odpustiť aj záverečnu scénu s hroznými efektami, pre mňa to je fakt dosť veľká vynimka v žánri.

Deprivační staniol (2007) (amatérský film)

Počin, ktorý ma neskutočne filmovo ovplyvnil. Hold je to fakt strašne silne návykový film, jak cigara a neurol. Najzasadnejší projekt od ZNK produkcie.

Řezník: Drtič sanic 3000 (2006) (hudební videoklip)

Řezníkové začiatky. Žumpa a nič iné než žumpa..a mne sa to páči. Hold, nič pre náhodných návštevníkov je to trochu iné než jeho iné klipy (to mi verte). Pre zaujímavosť je to z jeho druhého alba Hyperverzní Zážitky z Kremační Pece a je to remake na jeho vlastnú songu Drtič sanic z demo alba Penetrační Chtíč.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Neuveriteľný film, neskutočného človeka (hodnotené podľa dokumentu). Sám som mal problém všetkému tomu uveriť, takže ma tak tento dokument pomerne dosť zasiahol. Nadpozemská vec.

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Fakt dačo dosť silné. Ani nie tak tými fyzickými atrapami, ale hlavne psychickými. Film tlačí na všetko ľudské púdy a ťažko záchovať nejakú väčšiu podstatu, alebo zmysel pre nejaký jasný záver. Celkový vizuál a scenár...Šion Šono ma začína zaujímať.

Takoví jsme (2013)

Tieto filmy ma raz zabijú. Skvelo natočené nudné nič. Keď človek pozerá 80 minút horor a nedeje sa tam absolútne nič, tak to bude niečo zlé. Herci nie sú zlé napísaní, ale neveril som im ani slovo. Toto keď sa stane filmu, tak viac než priemer nemožem dať. Originál ma absolutne neláka a keď odrátam, že je to o mnoho horšie, tak to sa ani netrúfam pozrieť trailer. Hold posledná kanibalská scénka potešila. To je asi všetko.