Alenka v říši divů (2010)

Nikdy se mi Alenka, vyplod chore mysli, nelibila. Nikdy jsem nepochopil, ze se to muze nekomu libit. Nema to hlavu ani patu nebo jsem ji nepochytil. Dve hvezdy za barevnost a triky, jinak to ostatni bylo celkem k nicemu. Vtipne scenky mi prisly neskutecne trapne, jedine pozitivum vidim v zahrane kralovne Carterovou. Mam filmy od Burtona obvykle hodne rad(Mrtva nevesta, Sweeney,Ospala dira,Batman1+2,Beetlejuice a trochu i Karlik). Karlikovi jsem dal druhou sanci, protoze mi nejak nesedl, ale vedel jsem, ze si ho urcite jeste nekdy shlednu. Alenka druhou sanci nedostane.

Kick-Ass (2010)

Ja nemam co dodat, co se komiksovych filmu letos obecne tyka, Ironman2 se muze jit bodnout. 10/10

Iron Man 2 (2010)

Don Cheadle je divnej, Howard by byl myslim vhodnejsi, ale co nadelame. Film jsem shledl titulkovany a je to podle meho nazoru dustojny nastupce jednicky. Zminka o Avengers, stit Shieldu, Nick Fury..me komiksove srdce plesa a tesi se na dalsi filmy. Trosku slabsi nez jednicka, ale to tak proste byva skoro vzdy.

Fido (2006)

Nejvic me rozciluji filmy, ktere maji docela dobre zakoponovany dej udalosti a porad cekate na nejake finalni grandiozni finale...ktere bohuzel nenastane. Pro me to je film nedotazeny, ale zaroven zajimavy a s dobrymi napady. Kazdopadne druhe dobrovolne kouknuti v dohledne dobe nebude.

Muž v ohni (2004)

Pekna akce, uveritelne herectvi, nekompromisni hrdina, rozumne podany a neumely citovy vyvoj mezi hrdinou a sverenkou. Par drobnosti by se naslo, ale to bych musel hledat mouchy. 8/10

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Film je natolik originalni, az je videt, ze je proste na spoustu lidi prilis tezce stravitelny. A to i na me. Ja si osobne myslim, ze Gilliamovi se pres vsechna uskali povedlo vytvorit film, na ktery se nezapomina. Urcite mu budu venovat dalsi shlednuti a sve hodnoceni mozna i poopravim. Nikdo vsak nemuze poprit Gilliamova tvurciho ducha, ktery byl znat jiz v dobach, kdy delal animatora pro Monty Pythony. A kdo prohlasil, ze digitalni efekty tohoto filmu jsou prehnane, tak jen proste a jednoduse Gilliama nezna...

Číslo 9 (2009)

Byt to delsi, hodnoceni poupravim smerem dolu:)

Kletba zlatého květu (2006)

Silene nudna podivana, ale prekonal jsem se, abych to dokoukal. Neveril jsem jim to ani za mak. Film Hrdina mel hlavu a patu, uzival jsem si ho od zacatku do konce. U tohoto dila jsem se nemohl dockat az skonci. Jedna hvezda za nabubrele kostymy. Zbytek nestoji za zminku

Libertin (2004)

Vynikajici Depp i s celym ansamblem. Dilo, ktere ma napad, ale od zacatku do konce vrze zmatecnosti, zbytecnou dialogovou neprehlednosti (alespon cesky dabing byl opravdu strasny, par vet ani nedavalo poradny smysl). Cele je to takove dost nudne, i kdyz par skvelych okamziku to ma. Napriklad hra pro krale za pritomnosti funkcionare z Francie. 5/10