Císař a tambor (1998)

V porovnani s ostanimi pohadkami tragedie. Divne tempo, divny dej, otresna rvacka s loupezniky. Jedine, co stoji za zminku je vystrih Anny Vesele a uchazejici Vetchy se Skopeckem. O to vic zaboli, kdyz citite, jaky mohl byt potencial.

Micimutr (2011)

Nevim, kdyz si uvedomim, co za posledni leta vyplodila ceska filmova scena (nejen Troska), je tohle balzam na dusi. Drak vyborny, pekna normalni prirozena princezna, dobre zahrany princ "Krason" a par trefnych hlasek. Na televizni pohadku a v ramci dnesni doby proste vyborny. Prolinani dnesni doby a pohadky mi nevadilo. U Pottera se nad tim taky nikdo nepozastavuje, tak drzte huby, sestry. :)

Requiem za sen (2000)

Nenachazim ceske jednoslovne pojmenovani, pouziju anglicke. MINDBLOWING

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Bal jsem se ztvarneni meho oblibeneho komiksu, bal jsem se moc. Och jak to bylo zbytecne. Krasne prevedeni uzasneho komiksu do uzasneho filmu. Perfektni vizualni a hudebni stranka. Stejne jako u Conana neni treba mnozstvi slov. Uzasny dvouhodinovy videoklip.

Gunslinger Girl - Season 1 (2003) (série)

Ze zacatku me to moc nechytlo, ale od poloviny me to drzelo za pacesy silou medvedi 9/10

Noir (2001) (seriál)

Pomalejsi rozjezd a excelentni druha polovina serialu o najemne vrazedkyni a jeji tajemne kolegyni. Osudy jsou propleteny vic, nez by si kazda z nich prala a postupne se odkryva desiva minulost. Tony z hraciho ustroji hodinek mi dodnes zni v hlave Vzhledem k aktualizaci strasnych titulku planuji urcite jeste jedno shlednuti. Az se mi tedy uvolni nejaky cas. 9/10

Texhnolyze (2003) (seriál)

Velmi povedena graficky temna stranka tohoto anime. Jiz prvni dil byl skutecne perfektni. Minimum slov a presto jsem nemel pocit, ze by nejaka chybela. Nicmene vzhledem k ostatnim aspektum (zabavnost, udrzeni pozornosti, prehlednost,moje vetsinou veskrze zadne emoce behem produkce) nejake hvezdy srazim. Tadaaa, solidnich 7/10. Prvni dil ma jasnych 10.

Fantastic Children (2004) (seriál)

Do 16 dilu jsem se solidne ztracel a moc me nezajimalo, co bude dal, ale pak se leccos vysvetlilo a dodalo mi to dostatek chuti az do konce. Na muj vkus prilis detske obliceje. 7/10