Saišú heiki kanodžo (2002) (seriál)

Abych to shrnul, obe hlavni postavy a nejen ony, rvou temer v kazdem dile, coz me po case zaclo otravovat. Poslednich cca pet dilu se pro me stalo velmi obtizne cist, co vlastne postavy chteji, co si mysli, apod. Podano to bylo hrozne. Jelikoz se mi moc nelibil ani NGE, tak se tomu nedivim. Nektera anime me tak trochu minou svou prekomplikovanosti a horsi stravitelnosti. Konec jasny a celkem srozumitelny, i kdyz netvrdim, ze jsem nebyl prekvapen. Jsem rad, ze jsem na to koukal bez pritelkyne, ta by z toho serialu asi nespala:)

Ženy sobě (2011)

Dobra posledni tretina bohuzel nezachrani zbytek filmu, ktery je proste nudny...alespon pro me.

Le Chevalier D'Eon (2006) (seriál)

Ocenuji vynikajici praci Totan translations, zejmena za doplnujici pdfka, muselo to dat strasne prace. Nicmene anime, ac ma zajimavy scenar, plno dejovych zvratu a drzi divaka v nejistote az do konce, je ve vice ohledech slabe. Pocinaje vykreslenim postav, pres emocni zalezitosti, po pocit, ze by se z toho dalo vytriskat o sto procent vic. 6/10

Planetes (2003) (seriál)

Takhle presne si predstavuji plnohodnotne anime. Zadne fillery, akce, napeti, dejove zvraty, ruzne charaktery dobre vykreslene, vyvoj postav, humor, pekna animace. 10/10

Black Lagoon - The Second Barrage (2006) (série)

Tahle serie je o dost lepsi nez predchozi. Skutecne sceny i ucastnici maji koule..a to i zeny, pro smrt a kulku/katanu clovek nemusi chodit daleko. Detektivni pribeh, mafianske pozadi a valky klanu. To vsechno je podano vyborne...i kdyz priste si radsi nacasuju titulky, protoze anglictina tu na me byla prilis tezka. Pri citacich Sartera a ruznych politicky ladenych konverzaci jsem mel opravdu problem pochopit, o co presne bezi. S poradnym prekladem by to bylo urcite lepsi. Zatim 8+/10, ale cekam, ze s pristim shlednutim dam vic.

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad)

Ze zacatku to slo a celkem tam bylo i par zajimavych reportazi. V roce 2011 je to uz ale jen reklamni blok, ktery vicemene nema co rict. Kdo si doma bude delat sperky a dekorace, kdyz je za par korun muze sehnat v podstate kdekoliv. Receptar uz taky neni co byval, ale porad si jeste drzi jakoustakous uroven pro cilovou skupinu, pro kterou byl zrejme puvodne navrzen.

Comeback (2008) (seriál)

Videl jsem doposud vsechny dily (28.10.2011), nektere dily slabsi...zejmena zacatek druhe serie, ale i tak veskrze velka zabava. Jelikoz mi metal neni cizi, dost narazek se me dotyka a prekvapive jsou velmi vtipne. Zatim nejlepsi novodoby komedialni serial ceske produkce.

Black Lagoon (2006) (seriál)

Prvni tretina je jistojiste na pet hvezd a pak to jde stale a stale vic ke dnu. Nicmene na poli anime je to porad anime, ktere urcite stoji za shlednuti.

Tošokan sensó (2008) (seriál)

Opravdu jsem se bavil, vtipne, akcni, zajimave, graficky pekne a snesitelna davka romantiky navrch. Nebyl dil, u ktereho bych se nudil. Diky Totanu za perfektni otitulkovani.

Samurai 7 (2004) (seriál)

Vzhledem k tomu vsemu, co jsem v anime videl musim hodnotit slabymi tremi hvezdami. Nehlede na to, ze jsem originalni dilo od Kurosawy videl pomerne nedavno a byl jsem z nej unesen. V detstvi se mi to tolik nelibilo, ale ted jsem tomu prisel na chut. Tohle byl velmi slaby odvar, ktery ma minimum originalnich prvku a tak jsem se misty pristihl, ze bych dane sceny nejradsi pretocil, protoze jsem je uz videl a sic byly cernobile, byly lepsi. Vyjimku tvori posledni tri epizody, ktere uz originality obsahuji daleko vice, citil jsem i nejake emoce a porad se neco delo. Pokud bych nedostal tolik casu k premysleni jako po zbytek serialu, mohlo to dopadnout lepe.