Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl ságy jsem viděl ještě jako dítě a vlastně jsem s celou ságou vyrostl stejně  jako jejich hlavní představitelé. Harryho opět čeká dobrodružství, ale  tentokrát bude  mnohem temnější a strašidelnější než v prvním díle a opět to bude mít co dočinění s Voldemortem. Opět se ale může spolehnout na přátele.  A pamatujte nikdy nekoukejte Baziliškovi do očí! 8/10

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První díl ságy jsem viděl ještě jako dítě a vlastně jsem s celou ságou vyrostl stejně jako jejich hlavní představitelé. Harry se o sobě dozví pravdu a najde si dva nejlepší přátele Rona a Hermionu. Tohle trio pak prožije neuvěřitelná dobrodružství napříč všemi díly. Líbí se mi, že první dva filmy, které natočil Columbus, jsou ještě takové "dětské", ale vždy s poměrně strašidelným koncem. Zde se Harry poprvé potká s přízrakem lorda Voldemorta. Zlého černokněžníka, který mu zabil rodiče. Tento díl je dodnes jeden z mých nejoblíbenějších dílů a obzvlášť mám rád i geniální hudbu Johna Williamse. 9/10

Perfect Blue (1997)

Pokud máte rádi psychologické thrillery nebo D. Lynche, tak si film dozajista užijete. Perfect Blue je prostě neuvěřitelný a má skvělé tempo, které vás od něj nenechá odejít. Film si s divákem hraje téměř až do konce. Nemám co vytknout 9/10

Perný den (1964)

Beatles byl a dodnes je fenomén. V této hudební komedii si užijete hromadu jejich skladeb se směsicí britského humoru, co víc si můžete přát. 8/10

Kolskaja sverchglubokaja (2020)

Kolský superhluboký vrt je nejhlubším vrtem na světě s 12,262 metry. Byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Koluje legenda, podle které byl dovnitř spuštěn mikrofon a ten zachytil podivné zvuky a nářky jako by lidí z pekla a dodnes tento záznam koluje po internetu, ovšem bylo dokázáno, že jde o zremixovanou část z filmu Baron Blood. Teď k filmu jde o klasické někde je něco neznámého běžte to prozkoumat. Máme tady tedy partičku osob, která to jde dovnitř prozkoumat. Kecají, prozkoumávají a pomalu začínají odpadávat jeden po druhém a stejně zažíváme hodně málo akce a napětí. Líbila se mi ovšem pasáž, kde jsem měl pocit jako bych sledoval filmový Dead Space (herní série). Monstrum AKA hromada masitého hnusu byla fajn a celkově musím říct, že se jim povedlo udělat opravdu pěkné masky a triky. Inspirace kromě již zmíněné herní série Dead Space si u tvůrci určitě vzali i z The Thing. Dále koukám že nejsem sám kdo se pozastavil, že člověk dokáže vydržet žár 200° ? "Hmm OK". Film si to u mě hlavně zkazil nudnými dialogy, zbytečnou stopáži, dosti málo napětím (spíš žádným) a dost předvídatelným koncem. I tak jde pro mě z ruské produkce o slušný průměrným film a rád bych zde napsal, že další ruský film s podobnou sci-fi hororovou tématikou Sputnik se mi tedy líbil o něco víc, než tohle. 5/10

Chalífát (2020) (seriál)

Kalifat je rozhodně jeden z nejlepší seriálů roku 2020. Zkouknuto v kuse za jeden den. A musím hodnotit plným počtem hvězd. 10/10

Followed (2020)

Fiktivní hotel Lennox do kterého jedou má předlohu ve skutečném hotelu, který je také v Los Angeles a jmenoval se Cecil (dnes Stay on Main). Jde o hotel, ve které se stalo několik neobjasněných úmrtí a sebevražd. Video se zmatenou studentkou ve výtahu, které vidíme ve filmu je také přebráno ze skutečné osoby jménem Elisa Lam (také existuje její skutečný poslední záznam kde byla zmatená ve výtahu). A onen vrah o kterém je ve filmu řeč má představovat sériového vraha Richarda Ramireze, který byl zde ubytován stejně jako další sériový vrah Rakušan Jack Unterweger. K filmu Nemám rád "glitche" z kamerových záznamů, které se dějí převážně v noci, Film mě vůbec neděsil, což by asi horror měl. Dávám slabší 2 hvězdy. 3/10

Boratův navázaný telefilm (2020)

Ono to je už opravdu 14 let ? Dost se děsím toho, že tak rychle stárnu. Dvojka se soustředí na současnou politickou situaci v US and A (film vyšel v době, kdy se konaly prezidentské volby Trump vs Biden) a také na epidemii Coronaviru. Navíc zde není Borat sám do US and A s ním přijede i jeho dcera, kterou chce věnovat amerického víceprezidentovi. Jak to dopadne... no uvidíte. Film jsem si užil stejně jako před lety a to i z důvodu, že právě postava Borata je mé oblíbené alterego Cohena. Ok, Aladeena mám rád ještě o něco víc, ale i tak si film zaslouží. 7/10 PS: u tance plodnosti prosím nejezte jako jsem jedl já. :)

Mazlíček (2017)

Příjemný kraťas k Hotelu Transylvania. 6/10