Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Tak tohle bylo boží! I když vám někdo může říct, že animované filmy jsou pro děti, tak neposlouchejte a jděte do kina, protože je to boží. Téměř dvě a půl hodiny trvající komiksová jízda, která vás strhne a vy jen sedíte v kině s otevřenou pusou a říkáte si: " Jak to ****" může být tak super." Přiznám se, že i já sám jsem se animovanému Spider Manovi chvíli vyhýbal a první díl jsem viděl teprve před pár dny ( Jo jsem kacíř 😁) , ale po shlédnutí prvního dílu jsem se rozhodl, že na ten druhý prostě do kina musím s nelitoval jsem. A přestože to nepovažuji za nejlepšího Spider  Mana všech dob, pořád to je úžasný film a těch pět hvězd je zasloužených.

Jack staví dům (2018)

Tenhle film jsem ani pořádně nedokoukal. Nedostal jsem se ani poloviny a vypnul jsem to. Většinou mi tyhle filmy nevadí, ale tohle bylo i na mě zkrátka trochu moc a ani vlastně nevím proč.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Konečně! Vypadá to (i když to nechci zakřiknout) že se Marvel vrátil po dlouhé době k tomu, co mu jde nejlíp. Ke kvalitní zábavě (A u Strážců bych taky nic jiného nečekal.) Má to všechno- Akci, příběh i srdce. Je vidět, že si to James Gunn pohlídal a nakonec nám naservíroval srdcervoucí, ale i vtipné zakončení této cesty vesmírem. Normálně bych dal za 4, ale protože tohle je konec Strážců, jak je známe a po delší době je to opravdu kvalitní film, tak tam těch pět hvězd napálím. (A taky vzhledem k tomu, že dalším filmem bude nudná blbost, na kterou se buď vůbec nepodívám, nebo si ji zadarmo stáhnu, protože za to se mi vyhazovat prachy nechce.)

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Příjemné svěží a zábavné fantasy, které jsem tu už dlouho neviděl. Jak tady někteří říkají, je to něco jako fantasy Strážci Galaxie. Banda podivných existencí, která se snaží udělat "dobrou věc" a přitom neskončit s hlavou v oprátce. Nejsem až tak seznámen s DnD mytologií, ale i já jsem jen tak namátkou nějaký ten Easter Egg, co se týká Dračáku poznal a potěšilo mě to. Zkrátka taková fajn blbinka, u které vypnete mozek a užíváte si zábavu.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Už když si myslíte, že série Johna Wicka nemůže být lepší, vyvede vás pokračování z omylu. To co začalo zabitím psa se proměnilo v brutální válku proti organizaci zabijáků, která se nezastaví před ničím. Všechno od vizuální stránku, lokace i akci je v tomto díle vytočeno na maximum.  Naprosto skvělá byla dějová linka v Osace a vzhledem k tomu, že to byl úplný debut herečky Riny Sawayama, tak doufám, že se bude v akčním žánru objevovat víc. Byla by to škoda, zahodit takový talent.  Jo, asi se všichni divíme, jak to dokáže John Wick všechno zvládat, ale co? Je to úžasné, dechberoucí a nádherné na pohled. Akční sekvence jsou boží a vám z toho jde hlava kolem.  A já se těším, co bude dál.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Podle zdejšího hodnocení jsem se toho trochu bál. Ale pak jsem si řekl : " No a co? Sto lidí, sto chutí, já tomu prostě tu šanci dám." A nelitoval jsem. Bylo poněkud zvláštní vidět Ant Mana v takovém rozpoložení. Zde jde opravdu o život, protože když stojíte proti nabušenému Dobyvateli, tak se z toho nevymluvíte. Je zde poněkud méně humoru, než jak jsme u Mravenčího muže zvyklí, ale najdete si tu fajn momenty. Všechny postavy zde dokáží zazářit a já jsem si to užil. A prostě jsem se na to chtěl podívat a sám to v kině zhodnotit. A líbilo se mi to. I malý muž může dokázat velké věci

Šílená noc (2022)

"Videohra, videohra, videohra. To nikdo nechtěl třeba baseballovou pálku nebo molotovovy koktejly?!" Děti, musíte být hodné nebo vám Santa nedonese dárečky. V tomhle případě, pokud jste OPRAVDU HODNĚ zlobili (asi tak jako záporáci v tomhle filmu) tak je mi vás i docela líto, protože tohle zkrátka nechceš.  Bohatá rodina je přepadena, a zachránit je může pouze Santa. Avšak tohohle Santu zkrátka nezkoušejte naštvat, jinak skončíte doslova v pekle, protože tenhle vousáč v typických červeno-bílých barvách se s vámi rozhodně mazat nebude. Líbí se mi i prokreslení Santova původu a tohle prostě NENÍ ten chlapík, který jen nosí dárky, ale pořádnej motherfucker, kterej se zlobivými zkrátka nemá slitování.  Tohle rozhodně nepouštějte svým malým dětem nebo budou mít trauma do konce života.  David Harbour si to tu strašně dává a kdyby byl takový i jeho Hellboy, mohl pekelník skončit mnohem lépe.  A scénka s komínem.... Jak říkám, tohle zkrátka nechceš,,,

Avatar: The Way of Water (2022)

James Cameron ukazuje, že i po 13 letech od uvedení prvního dílu má Avatar stále co nabídnout. Jo, už to nemá ten WOW efekt, jaký měl první Avatar, ale to sakra ani trochu nevadí. Seznamování s obyvateli Pandory jsme si odbili už v tom prvním dílu, tudíž je zde místo na mnohem osobitější a komornější příběh. Pandora vám ukazuje další svoje taje a ten vizuál je prostě super. Jsem rád, že Cameron dokázal přijít po letech s něčím novým a dokázal se přizpůsobit dnešní době Ze scén se vám tají dech a ty všudypřítomné dokonale vypiplané barvy vás prostě nechají ve stavu absolutního úžasu. Opravdu doufám, že budou další díly. Byla by to škoda, opustit tento skvělý filmový svět.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Taková kratší blbůstka, která ve vás ale nechá fajn vánoční pocit. Děj není nic extra, prostě jen o vyzvedávání "vánočního dárku" pro Petera, ale na druhou stranu je to povedené.  Nejste z toho extra odvaření, ale na druhou stranu to ani neurazí. Stačí jen vypnout mozek a příliš nad tím nepřemýšlet.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

No konečně! Konečně přišel v tomhle roce do kin fajn Marvel film. Konečně něco, co si nehraje na hloupou komedii a není plné trapných vtipů jako Love and Thunder. Dvakrát prostě do stejné řeky nevstoupíš. Je to hodně komplexní a od začátku se nedrží zpátky, protože nás čeká ona smutná část, kdy království Wakanda oplakává svého krále. A je tu i celkem fajn a komplexní záporák. To, kde první Black Panther nebyl zrovna fajn a nudil se zde neopakuje a je nám (tedy přinejmenším ze začátku) servírována překvapivě emoční jízda. Pak už je to ke konci ten klasický Marvel se spoustu CGI. Ale tak či tak, díky Bohu za tenhle film. Snad se Marvel do budoucna poučí a nebude nám servírovat blbosti ( nebál bych se říct sračky) jako je  Ms Marvel (asi nejhorší Marvel projekt vůbec), poněkud horší She-Hulk, či úplná dehonestace postavy v případě čtvrtého Thora.