Bullet Train (2022)

Jste chvíli mimo business a tak potřebujete nějaký klidný úkol pro svůj návrat do práce. Máte prostě jen ukrást kufřík z japonského rychlovlaku, takže easy peasy lemon squeezy, že? No tak to ani náhodou. Celý vlak je totiž narvaný sortou takových existencí se kterými si opravdu nechcete pokecat. A tak brzy začnou jatka. Není to nic moc objeveného, nepřináší to v rámci žánru nic nového, ale od začátku do konce to královsky baví a to někdy zkrátka stačí. A všechno to skvěle šlape. Ať už děj, tak hudba tak nápaditost. Někoho zlikvidovat tak, že na něj hodíte flašku? Proč ne. A obzvláště dva antagonisté, kteří hláškují od začátku do konce...

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Není to až taková nuda jako Ms Marvel, ale zkrátka PROČ?! No jo vlastně prachy a merchandising. Prostě blbustka pro ještě menší děti než jejích minulý seriál. Mně se zdá, že Feige už nejspíš začal hulit, protože letošní Marvelovky fakt nejsou nic moc. Nejlepší byl asi Strange, z Thóra udělali neuvěřitelného pitomce... Už by se měli probrat. Mám rád humor, ale všeho moc škodí.

Elvis (2022)

Někteří to hodně porovnávají s Bohemian Rhapsody a říkají, že je to možná i lepší. Sice s tím musím nesouhlasit, ale jako fanoušek Elvise jsem si tento film patřičně užil. Ať už jde o Austina Butlera či Toma Hankse, tady není co vytknout. Elvis je prostě showman a to mu už nikdo neodpáře a Hanks hraje manažera, se kterým by si žádná "Karen" nechtěla popovídat. Je Elvis ožralý? Je zdrogovaný? Nevadí. Naperte do něj vitamíny a bůhví co, hlavně ať vystupuje.  Hrdě mohu říct že je mi 26 a Elvise stále poslouchám a patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších zpěváků.  Možná mě to neodpálilo tak, jako Bohemian Rhapsody, ale o to tu nejde. Pořád je to dost nadprůměrný film, který můžu jen doporučit

Ms. Marvel (2022) (seriál)

No, asi takhle.... Hlavní představitelka je docela v pohodě a až tak moc mi nevadí. Ale celý ten tón seriálu je na mě strašně bolestivě teen. Jo, já vím že nejsem zrovna cílová skupina, což jsou v tomto případě hlavně "mladé muslimské dívky" ale snažil jsem se tomuto seriálu nějak dát šanci, ale je to opravdu těžký, když humor je většinou strašně trapný a POŘÁD dokola se tam omílá to kultura (Čeho je moc, toho je příliš.)  Nejnudnější seriál Marvelu (WandaVision na 2. místě)

Top Gun: Maverick (2022)

První Top Gun jsem kdysi dávno viděl a tehdy mě až tak moc neoslovil, tak jsem si ho před pár dny pustil znovu, abych se přípravil na toto pokračování.  A i když musím uznat, že první Top Gun má v sobě hodně té armádní propagandy (a v tomto filmu to také nechybí) tak to byl docela v pohodě film.  A dvojka? Ta jedničce natrhává řitní otvor a je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Je zvláštní, že jsem se tak moc těšil jako fanoušek Marvelu na Doktora Strange a ten mě poněkud zklamal a Top Gun o kterém, jak jsem již výše zmínil, jsem nebyl až tak dobře seznámen to naprosto dokonale zabil a byla to opravdu silná podívaná Tom Cruise je prostě cvok a ze všech těch kousků, co tam předvádí vám jde hlava kolem. A když uslyšíte tu starou hudbu z původního filmu, tak to prostě zaručeně zahraje na tu správnou notu.  Cruise jako člověk je rozhodně poněkud kontroverzní figurka, to asi všichni uznáme, ale jako herec, (obzvláště co se týče akčních filmů), tak ten chlap prostě umí. A to už mu bude šedesát, sakra!    A na závěr musím ještě zmínit jeho další budoucí práci. Protože před filmem v kině vždy dávají trailery na jiné filmy a vidět zase ten boží trailer na příští Mission Impossible na velkém plátně (a to nejmíň třikrát do doby než začal samotný Maverick😀)

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Jo, možná jsem měl trochu moc velká očekávání, která nakonec nebyla až tak úplně  naplněna. Na druhou stranu jsem mě potěšilo, že jsem spoustu věcí správně odhadl již od začátku (Například ohledně nějakých postav). Líbil se mi ten temnější ton, at už jde o nějaké ty zombíky nebo poněkud drsnější sekvence, Obzvláště musím pochválit i práci s kamerou Jsem zvědavý, kam se náš chirurg/ kouzelník posune dál. Karty jsou pěkně rozdány a doufám, že se multiversového šílenství dočkáme více i v dalších projektech.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Ale jo, mně se to líbilo. A byl to 2. nejlepší díl ze ságy Fantastických zvířat. Prostě to nedokázalo překonat ten pocit fajn návratu z prvního dílu, ale lepší (o chlup) než Zločiny. Sice tam nebyli všichni, ale co se dá dělat. Podle komentářů jsem si všiml, že některým se moc nelíbila akce a že jim to až tak k tomu filmu nesedí. Já asi budu v menšině, ale já jsem proti tomu nic neměl.  Ano, někteří namítají, že "by se tato série už neměla jmenovat Fantastická zvířata, protože to o nich už skoro není a vše se zaměřuje hlavně na ten boj s Grindelwaldem" Ale za mě je to zcela v pořádku. Mads si Grindelwalda hraje podle sebe, je to jiné než od Deppa, ale v tom nevidím problém. Potěšil i chvilkový návrat do Prasinek a do Bradavic.  Těším se na další cestu zpět do kouzelnického světa, i když už to asi nebude v tomto "zvířecím světě"

Batman (2022)

Tři hodiny trvající film, ve kterém je velmi málo akce. Ale sakra, ta atmosféra! Pokud od toho čekáte nového Temného rytíře, budete asi zklamání. Ale na druhou stranu je na tom prostě něco tak skvělého. Hlavně ten temný noir feel a z hlavního záporka cítíte inspiraci Zodiakem. Tenhle Batman si rozhodně zaslouží podtitul"World greatest detective". (I když jako Bruce Wayne Pattinson trochu pokulhává)   A samozřejmě nemůžu opomenut skvělou Selinu Kyle v podání Zoe Kravitz. Možná to není můj nejoblíbenější Batman, protože Temného rytíře či Batman se vrací stále považuji za Batmanovský top, ale tak či tak, je to velmi atmosférická a hutná podívaná. 8,5/10 Tu pátou hvězdičku tam sice nedám, ale hodně mě to nalákalo a těším se na další díl.

Letiště (1970)

Tohle je zkrátka klasika. Zatímco další filmy jsou již více laděny do toho více katastrofického schématu, je tento film spíše thriller s velmi silnou atmosférou. A samozřejmě nesmím zapomenout na velmi dobré postavy v čele s Lancasterem a Deanem Martinem. Mám zkrátka slabost pro filmy, které v sobě mají takový nádech.

Matrix Resurrections (2021)

Já už od začátku věděl, že tenhle díl prostě ty lidi rozdělí.Jako...Co jinýho čekat, když se jedná o návrat do univerza který začal tolik věcí, které se dosud používají nejen v filmech, ale i počítačových hrách. Osobně jsem se na tenhle film hodně těšil a byl jsem zvědavý, co se z toho vyklube. Jo, tak trochu chápu ten hejt, protože tenhle čtvrtý Matrix byl hodně meta, sem tam byl i nepřehledný, ale ani to všechno mě nezastavilo v tom, abych si to užil.  Ta pátá hvězdička je tam tak trochu pro efekt. Normálně bych dal čtyři, protože na původní trilogii to nemá. (To co na přelomu tisíciletí vzniklo a co všechny tak dokonale odpálilo prostě už nejde tak úspěšně napodobit. Už tam zkrátka není ten WOW efekt.  Ale já to tam dám. Jsem fanoušek této série a nebránil bych se dalšímu dílu.  Jasně, dal jsem tomu 5*. Ukamenujte mě! Do toho! :D