Muži na stromech (2006) (seriál)

Mě se to hrozně líbilo, je to takový příjemný seriál - nenadchne, neurazí, ale přeci jen pobaví a nakonec nějaké ponaučení si odnesete :-)

Sigur Rós - Heima (2007)

Po shlédnutí tohoto filmového a hudebního mixu se Vám vnutí myšlenka zajet si na Island. Na námi naprosto ojedinělý ostrov, který má svou vlastní kulturu a který se nesnaží být takřka zamerikanizován. Stejně tak to platí i pro tamější hudbu - originalita naprosto nezná mezí. A především o hudbě je tu řeč, neb Sigur Rós - melancholičtí post-rockoví zabijáci si na tomto filmu dali rozhodně záležet. A nejen oni, ale také pochopitelně filmaři, kteří udělali překrásné a dechberoucí záběry krajiny, dětí, publika a také Siguřích koncertů. Jasně - tady si prostě někdo zahrával s dokonalostí a ono to kupodivu vyšlo. K hudební složce není co dodávat, to je prostě lahoda sama. Závidím každému, kdo si tento koncertní dokument vychutnal v kině s perfektním zvukem. Mě by ti islandští zabijáci opravdu psychicky rozmasakrovali. Sigur Rós jsou jedineční, originál zůstane originálem a určitě ještě hodně dlouho nás budou těšit svou smutnou a zároveň i nadpozemsky krásnou hudbou, kterou musíte poslouchat jedině srdcem. Bravo, bravo, tleskám, tleskám ... Tajím dech.

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Tento Columbo patří k mým nejoblíbenějším - zřejmě je to díky scéně, jak Columbo hraje na klavír :-)

Sopka (1997)

Ano, pamatuji si jak všude létal ten popel. Skoro celý film ho měli herci plné držky :-)

Horečka sobotní noci (1977)

Nevím, já mám tenhle film strašně rád, i když disko hudbu moc nemusím. Hudba Bee Gees a dalších disco veteránů je přesto úchvatná a v tomto filmu má neobvyklé kouzlo. Líbí se mi atmosféra celého filmu, ačkoli k této době nijak zvlášť blízko nemám. A poněkolikáté tleskám panu Travoltovi - jakožto tanečník je prostě úchvatný.

Fantom opery (2004)

Osobitý film s dokonalou a geniální hudbou, krásným obrazem a krásnou hlavní představitelkou (já ji chci doooomůůůůů) :-) Takhle má vypadat filmový muzikál ... Ani se nedivím, že je Andrey Lloyd Webber - autor hudby naprosto spokojený.

Ukradené Vánoce (1993)

Tohle se opravdu musí vidět a slyšet. Tak geniální a legrační animovaný film jsem opravdu dlouho neviděl. I když jsem z Mrtvé nevěsty byl odvařený, z tohodle bych se asi v kině po... :-)))

Účastníci zájezdu (2006)

Už jenom kvůli Liškovi a Krobotovi musíte shlédnout tenhle film. I když je to místy nuda, je to zábavné :-)