Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Prvotřídní sranec. Po atraktivitě prvních dvou dílů nezbylo nic - otřesný scénář a mdlou režii nezachrání ani Fraser.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Prostřední díl z trilogie mam rád mimo jiné pro to, že tu skvěle funguje spojenectví dvou hlavních hrdinů. Jo a El Indio, respektive jeho představitel Gian Maria Volotné je tu ještě charismatičtější a chladnokrevnější záporák. No prostě poklad.

Pro hrst dolarů (1964)

Hlavně nenasírat Clinta! Jak jinak vynikající western o dvou soupeřících bandách a bezejmenném postolníkovi co to hraje na obě strany. Za mě překonává i Kurosawův originál.

Dredd (2012)

Nemam vůbec co bych vytknul. V rámci žánru to nemá prostě chybu ... Urban je skvělej a hlášky jsou legendární. Akce povedená, krev je všude, záporák super, dokonce i sidekick mě bavil !!! Hudba řízná, stopáž nepřepálená a nejlepší na tom je, že si fakt nesudná tu helmu ! Pět hvezd a basta.

Argo (2012)

Kdo by to byl do toho Afflecka řek ... klobouk dolu. Režijně zmáklá napívaná podivaná, kterou korunují Goodman s Arkinem. A i na to Argo bych se rád podíval.

Válka Bohů (2011)

Závěrečná řež docela ujde, ale jinak je tenhle film docela kravina. Dost mě sralo, že se uplně všechny scény odehrávaj na skalnatym pobreží na ploše asi 10 krát 10 metrů. Mickey Roure nijak výjimečnej, bohové otřes, stejně jako příběh. Jediný čim může film zaujmout je vizuální stránka a jedna povedená bojová scéna (ale se CGI krví, takže stejně trochu nahovno).

Tenkrát v Americe (1984)

Kolosální film s obrovskou šíří záběru, srovnatelný snad jenom s Coppolovým Kmotrem.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nenapodobitelný film. Ultimátní sci-fi, na které navzdory své délce a zdlouhavosti některých scén je radost koukat. Spojení naprosto čistého, vypiplaného vizuálu s nadčasovou klasickou hudbou a existencionálním příběhem bere dech. Není to film na každý den, není to lehká záležitost, ale pokud to už člověk dokouká, tak po skončení to v něm rezonuje dost dlouho. Kubrick je velikán, nekompromisní mistr, filmový umělec ... a 2001 je jeden z filmů, který to jasně dokazuje. Tohle je totiž neochvějná součást historie.