Občan Kane (1941)

Zajímavej člověk, ten Kane. Za mlada podnikatel a novinář pln ideálů, který nakonec samozřejmě dojede na vlastní ego. Super film ... jenom poslední část hlavně s jeho druhou manželkou mě trochu nudila. Je ale jasně vidět, kde se inspirovalo 90% životopisných filmů

Matrix Revolutions (2003)

Druhý a třetí díl a tudíž celou trilogii jsem kompletně pochopil a docenil až po letech na DVD, v originále, všechny tři filmy hezky po sobě ... a docvaklo mi to ... ty filmy jsou zkrátka geniální ! Doplňte do filmových učebnic. 100%

Zuřící býk (1980)

Nádhera .. prostě nádhera !!! Dechberoucí režie, kamera, DeNiro s Pescim, hudba, prostě všechno ! "You didn't get me down, Ray ... you didn't get me down ....!"

Spartakus (1960)

Slaves you were, and slaves you remain .. but the terrible penalty of crucifiction will be set aside under single condition .... if you identified a body or a living person .. of a slave called Spartacus ! .... I AM SPARTACUS ! ... přesně proto koukám na filmy.

Prokletý ostrov (2010)

Prokletý ostrov je filmová lahůdka. Vypiplaný film s totální atmosférou a skvělou hudbou která přímo řeže do nervů. Scénář je pravda trochu problematičtější věc, ale pro mě jako fanouška spíš vizuální stránky je to stávající a hlavně budoucí klasika. *** Přidávám pátou !! Je to prostě LUXUS ! Na strašně málo filmů s takovýmhle dějem se vyplatí dívat znova a znova. Na tenhle stoprocentně ! Filmařina par exelance

Skyfall (2012)

Od začátku vizuální paráda, doprovázená skvělou režií a na Bonda i nepřeplácaných scénářem. Pak se zjeví Bardem, Bond se vydá na rodnou hroudu a já padnul na kolena.

Apokalypsa (1979)

Absolutní film. Těžko si představit, jak mohl někdo tohle vůbec natočit ... Coppola je velikán filmu, totální vrchol režisérského olympu, a tenhle film je z jiného světa.

Vanishing Point (1971)

Nejvíc se mi líbila ta scéna, jak si to uhání v Challangeru po silnici.

Temný rytíř povstal (2012)

"You can watch me torture an entire city and when you have truly understood the depth of your failure, we will fulfill Ra's al Ghul's destiny... We will destroy Gotham and then, when it is done and Gotham is ashes, then you have my permission to die" ... Napoprvé celkem rozpaky, nevstřebání hustoty děje a nepobrání celistvosti filmu ... napodruhé totální orgasmus. Je to tak, je to tam. Trilogie je završena skutečně EPICKÝM dílem. Stejně jako Batman Begins a Dark Knight je i třetí díl po každém shlednutí lepší a lepší (postavy zajímavější, děj celistvější) Nolan zkompletoval nezapomenutelnou filmovou trilogii co se vepíše do dějin. Nolan to dokázal.

Jackass 3 (2010)

Včera jsem na to koukal zhulenej jak paprika, a doslova jsem brečel smíchy.