The Doors (1991)

Riiiiiiiiide the snake !

Avengers (2012)

V rámci žánru povedená záležitost. Stark hláškuje, Ruffalo je výbornej, Thor neni zas tak trapnej a závěrečná akce je bomba. Respekt režisérovi, že to dokázal ukočírovat, a že všechny postavy dostaly stejně prostoru. V dvojce očekávám víc propracovanýho záporáka (Loki nebyl špatnej, ale nebyl to klasickej supervillian).

Taking Off (1971)

Takové přemostění - spojovací článek Formanovi československé a Hollywoodské tvorby. Staví to stále na civilním herectví, jemném humoru a jeho proslulé trapnosti obyčejných životních situací.

Osvícení (1980)

Filmařsky zřejmě nejlepší horor co jsem kdy viděl. Uměleckou hodnotou stoprocentně. Kubrick at his finest !

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

"Říznul jsem se při holení." - "Stará žiletka?" - "Starej ksicht !!"

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Tuctový remake, postrádající všechny kultovní atributy předlohy. Koukat se na to ale dá bez problémů díky kozám Jessicy Biel, nebo geniální kreakci R. Lee Ermeyho

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Homer: "Před smrtonosnou zbraní dvě mě nikdy nenapadlo, že mám na záchodě bombu, ale teď se pokaždý radši podívám." - "Je to pravda .... dívá se."

Věc: Počátek (2011)

Inspirace Carpenterovým opusem je obrovská, ale chybí tady hlavní faktory úspěchu předlohy - stísněná atmosféra ,neviditelné zlo a paranoia. Remake/prequel jde na věc samozřejmě s množstvím klišé, akce, provařenými filmařskými postupy, a blíží se svým pojetím ke klasické vyvražďovačce s hnusným mutantem. Ne úplně špatný, ale prostě naprosto obyčejný horor. Na druhou stranu je vidět, že autoři verzi z roku 1982 hluboce respektují a dávají jí hold v samotném závěru (i s původní hudbou) - to cením. Celkově můj názor opět dobře vystihl J*A*S*M ve svém komentáři.