Blízká setkání třetího druhu (1977)

Velice chytré a zajímavé sci-fi, kterému nechybí napětí a skvělé vizuální efekty, pozvolna plynoucí a gradující v naprosto epické finále. Spielbergova režie stoprocentní.

Divoká planeta (1973)

Film mě ohromil svojí výtvarnou a vizuální stránkou - jako kdyby českoslovenští a francouzští výtvarníci a animátoři brali hutná množství lsd. Všichni ti roztodivný tvorové, rostliny, architektura ... prostě paráda. Dost mě ale zklamal velice uspěchaný a podivný závěr - přišlo mi, že jsem viděl tak maximálně první část dvojdílného filmu.

Scanners (1981)

Zřejmě nejkultovnější Cronenbergův majstrštych, spojující všechno pro něj typické v jeden komplexní celek. Zásadní sci-fi film, neprávem známý pouze jednou scénou vybuchující kebule. Geniální Michael Ironside v roli arcipadoucha Darylla Revoka.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

No DOPRDELE ! Tak tomuhle říkám ultimátní horor. Nejsyrovější a nejsurovější film, co jsem snad kdy viděl. Dokonalé propojení atmosféry, obrazu a minimalistické hudby a zvuků. Takhle klasika Toba Hoopera tisíckrát překonala moje očekávání. Dokonalá záležitost přátelé. Jsem v ŠOKU.

Absolvent (1967)

Oscarová klasika Mika Nicholse úspěšně dostála svojí pověsti. Ve skrze jednoduchý příběh revolty mladého člověka boduje hlavně výbornou režií a hereckými výkony. Jo a kam se hrabe Stiflerova máma a kdejaká jiná MILFka na Anne Bancroft !

Moucha (1986)

Ultimátní transformace a čistý, patrně nejznámější Cronenberg. A taky jeden z nejlepších !

Vrchní, prchni! (1980)

Kanály jedině v noci pane ! Abrháma považuju za jednoho z nejlepších českých herců všech dob.

Pouta (2009)

Jako Ondřej Malý ... kult ! "A teď ukaž občanku, sračko !"

Lid versus Larry Flynt (1996)

"Říkal si že jde o princip....a i to prase má stejný práva jako prezident !" Formanova další óda na svobodu, tentokrát slova a opět stoprocentní. Nejlepší role Woodyho Harrelsona a jedna z prvních velkých rolí Edwarda Nortona.

Krotitelé duchů (1984)

Přidávám pátou hvězdu, protože jsem si to po dlouhé době opět pouštěl a zjistil jsem že je to vážně perfektní. Bezkonkurenční mix komedie, hororu a fantasy, s nejlepší partou v čele s Billem Murraym, který zde exceluje na plné čáře, stejně jako všichni ostatní. Jestli mám vypíchnout jednu věc kterou mám na filmu nejradši, tak asi rozdílnost jednotlivých charakterů: Egon hyperinteligentní vědeckej nerd, Ray naivní nadšenec, Winston nováček co to dělá pro prachy a co vlastně na duchy nevěří .. a Wenkman, což je Bill Murray! Absolutní klasika a film na kterém jsem vyrůstal.