Žoldák: Legie zkázy (1998)

Prvotřídní sračka. Je mi líto dávat jednu hvězdu filmu s Kurtem Russel od Paula Andersona, ale tohle vážně posrali.

Dannyho parťáci 3 (2007)

V podstatě to samý jako jednička, jenom přehnanější a přeplácanější. Na druhou stranu je to pořád Soderbergh a jeho herecká elita, takže to má pořád styl.

Den nezávislosti (1996)

V mládí neskutečná smršť akce, mimozemšťanů, výbuchů - sen každého dítěte. Později jsem samozřejmě objevil všechny ty klišé (svět = USA, americký prezident na konci likviduje alieny ve stíhačce ...) ale celkově to i po letech zůstává velice zábavným blockbusterem.

Hvězdná brána (1994)

Slušné dobrodružné sci-fi, ke kterému mam celkem příznivý vztah. Námět je super, Kurt Russell tradičně super, výprava ujde. Rozhodně jeden z nejlepších filmů od Emmericha.

Muž, který nebyl (2001)

Když se k tradičně perfektnímu scénáři a režii od Coenovic brotherhoodu přidá boží Billy Bob Thornton a neméně boží černobílý vizuál, vznikne z toho tenhle film. Ed Crane je skvělý hrdina - pochopitelný a klidný, naivní a smutný. Ed Crane se chová ... jako kdyby tady vůbec nebyl. Komplexní film. Jdu si dát cigáro.

127 hodin (2010)

Danny Bí je prostě dobrej. Natočit kvalitní a zábavnej film, jehož ústřední část se odehrává na dvou metrech čtverečních je kumšt.

Constantine (2005)

Nemainstreamový stylový komixák, který se od klasického blockbusteru liší až depresivní atmosférou, originálními nápady a celkovým temným feelingem. Film plyne pomalu, bez přítomnosti účelově přehnaných akčních scén - což cením. Je to vlastně dosti originální žánr - hororovo-mysteriózní thriller/komixový film naprosto sedí. Obsazení postavy Hellblazera Johna Constantina Keanu Reevesem byl dobrý krok, stejně jako nemám žádný problém s Rachel Weisz. Třešničkou na dortu hereckého ansámblu je odzbrojující Peter Stormare v přímo exkluzivní roli!

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Jenom vypíchnu dvě scény. První je rozhovor vojáků v čele s Menšíkem na zábavě. Druhá je absolutně odzbrojující Milada Ježková při zkoumání plavovlásčiny tašky. Formanovi prvotiny jsou perfektní průpravou pro jeho pozdější, americké eposy.