Nahá pastýřka (1966)

Krásný film. Pan Šmída v nádherné roli Pacínka. Pan Menšík na své mládí ve velice neobvyklé roli bezvýhradně kladného a navíc intelektuálního hrdiny. Nevím, v čem je největší kouzlo snímku. Možná nenápadný kolektiv vyšetřovatelů, který nechává mnoho prostoru obětem, podezřelým a pachatelům.

Já to tedy beru, šéfe...! (1977)

Kdykoliv se na to podívám znovu. Představuju si, že mi nehrozí vyhazov, ale jenom a jenom přetahování ke konkurenci... A k tomu ty výpady do reality okresu Praha-Západ v době před-satelitní.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Kdykoliv se podívám znovu. Je to strhující od první vteřiny - ještě před titulky čte Břéťa hlášení a všichni na poradě si zapisujou: ze zahrádkářské kolonie odcizen tranzistorový rozhlasový příjimač výrobní číslo 12457854, konzerva gulášová, montérky ... a to již zaniká do zvuku znělky. Tak má vypadat zločin a jeho vyšetřování!

Flirt se slečnou Stříbrnou (1969)

Krásní herci, duchaplný příběh od p. Škvoreckého (adaptace románu "Lvíče"). Pražští šedesátkoví intelektuálové zanechali tento důstojný památník na svou kulturu a životní styl. Sociologicky to ukazuje pěkně tu přechodnou fázi dějin (2. polovina 20. století), kdy bujela média a bylo mnoho pracovních míst v nich. Dnes již nikde nebude deset vydavatelských redaktorů dlouze schůzovat v lenoškách, zda vydat prvotinu.

Recepty doktora Kudrny (1975) (TV film)

Úžasný p. Bláha. Děj takový ten obligátní chaos nedorozumění a lží, ale ještě celkem vydržitelné. Neuspokojivá je pointa, která vlastně nic neřeší. Též úplně do ztracena mizí linie se zpěvačkou: proč se v kavárně vůbec dělají kompromitujicí fotky, když se pak vůbec nepoužijí? To asi zůstalo nevyškrtnuté z nějaké verze scénáře, kde ty fotky v časopisu vyšly.

Vražda v Ostrovní ulici (1933)

Prastarý film. Mistrovský p. Plachta však svěží i srozumitelný i tak. Proč on mohl podat takový výkon, a ostatní jsou tak prkenní? Hrozná je samozřejmě ta hudba, to je celkem peklo.

Motiv pro vraždu (1974)

Tu prostřední přeskakuju, nemám na to nervy. Poslední je doják o malém klukovi s p. Čepkem. První jediná je trochu obvyklejší krimi té doby, s kouskem té chalupářské reality.

Vondráčkovo pozdní odpoledne (1978) (TV film)

Pan Sobota v plné síle. Tak blbé, až je to hezké. Nechtěl bych se na ten film dívat, pokud bych bydlel v pokročilejším věku ještě rodičů, to by bylo hrozně trapné.

Konec cesty (1959)

Postaršelý, neustále zlý a démonický p. Růžek. Výborný výkon p. Deyla. Pěkná hudba, spoustu krásných exteriérů.