• Fantasy

Interstellar (2014)

Jediná otázka je odkud se tam vzala ta černá díra u Saturnu, když je vše založené na paradoxu a "ONI" jsou vlastně my lidé. Samozřejmě je tento film o mnoha různých úvahách a neprozkoumaných možnostech, které doporučuji shlédnout nejlépe v kině, je to parádní zážitek. Ovšem musím vás zklamat pokud čekáte nějaký akční výlet do vesmíru, je to vše spíš o přemyšlení s akčními prvky. A ne délka 169 minut podle mě není přehnaně dlouhá. Za mě 92%

Iron Man 3 (2013)

Vytvářím tu už dobrých 30 minut tento komentář a pokaždé ho smažu a začnu znovu, nenapadá mě co ještě k této sérii dodat, je to jednoduše skvělé a jen doufám, že uvidíme další podobný výkon od Robert Downey Junior.

Iron Man 2 (2010)

Jakožto velký fanoušek Iron man, jsem čekal, že Iron man 2 bude přinejmenším stejně tak dobrý jako díl první. Ano, povedlo se. Dostalo se mi všeho co jsem žádal a to v plné dávce. Robert Downey Jr. opět nezklamal a byla to akční paráda. Avšak i po zhlédnutí třetího(později vydaného dílu) musím konstatovat, že první díl má v sobě jisté kouzlo a v mém žebříčku bude stát stále na první místě z těchto tří. Dokonce i druhý a třetí díl zůstanou ve svém chronologickém zařazení. Tím však nechci vyjádřit to, že třetí díl by se mi nezamlouval, jen nebyl ani není pro mě na stejném stupni jako díl první. Pro mě 93%

Četník ze Saint Tropez (1964)

Komediální klasika v pojetí toho největšího komika všech dob Louis de Funèse. Ten kdo si libuje ve francouzských komediích, tak film určitě zná a kdo ho nezná, tak by ho znát měl, protože obvzlášť v české republice patří mezi televizemi oblíbené "stálice". Myslím, že není třeba cokoli dalšího dodávat k ději, ke kterému už se dávno vyjádřili jiní. Za mě 100%

Strážci Galaxie (2014)

Do popisků k žánru bych na první místo připsal Komedie! Většina lidí by si asi řekla, jak to může být komedie a zároveň akční...to bude asi pěkná "kravina", naopak je to tak sladěné, že to nakonec dokonale funguje. Musím tedy říci film, který vysoce přesáhl má očekávání. 95%

22 Jump Street (2014)

Samozdřejmě je to založené na tom stejném, ale upřímně co jste čekali? Konec nic moc, ale parádně jsem se zasmál. Za mě 78%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál, který má (témeř)všechno: Krev(a to doslova), která je všude, až překvapivou krutost, napínavé scény(a bohužel týdení nekonečné čekaní na nový díl). Jedné co podle mého ubírá seriálu na celkovém ohodnocení je opravdu kvantum prolínajících se dějů a jelikož je to seriál přeobsazování herců na jednu postavu(např: The mountain - přeobsazení Ian Whyte nebyla podle mého názoru zrovna šťastná volba) Ale samozdřejmě to jsou jen detaily, které změní jen málo na mém celkovém hodnocení. I demand trial by combat. 95%

Stážisti (2013)

Jsem ohromen hned dvěmi věcmi. Za prvé: Jak je možné, že má tento flm tak nizké celkové hodnocení. Za druhé: Jsem ohromen tímto filmem v pozitivním slova smyslu, parádní komedie na odreagování. 100% splňuje svůj účel a proto dávám 5hvězd. Chápu, že pro někoho může být pomyšlení, že vše je přegooglované a google ovládá už i film dost dramatickým zjištěním, ale když si prostě jen užíváte film a nemyslíte na všechno to komerční prostředí kolem je to jak už jsem jednou řekl, parádní odreagování. 99%

Pozdravy ze spermabanky (2013)

úžasná, originální komedie plná emocí, ke které mohu dodat, jen to, že jsem viděl jen málo filmů jako je tento. Na první pohled kýčovitý příběh, a ani nevím proč, ale hltal jsem ho po celý čas filmu. Za mě 92%

Prokletý ostrov (2010)

Pro lidi, kteří tento film ještě neviděli - hlavně ho nevypínejte po 20 minutách - nechte tomu rozjezd počkejte si a uvidíte jaké dílo doopravdy vytvořil Pan Scorsese a jeho kolegové. V průběhu celého filmu si jako poslušný divák děláte názor na všechny na ostrově snažíte se spolu s vyšetřovatelem rozlousknout co se na ostrově děje a pak najednou dostanete od děje takovou facku, že jste tak zmatení a nevíte čemu máte věřit. Na konci navíc tajemně uzavřený děj, který vám zároveň nechává prostor k zamyšlení. Doporučuji pokud se vám film na poprvé líbil, kouknout se na něj znovu a pořádně si vychutnat ty spojitosti na náznaky bláznovství. 96%