• Fantasy

Iron Man (2008)

Když jsem poprvé viděl tento film byl to pro mě takový malý zázrak ve světě filmů, všechny ty detaily, technologie a gadgety. Bylo to prostě tak propracované a tak důvěryhodné. Přitom co se týče děje typický akční hrdina, ale v podaní Roberta Downey Jr. to je prostě úžasná věc! Za mě 95%

Arnošt Lustig - devět životů (2012)

Přišlo mi, že dokument o tomto významném muži byl až příliš zaměřen na jeho dětství(což bylo důležité období), ale stejně mi v tom chyběl ten celkový obraz.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Tento film, bych přirovnal k Hunger games, ale ještě o něco vražednějším. Vězni odsouzení na smrt bojující proti sobě proč ne. Takže až na ten konec kdy hlavní hrdina v podání Steva Austina vyvraždí všechny na ostrově a jeho přesným hodem bomby do vrtulníku, to má napětí, surovost, pot, krev a dobrou kameru ;) Za mě 78%

Gravitace (2013)

Především musím říci, že už jen samotná tématika a provedení vesmíru mne uchvátilo, pro mě z osobního hlediska je to velice zajímavá až děsivá věc nebo motiv, ale i přes to to byl obrovský zážitek. Dynamická kamera přecházející z Masky kosmonautky zpět do prostoru, změny zvuku(ano zvuk ve vesmíru...jasně blbost, ale dodává to tomu jiný rozměr a dá se říci, že pro lajka i celkem věrohodný) Jako ne úplně povedenou věc bych označil až moc náhodných meteoritů, které roztříští vše co jim přijde do cesty a až moc šťastných i nešťastných náhod. A na to, že doktorka Stone byla jen "doktorka" si myslím, že to na zem odřídila celkem pěkně. Za mě 82%

Kapitán Phillips (2013)

Pro mě jednoznačně film roku 2013! Nic tomu nechybělo napětí překvapivost výborné herecké výkony. Ani děj nebyl nějak přehnaně smyšlený až na bezchybné odstřelovače. Ale to je opravdu jen malý detail, který nic nemění na celkovém hodnocení. Nemůžu tedy tento film doporučovat více! Pro mě 99%!

Nedotknutelní (2011)

Všichni moji známí mi říkají: "Jak to že se ti to nelíbilo? Vždyť všichni říkají, že je to nejlepší film poslední doby." Ne, omlouvám se, ale ne pro mě, když budu chtít pustím si raději nějakou pro mě opravdovou komedii, asi máte pravdu asi tohoto filmu nejsem hodný, klidně říkejte, že jsem jej NEPOCHOPIL a nerozumím v čem je myšlenka tohoto filmu, ale víte co, řeknu vám že se raději pobavím u nějaké stupidity jako je film Rok jedna a budu se u toho bavit, protože nejsem žádný Intelektuál ani Snob, ale tohle prostě není žádná(promiňte mi to) prdel.

Green Lantern (2011)

Tento film už od prvních minut nepůsobil(alespoň na mě) dobrým dojmem, během filmu jsem si pořád říkal ano teď to konečně začne, ale po hodině koukání už jsem přestal doufat a jen myšlenka, že hlavním hrdinou tohoto díla je Ryan Reynolds jsem překousnul i pro mě tak ohavný zbytek filmu. Zeptáte-li se mě co tedy bylo na filmu tak špatné... odpovím vám tak váhavě "No bylo to takové neslané nemastné". Celkově shrnuto děkuji, ale teď už vím, že Ryan Reynolds není všechno.

Next (2007)

Jak jsem se postupně probíral hodnocením tohoto filmu stále mi nedochází jak takto skvělý film lidé mohou tak odsuzovat, jediné co mě napadá je, že Nicolas Cage dostal po jeho "nejlepších letech" jakýsi cech který všem říká: "ale ty jeho filmy, to už není ono". Každopádně příběh mě náramně zaujal a film jako takový se tedy pro mě stal z jedním z těch "pravých filmů z Nicolasem Cagem" Po tomto komentáři si o mě asi většina lidí může myslet, že jsem jen blázen co má rád Nicolase Cage a proto jsem mu dal takto kladné hodnocení, není to tak úplně pravda. Opravdu podívejte se na to objektivně a napište co přesně se vám nelíbí na tomto filmu na prvních dvou stránkách komentářů jsem nenašel jediný pádný a objektivní důvod proč tomuto filmu hodnocení ubrat... Ano je to sidce "levný akčňák", ale pro mě splnil co měl a tedy nevidím důvod pro ho hanlivě hodnotit.

Četník v New Yorku (1965)

Jeden ze série filmů na kterých jsem vyrůstal. A ano jsem schopen se na ně dívat pořád dokola, už jen to pro mě znamená, že tento film je něco co nikdy neomrzí, věčně ztvárněný humor v podání Louis de Funés a dalších výborných francouzských herců té doby. Upřímně nechápu proč zrovna tomuto dílu dávají lidé o celých 8 procent menší hodnocení než většina ostatních jako třeba četník se žení, když humor, já vím je pořád stejný, ale jak jsem řekl né jen já, ale i ostatní lidé se na něj vydrží dívat pořád a pořád dokola. Upřímně nechápu proč tu mám teď sepisovat pádné hodnocení či komentář k tomuto filmu, když se potom podívám na ostatní komentáře a vidím tam něco tak ohavného jako je toto: Jasne nejslabsi cetnici, za celej film temer nic k smichu - spise k placi.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Pokračování Sherlock Holmes podle mého názoru vůbec nezklamalo, ještě akčnější než první díl(což některým lidem může přijít spíše jako negativum) dále ještě smrtivější opět výborně provedené kulisy Londýna i ostatních míst. Tento film prostě splnil to co jsem od něj očekával. Na závěr musím opět vyzdvihnout výborné herecké výkony Robert Downey Jr., Jude Law a mnoha dalších. Já dávám 95%