• Fantasy

Sherlock Holmes (2009)

Hned v začátku musím uvést, že mé hodnocení tohoto filmu je subjektivně zbarveno již tím, že dvě hlavní postavy tedy Robert Downey Jr. a David Jude Law jsou moji nejoblíbenější herci, tím pádem pro mě tento film byl něco jako požehnáním, že je vidím hrát společně. Tedy k samotnému filmu musím dodat, že příběh je značně přibarven jakousi Hollywoodskou výbušností, ale dle mého názoru mu to jen přidává na celkovém dojmu, další skvělá věc, kterou bych chtěl také "vyšvihnout" je výborné zpracování tehdejšího Londýna ve skvělé práci Sarah Greenwoodové. Jak už jsem řekl, odmítám v tomto filmu vidět chyby a mohu ho jen a jen doporučit. Za mě 100%

Nepřítel před branami (2001)

Film pro mne naprosto bezkonkurenční až je mi trapné přidávat komentář až dnes. Když se na film po letech podívám vždy úplně hltám bojovou atmosféru, která je provedena hlavně vynikajícími hereckými výkony. Za mě 99%.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Musím říci, že druhý díl mě oproti tomu prvnímu hodně překvapil, jak po stránce efektů tak i děje a napětí...zkrátka vše bylo o poznání lepší, samozřejmě byla tu také spousta věcí, která z tohoto díla dělala zase jen pohádku, ale dá se říct, že jsem s tímto dílem víceméně spokojen. Takže závěrem tedy mluvící Drak "Šmak" byl děsivý asi tak prvních 30 vteřin než promluvil a závěr, že si letí na město a šup titulky také nic moc(chápu, že nějak se to ukončit musí, ale tohle je jak konec dílu ordinace v růžové zahradě....) I přes tyto dva hlavní nedostatky souhlasím s celkovým hodnocením a dávám 83-85%.

Rivalové (2013)

Formule 1 je něco co mi neříká vůbec, ale vůbec nic i přes to mě tento film dá se říci nadchnul, ale podle mého názoru je 93% moc a film roku podle mě asi také ne. Já bych to vyděl na krásných 82 %. Ale jak jsem již zmínil fanošci Formule 1 nebo lidé kteří mají rádi Formule to nejspíš vidí jinak.

Soumrak mrtvých (2004)

V tomto filmu mi Simon Pegg s jeho pálkou na Zombie opravdu zvedl náladu a v tomto případě splnil má očekávání. Narozdíl od filmu Hot fuzz mohu jen doporučit. 80%

Hořící keř (2013) (TV film)

Vzhledem k tomu, že film jsem viděl těsně před volbami, jedním jsem si byl po shlédnutí naprosto jist....KSČM opravdu volit nebudu. Zároveň bych tento film doporučil všem voličům KSČM, kteří argumentují na otázku proč volí právě komunisty, - "za komunistů bylo dobře" apod. Jediné co bych tomuto filmu vytkl jsou dlouhé detailní záběry na jednotlivé postavy a právě i díky nim je film tak dlouhý.(Musím, ale také dodat, že tyto záběry mohou být pro někoho kladným hodnocením, protože zároveň zastávají funkci popisných pasáží u knih...vezmu-li film jako knihu, byla by to pěkně tlustá kniha, která se mi kvůli dlouhému obsahu nechtěla číst, ale jakmile jsem se do ní začetl byla to jednoduše paráda)

Pařba na třetí (2013)

Totální kravina...ale co, filmy jako je tento jsou dělány přesně pro mě. Smál sem se od začátku do konce. Co dodat, snad jen že na konci mě opravdu překvapily stuovo boobies.

96 hodin (2008)

Naprosto úžasný akční film, sidce až s přehnaným drsňákem, kterého nedokáže zastavit ani celá armáda mafiánů, ale to už k tomu prostě patří. Na závěr řekl bych suchý happyend a vše je zas tak jak má být, ale i tak pro mě plnohodnotných pět hvězd!

Eragon (2006) odpad!

Zeptal se někdo režiséra jestli četl knihu? Podle mého názoru ne protože jinak by nemohl udělat něco tak strašlivého jako vypustit do celého světa tuto 104 minutovou "rodinou" zrůdu, která vlastně ani zrůdou být nemůže, protože když ji stvářeli zapomněli na to, že by měla být také trochu děsivá a krvelačná a né jen egoistická náhraška.

Spider-Man 3 (2007)

Upřímně nechápu proč většina lidí shazuje třetí díl před prvními dvěmi, podle mě skvělé efekty, scénář nebyl o nic horší než u prvních dílů a komu se nelíbí černá...má hold smůlu.