Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Ano, oproti jiným dílům z jiných sérií jdeme dolů ale stejně, když mi jakýkoliv z těchto dílů nějaká buchta zapne v 7 večer, tak to slupnu jak malinu a náramně se pobavím. Za sebe, super. Jednotlivě byly všechny epizody něčím zajímavé a zábavné a nemám co bych vytknul.

Medvěd - Série 2 (2023) (série)

U obou sezón není co vytknout. Je to vynikající jednohubka, která má neskutečný ingredience ve formě chuti a vývoji všech chodů. Jinými slovy, první série nastolila skvělý seriál. Druhá série to pozvedla výše a utvrdila v kvalitě. Vývoj postav byl úžasný. Příběh odsýpá a vypráví skvělým způsobem a já se rád pustím do další série. Velký plus za rozmanitost epizod a Will Poulter byl fenomenální.

Barbie (2023)

A opět začnu.. Kdybych se měl vrátit v čase a rozmyslet se, jestli půjdu na Oppieho a nebo Barbie, tak.. Půjdu na oboje, ty vole. Ale Oppie byl objektivně lepší, možná i paradoxně zábavnější. Alespoň se nám nikdo nesnažil vnutit hnojem posypanou myšlenku feminismu v hezky načančaném růžovém obalu. Greta to jaksik přepískla - Mělo to být radostné poselství všem ženám, že každá to v sobě má a může si jít za svým. Jenomže je to všechno dobrý jenom tak napůl - Najdou se hezké scény, které strhnout. Najdou se jiné scény, u kterých vyloženě usínáš. A najde se závěrečný proslov, u kterého jen zmateně kroutíš hlavou a modlíš se, aby stařenka už konečně zavřela hubu, film skončil a ty jsi mohl opustit kino. Takže si to shrneme - Potenciál to mělo obrovský. Vizuál je líbivý a herecky je to koncert, jenž je spojený s krásnou choreografií. Upřímně nechápu, že to vydělalo takový prachy ale alespoň jde zase o nějaký originální počin a to se cení.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Jeden z nejzbytečnějších seriálů vůbec. Proč to u některých seriálů jde a u některých ne? Co epizoda, to průměrnost. Pozitivní je, že se v průběhu sérii zkracovala stopáž a tím i moje utrpení to sledovat, protože upřímně řečeno, nebavil jsem se. Zlomek světlých momentů mi nevynahradí zabitý potenciál, který to mohlo mít. Film by byl lepší, I guess. Furyho nedůstojný pobyt na televizních obrazovkách nám dodá pocit, že měl radši zůstat ve Vesmíru.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Tak tohle je lehké překvapení roku. Když film vznikal, nikdo od toho nic nečekal. Když film přišel do kin, nikdo od toho stále nic nečekal - Najednou se objevily krásné ohlasy, chválihodné recenze a voila, jakmile jsem mohl nasadit pirátskou čepici a papouška, hned jsem zamířil do posvátných vod s českým dabingem. A výsledek byl úžasný - Neotřelá, zábavná, originální akční podívaná. Stopáž uteče jako voda, sjedeš to na první dobrou a vlastně jsi dostal jako divák vše, co jsi ani nevěděl, že budeš chtít - Kvalitní film.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Tom natočil další povedený kousek do své Mission Impossible sbírky a ještě si přitom plní své kaskadérské sny a cíle, nebo je to naopak? Že si Tom točí své kaskadérské cíle a přitom natočí i kvalitní film? Těžko říct. Těžko říct, jestli s hodnocením 85 procent souhlasím - Přestože je to vymazlená akční podívaná, kde všechno funguje jak má, neubráním se dojmu z pohledu diváka, že tam na tebe působí ten efekt druhého dílu. Od úvod až po konec máš napnuté koule ve svěráku a víš a cítíš, že se tvůj pytel uvolní až za rok při sledování druhého dílu, kdy se fakticky dozvíš, jak to celé asi dopadne (že by Tom opět zachránil svět? Uvidíme!).

Flash (2023)

Když už celý DC nezachrání ani Batman v podání Keatona, tak víš, že je to celý v prdeli, protože právě jeho role/postava v tomto filmu byla jediným nábojem celého filmu. Já neříkám, že byl Ezra vyloženě špatný ale celý úvod tě jeho postava, jeho dvojhraní a jeho ksichty iritují a ty špatně zvolené scénky/vtípky, tomu vůbec nepomáhají. S nástupem Batmana se dostáváme do spirály zajímavé podívané a akční zábavy, která nás dovede někam do pouště, kde se má odehrát finální bitva - Budiž. Ke konci filmu nás Ezra přestává srát a začíná nás bavit jeho postava (a vývoj jeho postavy), tak i jeho hraní samotné. A boom, konec filmu. Takže jak to vlastně hodnotit? Všichni věděli, že je v podstatě konec a i tak nám dodali akční (byť trikově slabší) docela důstojné zakončení tohodle DC průseru (který bude pokračovat ještě Aquamanem a bůh ví čím ještě). Další multiverzum je na světě a Hollywood rýžuje jak to jenom jde - V tomhle případě proč ne? Dodali nám šukatelného Supermana a božího Keatona. Sjel jsem to - Relativně mi to uteklo, pár vtípků fajn, pár vyloženě trapných. Dabing potěšil ale víš co? Jsem sakra rád, že jsem na tohle nešel do kina. Asi bych tam okousal sedačky.

Oppenheimer (2023)

Slabší 4 hvězdy. Kdybych se mohl vrátit v čase a vybrat si, jestli vidět tohle a nebo Barbie, koupil bych si mojito a šel čumět na Margot Robbie. Nolan vytvořil epický snímek, o tom bez debat, kde hlavní protagonista má status boha - Celý snímek nás provází silné klepání na rameno, abychom si uvědomili, že Oppie je úžasný charaktér a má toho pověstného fištróna, takže kdo jiný by měl stát za hozením bomb na japonce, když ne on? Audio a vizuálně je to úžasný. Příběhově se posouváme tak rychle, že člověk až čumí, kolik toho Nolan stihl vlastně do té stopáže vecpat. Ale ve finále, když se zamyslím nad vším tím hypem a našimi očekáváními, tak musím říct, že nevím, jestli jsem vlastně spokojen. Politicky, příběhové drama, které vede filozofické přesahy, doplněné dobovými fakty, abychom se dostali na nonšalantní konec, který tě doslova zarazí do sedačky. Vyplatilo se to tedy vidět? Určitě ano. Pustím si to někdy znova? Těžko říct. Proto 4 hvězdy.. Interstellar vidím každý rok a každý rok u něj řvu nadšením (slzy štěstí 100%). A to je ten rozdíl.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Tvůrci se rozhodli, že po skromné, úderné, epické jedničce, kde Baba Jaga byl pojem a John Wick se stal legendou, se opojně opřou celý tenhle svět rozrůst do měřítka nevídaných rozměrů. A tak začala tahle sebehonící tvůrčí práce na vytvoření kultu se jménem John Wick. Díl od dílů bylo třeba překonávat nejen stopáž ale i uspokojivé tvůrčí akční sekvence, kde se víc a víc sralo na pojem "reálný život a vše co do něj patří", jen aby byl slintající divák uspokojený divokými záblesky zbraní a CGI krve. A to vše vygradovalo 169 minutovým finálem, kde se vlastně nic dějově nestalo ale zemře při tom miliarda spawnujících se NPC kaskadérů. Světlé momenty to určitě má - Akce je samozřejmě cool ale když to sleduješ tři hodiny vkuse, už tě to začne srát a vlastně jsi rád, že se to ve finální scéně nějakým způsobem konečně uzavře a Wick "odejde na odpočinek". Ale jelikož to vydělalo randál peněz, tak se tenhle kolovrátek na peníze určitě jen tak nezastaví.

Vyproštění 2 (2023)

Jedničku si nepamatuju ale vím, že ta akce to táhla a skrze to jsme si film užil. Dvojku si pamatovat taky nebudu ale ty akční sekvence byly teda nářez - A to je vlastně na jednu stranu strašně super ale druhá strana je taková, že je to taková popcornovka, až je to vlastně nezdravé. Tvůrci jakoby se předháněli, kdo víc divákovi naloží akční bombu a kolik toho divák vlastně unese, protože tobě je ve skutečnosti celý ten děj okolo úplně u prdele a sjíždíš jednu fatalitu za druhou. Takže tu máme tuctový film, který sice akční je ale po dokoukání na něj hned zapomeneš - A teď ta zásadní otázka. Mají o tomhle filmy skutečně být? Na Netflixu možná ano. Proto průměr - 3 hvězdy.