Kingsajz (1987)

Nevím proč, ale když jsem tento film viděl někdy na začátku 90. let, hodně se mi líbil. Nedávné zhlédnutí bylo ovšem úplně o něčem jiném. Nějak jsem se nemohl ztotožnit z prezentovanou infantilní stylizací. A ani Jerzy Stuhr, jenž exceloval v Sexmisi, nedokázal zachránit celkový podprůměrný dojem, který ve mně Kingsajz zanechal.

Ruslan (2009)

Filmy se Stevenem Seagalem mám rád, a když jdou v televizi, rád se na ně podívám. Bohužel jejich kvalita se rok od roku snižuje. Můj oblíbený hrdina, který dřív lámal ruce a nohy na potkání, se změnil v obtloustlého muže ve středních letech, který vyměnil bojové techniky a rychlost svých údů za palné zbraně. Takto je tomu i v tomto filmu, na kterém není vyjma Stevena Seagala zajímavého prakticky nic. Tuctový scénář, nevýrazné dialogy, nepřesvědčivé herecké výkony. Jediné, co mi přišlo úsměvné, byla představa amerických filmařů o ruské mafii a jejich zvycích.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Ačkoli nejsem nějaký velký fanoušek kreslených filmů, musím říct, že Toy Story si od prvního dílu drží velmi vysoký průměr. I třetí setkání s Woodym, Buzzem a jejich kamarády mě velmi oslovilo. Děj měl od začátku do konce dobrý spád, nabité vtipnými hláškami, skvěle namluveno (Tom Hanks, Tim Allen, Michael Keaton a další) a v neposlední řadě nádherně graficky zpracováno. Pro mě film nepostrádal nic, proto dávám 5*.

Mandragora (1997)

Tak tenhle film se stal u mě a mých přátel kultovním. Ve filmu co věta, to sranda hláška. Nevím, jestli to tak bylo míněno (asi ne), alekdykoli se na Mandragoru dívám, smíchy se popadám za břicho.

Časové pásmo bylo změněno