S tebou nikdy (2023)

Dôvod pozretie bol jasný, Sydney Sweeney. No a na moje prekvapenie som sa skvelo bavil. Presne takto má vyzerať romantická komédia. Všetko funguje ako má, chémia medzi hlavnou dvojkou je vynikajúca, Sydney je proste nádherná a ako celok to je veľmi v pohode oddychovka. Komediálna stránka je svieža, aj keď miestami sa z nej troška uberalo a pridávalo na romantike. Ja som sa bavil, finále super a 4* jasné.

The Seeding (2023)

Chlap poslúžil, "úrodu" zasial a za jeden vrz draho zaplatil. Nemôžem povedať, že je film nezaujímavý. Práve naopak, je to to jediné čo vás drží pri sledovaní. Nič sa tam v podstate nedeje, ale zaujíma vás, ako to bude pokračovať ďalej. Na otázky odpovede bohužiaľ nedostaneme. Je to veľká škoda, nakoľko by ma zaujímalo viac ohľadom danej "sekty". V skratke príbeh je o chlapovi, ktorý zlezie dole po rebríku do jamy, rebrík ukradnú a on si bude nažívať so ženou ktorú tam nájde. Za mňa vo finále teda čistý priemer, s pekne suchým koncom, ktorý sa ale vyložene hodil.

Mladá dáma (2024)

Millie mám veľmi rád a táto úloha drsnej princeznej jej sadla, nemôžem však povedať, žeby ma celkový dojem nejako ohúril. Vizuál je nádherný, tu sa rozhodne nešetrilo a príbeh je dosť originálny. V podstate tu máme survival v jednej jaskyni, Drak vs Princezná. Táto časť je dosť v pohode, baví a na Millie sa teda pozerá riadne dobre. To okolo toho je ale také nijaké, zlé postavy  sú tam len na to aby si to mal kto na konci odniesť. Ťažko sa mi hodnotí, nakoľko ten film ponúkne presne to čo od neho čakáte. Niečo viacej tomu ale chýba. Chválim soundtrack, ktorý sa skvelo hodí.Medzi a 3 a 4*.

Kosmonaut z Čech (2024)

Film ktorý sa vám proste musí trafiť do nálady, inak budete nadávať a možno pri ňom zaspíte. Je to veľmi ale naozaj veľmi pomalé dráma, kde sci-fi je v podstate len zato že sa letí vo vesmíre a je tam neznámy tvor. Nič sa tam nedeje, sú tam pomalé zábery a toto môže dosť ľudí znudiť. Tvor bol skvelý, veľký pavúk a na moje prekvapenie bol úplne zlatý. Ako psychiater fungoval fakt skvelo, a scény medzi ním a Adamom ma bavili najviac. Samotný Sandler palec hore a dokazuje, že mu nerobia problém ani vážne role. Hudba filmu pomáha a bez nej by to nebol taký zážitok. Finále a samotné pochopenie Procházky čo robil zle, vďaka pomoci Hanuša je fantastické. Iný deň by som možno nadával, dneska mi to ale sadlo za 4*.

Alchymie duše (2022) (seriál)

Dlho som sa do toho dokopával, bál som sa, že to bude lacné hlavne čo sa efektov týka. No opäť som sa šeredne zmýlil. Efekty sú skvelé, jasné nevyhneme sa klasikám (lietanie) ale je to veľmi obmedzené. Inak sú tam skvelé súboje a spomínané efekty sú tiež veľmi fajn. Čo ale tento seriál robí výnimočným sú postavy a príbeh. Tie postavy nemajú snáď ani jednu chybu a príbeh je originálny, správne zamotaný a napínavý. Dokonca až tak, že po veľmi dlhej dobe som sa nevedel dočkať ďalšej časti a pozeral až dlho do noci. Hlavná dvojka neskutočne sympatická a mňa teda obmäkčil ich vzťah na výbornú. Chémia medzi nimi je vyžarujúca a herečka čo hrala Mud-eok je perfektná. Tie jej prechody z Naksu na slúžku stoja zato. Tvorcovia dokážu skvelo kombinovať komédiu a drámu. Je tu veľa poriadne vtipných scén kde sa riadne nasmejete ale nie je problém aj pritvrdiť. Finále prvej série, budem sa opakovať nemalo chybu. Prvá časť komédia, aby následne prišiel chaos a smútok. Posledné chvíle Uka a Mudeok sú fantastické a srdiečko zajasalo. Ja som teda nadšený až príliš a 5* je istých. Vrelo doporučujem, 20 častí bolo až príliš málo. Viac k druhej sérii priamo pri nej, bola rozhodne slabšie ale Alchemy of Souls ostáva navždy v srdci. Neskutočná podívaná, kde sa neviem dočkať kedy si to dám znova. Čang-Uk a Naksu vďaka za nádherné chvíle.

Alchymie duše - Epizoda 18 (2022) (epizoda)

U:Prečo sa mi vyhýbaš ? M:Pretože chcem aby si zomrel. U: Tak prečo si teraz pre mňa prišla? M:Pretože som sa bála, že zomrieš.  Teraz si to už neodpustím ale opäť úžasná časť a tento seriál ide riadne bomby. Skvelo vystavená časť, s úžasným koncom.

Návrat do budoucnosti (1985)

Rok 1985 a niečo takéto ? To teda obrovská poklona. Presne niečo takéto som chcel, svieža pohodová sci-fi komédia o cestovaní v čase. Vynikajúci herci, zápletka a príbeh celkovo. Odsýpa to hrozne rýchlo, ja som sa bavil po celý čas a inak ako 5* tejto klasike dať nemôžem.

Zóna zájmu (2023)

Asi chápem čo tým chcel autor povedať, ale to prevedenia ma teda vôbec nezaujalo. Ako ak sa vám chce kukať skoro dve hodiny na domček s rodinkou, ktorý je spojený plotom s koncetrákom a kde občas počujete nie moc pozitívne zvuky tak smelo do toho. Áno jasné, nie je to príjemné hlavne keď vieme čo sa tam dialo, ale tuto reálne počujete občas nejaký výkrik, streľbu a vidíte dym. Keby kukáte do telefónu a len počúvate o nič neprídete. Dialógy kde sa bez emócii bavia o tom čo sa tam deje sú skvelé, ale je ich žalostne málo. Nápad nebol zlý ale prevedenie za mňa teda nie a tých 77% nechápem. Určite sú v danom žánri oveľa lepšie kúsky.

Aquaman a ztracené království (2023)

Ak by som to mal brať ako blockbuster, kde je nekompromisná akcia za akciou a kde nedostanete ani na chvíľu vydúchnuť, tak by som bol nadmieru spokojný. Pretože presne o tom ten film je. Rýchlo predstaviť o čo pôjde a potom už sa len kochať vizuálom a akciou, kde doslova jedna strieda druhú. Ak to však beriem hlbšie, čo sa týka príbehu, postáv atď, je dvojka Aquamana proste plochá a "umelá". Ústredná dvojka ma bavila, vtípky medzi ňou skvelé ale ich vzťah sa napravil lusknutím prstov. Bohužiaľ za mňa to dopadlo presne tak ako som čakal. Film ktorý mal problém, nakoľko jeho ženská kráska hádzala káko kam nemala a ktorý už nikto nepotrebuje. Ako výplachová zábava účel splnilo.

Ben Hur (2016)

Myslel som, že to hodnotenie bude zas mimo a že to bude v pohode film. Tentokrát  som sa teda sekol. Akčné to nie je až do posledného závodu vôbec, chovanie postáv nedáva žiadny zmysel. Hlavne teda celá tá zrada je veľmi slabo vykreslená. Natočené je to fajn, zábery prístavu a samotné prostredie galejí je skvelé. Závod je tiež dosť pekne natočený. Celý je však bez napätie, proste príde a zrazu koniec. No posledných 10 minút je tak trápnych, odveci a nelogických až ma zabolelo. Slabšie 3*.