Mizerové II (2003)

Machistický film od macha Baya. Smith aj Lawrence si hrajú svoje štandrady, lepšie okamžiky striedajú slabšie, demoluje sa pol Kuby a Miami. Celkovo však film svižne odsýpa a nevadí ani dlhá stopáž.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Hm je to samozrejme hovadina za akú by si autor scenáru zaslúžil, aby ho postavili medzi Aliena aj Predatora. Samotná akcia nie je až tak zlá, ale najmä v úvode dosť neprehľadná. Herecké výkony sa približujú kvalitám scenára a záver už je úplne tupučký. Aspoň že to dlho netrvá ale do alienovskej quadrilógie to prosím neťahajme.

Sexbomba od vedle (2004)

Celkom sa na to dá pozerať najmä vďaka Elishe ale aby som bol objektívny, napriek tomu že žáner romantická komédia dvakrát nemusím, nenudil som sa a aj keď sa dramatické prekvapenia nekonali, musím autorov pochváliť za presne utrafenú hranicu vtipu bez zbytočne lacných vulgarít.

New Police Story (2004)

Jo, Jackie to ešte vie. V porovnaní s upotenými výkonmi (a to nemyslím len tie bojové) z Hollywoodskeho obdobia je toto úplna ambrózia. Poteší absencia výrazných stupidít, obstojné herecké výkony a kvalitná akcia

Lovci dinosaurů (2005)

Neskutočná volovina, ktorá przní dobré meno Ray Bradburyho s najhoršími trikmi aké som za posledných niekoľko rokov videl. A z tých oposaurov sa budem zo sna strhávať ešte veľmi dlho. Akurát by ma zaujímalo na akých drogách bol Ben Kingsley keď sa na toto dal a hlavne počas natáčania jeho scén...

Klub rváčů (1999)

Fincherovská úchylnosť... Nie je to zlé, ale miestami dosť uletené a nezachraňujú to ani skvelí herci, či už Norton, Pitt resp. HBCarter.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Neskutočný rozdiel oproti prvému dielu, kde je jasne vidieť ako maximálne sa tvorcovia snažili byť vtipní a ako brutálne im to nevyšlo... Bridget sa celý film správa ako pripečená hus, ktorú by normálny chlap po 5-ich minútach poslal do nemenovaného anatomického otvoru a až do koncu filmu nie je jasné, prečo Colin Firth s ňou nesekne a čo všetci na nej vidia (či už muži, alebo ženy). Neskutočne z prstu vycucané scénky, ktoré sa lepia jedna na druhú a maximálny pokus o vtip ako sa dokáže zhovadiť, natlačiť do šiat o 2-3 čísla menších, absencia humoru a nulová raomantika = že zotrvať až do konca v tomto prípade vyžadovalo maximálne úsilie aj pre moju ženu...

Okrsek 13 (2004)

Kupodivu nie je ani veľmi kedy rozmýšľať nad stupiditou scenára, pretože akčný parkourový nárez je prinajmenšom nadštandardný. Akcia je nadupaná, pokusy o cool hlášky už menej, samozrejme adekvátny hudobný nárez a klipový strih. Na krátkodobé vypnutie je to na Bessona celkom podarený kúsok.

Sunshine (2007)

AJ keď možno nie s úplne čistým svedomím, ale idem teraz s hodnotením na maximum. Nemá zmysel sa veľmi zaoberať vedeckou podstatou filmu, ktorá je tak na úrovni Armageddonu, ale ak si zoberieme audiovizuálnu stránku, tá je prakticky bezchybná. Škoda, že sa autori nevyvarovali trochu lacnému koncu, ktorý "zombáckou" vyvražďovačkou trochu zhadzuje celé vyznenie filmu, niekedy je skutočne menej viac. Posádka Icara je skvele herecky obsadená na čele s Cillianom Murphym, ale každý z predstaviteľov je unikátny a aj uveriteľný. Film, ktorý si určite pozriem ešte niekoľko razov...

Poslední výsadek (2005)

Tak toto je skutočne bordel... zo začiatku som si myslel, že to bude vojnový film, ale túto myšlienku som rýchle zapudil aby v ďalšom pokračovaní sa zmenil dej na zmätenú komédiu až paródiu v ktorej sa nezriedka vôbec nedá vyznať, ktorá s WWII nemá prakticky nič spoločné, kde postavy jednajú ako absolútni dementi bez špetky logickej motivácie...proste bordel. Ani z hercov nikto ničím nevyniká.