Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Silný příběh o medikovi jménem Desmond Doss. A o neskutečné vůli člověka, který za jednu noc dokázal víc než kdokoli jiný. Ano, je to hollywoodská místy přemrštěná vlastenecká natíračka, ale to je skoro každej US válečnej film. Pro mě je hlavní, že film ukázal, co dokáže jeden člověk, který se rozhodl jít si svojí cestou a dokázal, že všechno nemusí být, tak jak ostatní myslí, nebo to tak chtějí. Bezpochyby film ukazuje, jak je víra v době sraček potřebná. Takový příběhy mám rád i přes to, že film nemá takovou tu správnou atmošku, prostě mi chyběl takovej ten pocit po dokoukání skvělýho filmu. Film na mě působil pocitově dost chaticky. Pro lidi, kteří mají rádi silný příběh a nevadí jim trochu záběru na červy požírající mrtvoly nebo pár střev v zákopu... rozhodně doporučuju. --> 73%

Bod zlomu (2015)

Hodnocení, co jsem viděl vypadlo opravdu špatně, ale trailer mi říkal "koukni se na to, neztratíš zbytečně dvě zas*aný hodiny svýho života". Okay, uuff... každou minutou se mi chtělo vypnout PC a zapomenout, že jsem to zapnul. Ale pořád mi něco říkalo, abych tomu dal šanci, a tak jsem koukal dál. Chyba! Ono to není nějak hloupý nebo hodně špatný. Film, ale chcete vidět, protože z něho chcete něco mít.. nějaký pocit, naplnění cokoliv.. Ale tohle mi dalo maximálně bezduchej pocit. Trailer je lepší než celej film. Dvě hodiny - pár kaskadérskejch kousků a řečí o životě (úplný sračky). Důvod, proč vidět film: pár slušných záběrů a Teresa Palmer nic víc, jestli vám to ke štěstí stačí, prosím...

Interstellar (2014)

Interstellar.. jeden z opravdu mála filmů, kterej mi dal opravdu zabrat. Po shlédnutí jsem asi, ještě tři dny přemýšlel, co se tam sakra vlastně stalo. Miluju "mindfuck" filmy a tohle je zatím ten nejlepší z nich. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Když se mě zeptáte: "co je pro tebe nejlepší filmovej zážitek...." Automaticky se mi vybaví Interstellar. Pokud máte rádi sci-fi, total mindfuck a nevadí vám, že jsou ve filmu (mě osobně nic nudného ve filmu nepřipadalo) nudné chvilky a stále jste Interstellar neviděli. Nechápu, co ještě děláte na csfd, neváhejte a "zkoukněte" tohle dílo ;-)

Assassin’s Creed (2016)

Tento film jsem rozhodně nehodnotil jako normální filmař, ale jako fanoušek celý série. I když někteří "fanoušci" měli problémy s tím, jak moc je to odlišné od předlohy, že film nebyl, tak akční a neměl v sobě tolik rozsahu z minulosti.. blá blá blá. Já šel do kina pro nářez v podání světa Assassin's Creed a to jsem taky dostal! Při každým epičtějším záběru jsem měl husí kůži a tak to má být. Samozřejmě z jiného pohledu film nebyl dokonalý, ale mě je to u zadnice. Okay.. mohlo tam být o trochu víc akce v minulosti, ale byl to přeci jenom film od Ubisoftu a první "úvodní" díl. Rozhodně to mohlo být lepší, třeba příběh ve hře je mnohem lepší, můžete se do něj lépe vžít, bez tak don't care. Dostal jsem, co jsem od Ubisoftu čekal, takže plná palba pěti hvězd.

Pasažéři (2016)

Četl jsem hodně komentářů a hodnocení a viděl jsem ne moc povzbudivou kritiku. Ale což sci-fi, romantika, drama všechno v jednom to mám rád. Tak jsem na to vlítnul a čekal pořádnej násyp trochu podobnej Interstellaru. Nic takovýho jsem nedostal. "Pasažéři" film mnoha chutí, jak už jsem napsal, takže dostanete takovou horskou dráhu... jednou drama potom romantika no, a pak se z toho stane akčňák se zabitym koncem. Někomu se to nemusí líbit, ale já to po náročnym dnu žral. Dřepnul do křesla a chilloval u "pasažérů". Jestli se chcete kouknout na sci-fi slaďák s happyendem "Just do it".

Road (2014)

Filmu jsem prvních pár minut nevěřil. Prvních dvacet minut jsem si říkal "Další "obyčejnej" dokument". No a postupně mě to vtáhlo do děje o dvou legendách, který dopadly, tak jak by si přál asi každý "Road Racer". Skvělá kariéra a její velkolepý konec. Silný příběh. Z podceňovaného "dokumentu" se stal film, který mi zlepšil večer a je to jeden z nejlepších dokumentárních filmů, co jsem kdy viděl. Velký respekt bratrům Dunlopům a jejich rodině.