Labyrint: Vražedná léčba (2018)

SPOILER! Moje přání bylo vyslyšeno! "Všechny" mínusy z předchozích dílů byly zahozeny a nehrazeny plusy. Už to není jen tak nějaká teenage sračka. Myslím si, že na mě ta dospělejší atmosféra působila víc než v posledním dílu HungerGames. Změna prostředí také přispěla. Od herců se nedalo čekat nic jiného než, že jim to bude po těch letech ladit a po akční stránce také celkem slušně doladěný. Bohužel konec byl pro mě celkem zklamáním. Happy End mám rád, jakože fakt zbožňuju happy endy, ale takový drama by si zasloužilo závěr trochu okořenit, alespoň víc ztrát na životech hlavních hrdinů nebo lépe zvoleným prostředím na konci. Ale konec bohužel závěr vypadá, tak jak vypadá, jako by si postavy vyrazily kalit někam na Ibizu, přestože utrpěly těžké ztráty a prožily takové strasti. Jináč po porovnání předchozích dílů asi nejsilnější a rozhodně povedený závěr.

Největší showman (2017)

Muzikál nemám jako žánr rád. Netrefný a většinou trapný skladby, ale tady je tomu jinak. Pravda je, že jsem začátek filmu přeskakoval části zpěvu, ale po cca 20 minutách mě to začínalo bavit. Dosazení herců je podle mě skvělý. Hugh je skvělej téměř pořád. Je také pravda, že se hudba od poloviny filmu takřka neliší a je to pořád na jedno "brdo". Nevadí mi to, rozhodně poslouchám něco, co mě nadchne a baví půl filmu, než-li poslouchat originalitu, která nebaví. Je to snad první muzikál, co jsem dokoukal do konce, takže palec "hore". Už jen za skvělou myšlenku filmu.

Labyrint: Útěk (2014)

Na teenage shit to ušlo. Je to jasný béčko, víc od toho asi nečekali. Plusy prvního dílu nemá druhej díl a obráceně. Doufám, že třetí napraví chyby obou dílů. Samozřejmě pokud hledáte nějakou chillovku na vypnutí mozku a zkouknout něco, co může pobavit je to to pravé. Pokud nejste teenager, nejspíš si budete pokládat otázku, na jakou sračku se to právě díváte. Upozornění: Logicky myslící lidé budou po shlédnutí budou skákat z okna

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Je to o něco slabší než jednička. Jednička v sobě měla aspoň něco.. nějaký tajemno. Dvojka to nahrazuje v určitých sekvencích "hororovou" atmosférou. Bohužel se to dosti celé táhne, jak smrad a málo, co mě doopravdy chytlo. Neříkám, že je to nějak špatný, ale na mě to nijak nezapůsobilo. Na třetí díl jsem se, ale těším.

Krvavý diamant (2006)

Skvěle natočený snímek z Afrických končin. Jsem rád, že USA konečně není za svatoušky a jde krásně vidět, jak umí ovládat, bohužel nejenom, trh s diamanty. Vážně se to povedlo, jen emoce na mě nijak nepůsobili. Soundtrack je super a všechno pracuje, jak má. Leonardo je prostě šílenec, kterej to před kamerama umí a s Jeniffer vytváří skvělej pár.

Pásky z Nagana (2018)

Já jsem osobně tenhle moment ještě neprožíval, protože mi byly sotva dva roky. Ale jsem na tenhle moment sakra hrdý. Byl to emociálně silný dokument. V dnešním Česku už tohle bohužel neexistuje, tak je pěkné se aspoň kouknout, jak to vypadalo a jak skvělý pocit to musel být :) Po stránce technický velmi dobře zpracovaný. Dlouho jsem neviděl, takhle povedený český dokumentární film.

Eragon (2006)

Je to špatný, ale je to srdcovka z dětských let.

Before I Fall (2017)

Recenze pro normální lidi: Klasickej film o opakování smyčky času. Po vyřešení problému bude nečekaně zase všechno ok. Recenze pro lidi, co na všechno koukaj z více úhlů a mrdaj na recenze rádoby "kritiků" aneb "Je to podobný tomuto filmu, proto dávám jednu hvězdu". Ne ty vole je to film o tom, jak se opakuje jeden a ten samej den. Nečekaně bude podobnej ostatním, ve kterých se kurva opakuje čas. Čtyři hvězdy je pro tenhle film moc, ale strašně se mi líbil po filosofický stránce. Ukazuje celkem dobře, jak dokáží být lidé zlí, byť nevědomky. A navíc mám hrátky s časem rád. Film nebyl špatnej. Díky němu jsem trošku popřemýšlel a šel zase dál. Hádám, že za týden si na snímek ani nevzpomenu, ale myšlenku tu si budu pamatovat dlouho. Ano, je to TEEN movie. Ale zase tak špatný to není, i když jsem proti teen sračkám. V prvních scénách jsem chtěl automaticky vypínat. Checkovat namyšlený píče s "přemejkapovanou" držkou, jak si utahujou z ostatních a ponižují je, mi sálo krev. Jak jsem napsal pro zamyšlení to není vůbec špatný a ani po ostatních stránkách to nedopadlo zle.

Zátah 2 (2014)

Pokud jste fanoušky hry Sleeping Dogs není třeba slov, třebaže tohle je sto procentně pro Vás. Pokud jste nehráli sleeping dogs je to prostě náser kung-fu. A že je ho tam ranec, asi tak 80% filmu. Pokud čekáte, že se bude dvojka podobat jedničce, bohužel tomu tak není. Je to o něco horší, stereotypní a až moc "fantasy" ve smyslu nereálnosti (Frajer dostane 1 000 000 ran do hlavy, ale bojuje ještě dalších 5 minut). Jinak je to prostě krutopřísnej nářez, kterej si užije každej fanoušek bojovýho umění, akce a krvavých scén.

Zátah: Vykoupení (2011)

Neskutečná jízda, téměř bez přestávek. Dost černej akčňák, ve kterym najdete dost přehnaností, ale kdo nemá rád tyhle kung-fu akčňáky? V bojích dost podobný Ip Manovi