Čistá duše (2001)

Napodruhé absolutní bomba, trochu nechápu své předešlé čtyři hvězdy. Plná palba, která mě nenechala usnout, nenechala myšlenkové pochody po zhlédnutí ani na chvíli v klidu, a to na dlouhou dobu. Opravdu silný, biografický snímek.

Pozemšťan (2007)

Úžasný konverzační, inteligentní film.

Ospalá díra (1999)

Je velice lichotivé, že Tim Burton svoji hlavu neztratil.

Padesát odstínů šedi (2015)

Nevim, nečekal jsem nic, a hle - překvapení na světě. Dornan a Johnson to zahráli naprosto přesvědčivě a Elfmanovo hudba byla při intimních i méně pozoruhodných chvilkách naprosto skvělá. Závěrečná pětiminutovka měla i své emoce a i přes x "vtipných" scén a krajně nesmyslných zas tak nějak "po americku" mě tenhle fenomén fakt bavil.

Pojedeme k moři (2014)

Cit a empatii, kterou Jirka Mádl projevil k malým hercům, je neskutečný. Vyzdvihl bych i konec, který je naplňen emocemi a specifickým hřejivým pocitem. Dlouho jsem čekal a dočkal jsem se. Výborný debut, pane režisér.

Monstrum (1994)

Roberto Benigni vynikající! Začátek se rozjíždí pozvolna a místy je i poněkud rozpačitý. Co ovšem následuje po první třetině této komedie, především v poslední, je strhující. Má bránice opět dostala zabrat, a to je ten účel, po kterém v tomto druhu komedií toužím.

Prázdniny v Římě (1953)

Nebudu zastírat, že jsem čekal větší přísun emocí. I přes tu oldschoolovou školu, kterou jsem čekal a na kterou jsem se těšil. Nicméně film na mě zapůsobil svou noblesou a hlavně tak pohádkovou princeznou, mimo jiné skvěle zdabovanou.

(K)lamač srdcí (2010)

Francouze miluju, a proto jsem čekal velmi dobrý zážitek. Očekávání se mi splnila částečně. Momenty, které měly být v myšlenkové "TOP", měly diváka ohromit, působily až moc kýčovitě. Další věc, která se mi nelíbila, byl výběr hlavních osob. Typický francouzský humor se ale rozhodně nevytratil - je tu plno momentů, za které je hodno vidět tuto romantickou komedii.

Nebe a dudy (1941)

Obrovské překvapení! Když si ale vezmu božského Marvana, typického dobráka Plachtu a ty dva andělský caparty... Rozhodování mezi 4* nebo 5* je značně ulehčené...

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Čtyři jen díky oblibě legendárního Johna McClana. Akce to byla dobrá, ale právě akčňáků na tenhle způsob už tu bylo strašně moc. Na teroristy z 90. let se už nikdy nezapomene, na tohle. (?).. Návrat ale o víc jak 10 let rozhodně zdařilý, jen nevim, jestli pokračovat...