Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Sentiment z toho čiší neskutečným způsobem a i na mně zanechal svoji stopu. Pro mě poctivé drama pro ponurý, doslova dlouhý večer.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Tvůrci toto museli myslet vážně. Vážně jako dobrou sci fi komedii s výbornýma efektama. Ale já se těšil na starý, dobrý Fast furious! Ty nereálný scény už neměly s fyzikálními zákony a rozumem co dočinění. Chvílema jsem se smál s vypoulenýma očkama a ke konci jsem byl sakra rozmrzelej a nasranej. Za poslední scénu se See you again dávam 2*. Obrovský zklamání, obrovský! Děsim se osmičky.

Sedm let v Tibetu (1997)

Úžasně natočený výpravný příběh pro smysl uchopit chtíč dozvědět se o nejdobrosrdečnější etice.

Van Helsing (2004)

Jackman si s tím pohrál opravdu zdařile, nic jiného jsem ani nečekal. Ovšem celkově té akce bylo až moc a člověka to začne po dvou hodinách až otravovat. A natož, jak film je dlouhý a propracovaný různými dějovými zvraty, tak rychle useknutý konec do správného konceptu taky moc nezapadá. Ale jak jsem avizoval, hrabě Jackman posouvá film o jeden level nahoru.

La cara oculta (2011)

Myšlenka grandiózní, průběh famózní od začátku až... Konec se prostě nepovedl, je to ohromná škoda, protože takový nášlap se jen tak nevidí, resp. já ho snad takový neviděl. Kdyby si s tím strůjci pohráli jinak, a to že si mohli pohrát jakkoliv jinak, byla by to opravdu lahůdka. Tohle vzít Fincher ve své době, mohlo by to mít o 10% více tady.. Takhle to hodnocení celkové chápu. Jsem skutečně rozmrzelý. Konec je trestuhodně odfláknutý.

Millerovi na tripu (2013)

Jsem potěšen, že ten hňup Hanzisko dal za Jennifer čtyři hvězdy. Opravdu pozoruhodné co zvládá ve svých letech. Jágr na plátně bez kobry. Za mě taktéž 4!

Na dotek (2004)

Psychologická záležitost, po které se necítím vůbec dobře, leč jsem rád za zhlédnutí. Strašně rozporuplné pocity - pocit beznaděje, pocit prázdnoty, snad pocit specifické radosti. Julia s Natalií opravdu úžasné. Zvláštní, velmi.

In Your Eyes (2014)

Film je to hezký, takový příjemně naivní. Mám to přesně mezi 3* a 4*. Konec mě ale trochu zklamal - čekal bych to více vypjaté po emoční stránce, zachraňuje to jen výborný soundtrack. Proto spíše tři, ale rozhodně In your eyes vám náladu nepokazí. Naopak se tak trochu zasníte a cítíte se zvláštně hezky...

Czech Made Man (2011)

Budař potvrdil svoje kvality. Mám ho rád i coby velice lidského člověka, zde ztvárňuje svůj morální kontraxt, a to je pro herce vždy příjemná změna a zaručuje to svoji kvalitu. Nicméně film uceleně působí místy až amatérsky a těžkopádně. Scénář se mi líbil, ale ta režie... Asi nic pro mě a strhává to minimálně jednu hvězdu dolu.

Dobrý Will Hunting (1997)

Výborné dialogy podtržené vynikajícím scénářem. Jen kdyby pomyslná niť byla dotáhnuta až do konce, pohrát si ještě více s tím finišem, bylo by to za pnou palbu. Takhle "jen" čtyři věru silné hvězdy.