Mlčení jehňátek (1991)

Společně se Seven nejbrutálnější atmosféra. Špicová chuťovka na umlčené spaní.

Rváčův deník (1995)

Kdybych věděl, že je to taková drogová deprese na kost, asi bych do toho momentálně nešel. Ale ok, strávil jsem to. Viděl jsem autobiografický kousek s mladým DiCapriem, kterému jsem ze začátku moc nevěřil, ale svým, teď už to vím, talentem mě dokázal skoro až uzemnit. Sice si furt myslím, že dokázal vyzrát do dechberoucích výkonů až po třicítce, ale ten talent tam neoddiskutovatelně je. K samotnému filmu; přemýšlel jsem i o plnohodnotné palbě - nevyřešený konec s matkou mě ale donutil naporcovat o hvězdu méně.

Jízda (1994)

Trošku omyl, škoda...

Kolja (1996)

Po dlouhé době jsem si pustil Kolju, předem avizuji, že již poněkolikáté. Měla to být jenom jakási oddechovka na večer, ale to co jsem po nějakém čase opětovně spatřil mě dostalo do filmového orgasmu. Nechybí tomu absolutně nic, naopak vše je tak vyladěné, až tomu nemohu uvěřit. Ale že až po takové době... Něco na tom bude. :-) Po delší úvaze pro mě Kolja putuje do TOP 3 české kinematografie, dost možná i té československé.

Pravdivá romance (1993)

Trochu mi v kolonce žánrů chybí komedie, páč jsem si jistý, že komediální momenty vycházející z úplně úžasného scénáře se mi zaryjou do paměti co se vzpomínek týče na tenhle film naprosto nejvíce. Bylo to celkově super, což reflektuje hlavně Patricia Arquette, kterou jinak popravdě vůbec neznám. Ta holka to zahrála dokonale sladce!

Akumulátor 1 (1994)

"Všechno je jenom slovo a myšlenka."

Tmavomodrý svět (2001)

Konečně jsem si našel pořádný čas na Ondru Vetchého coby stíhacího pilota Františka Fajtla v Tmavomodrém světě. Sliboval jsem si to už mnohokrát, různé pasáže z televize mně nestačily a díky, díky, že jsem na svůj slib nezanevřel. Film svými dějovými atributy působil spíše na hvězdy čtyři, nicméně jsem dostal, myslím, přesně to, co jsem chtěl a snad i potřeboval. Sentiment o přátelství, lásce a jakési morální zradě, jež ovšem nepůsobí tak parchantsky, což si nedokážu řádně vysvětlit, jsem dostal. A konec? (...) U mě zvítězil tentokrát cit. Svěrákům patří za jejich dění v české kinematografii obrovský dík!

Nouzový východ (2008)

Solidní deprese ztvárněna výtečnou dvojicí s Kate v čele. Jediné, co mi přišlo natočeno velice nepovedeně, byly milostné akty, jež byly odfláknuty a nekorespondují s jinak precizně natočenými scénami.

Co je vám, doktore? (1984)

Vidím tady plno negativních věcí; ať už jde o režii, šílenou hudbu přímo dělanou na depku, hrozné kamerové záběry či tak deprimující pohledy komunistické společnosti 80. let, což ovšem souvisí s mým problémem. Do filmu jsem šel ale s tím, že mám chuť na Zdeňka Svěráka a díky bohu, i když ono to asi jinak nejde, opět potěšil + musím vyzdvihnout skvěle napsanou jeho figuru jako takovou a to samé platí o Tereze, která opravdu dokázala potěšit. Pro mě hrozně nevyrovnaný film.