Legenda o slavném návratu (2000)

Úchvatný, dojemný snímek. Will Smith mě tady nehorázně překvapil! U mě velmi silné 4 hvězdy.

Pustina - Epizoda 5 (2016) (epizoda)

Na hlavu teda vážně síla. Zatím bezkonkurenčně nejsilnější díl.

Pustina - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

Potenciál je tam obrovský a natěšenost znatelná. Ta ponurost je pro české prostředí vážně nevídaná.

Hledání Země Nezemě (2004)

Půvabnější, čistější film o dětské nekonečné představivosti a ve své podstatě "dospělosti" jsem neviděl. Něco nádherného, co nám zde naservíroval Marc Forster, který dokázal z herců vyždímat neobvykle nadstandardní výkony. Až čas ukáže, jestli je právě tohle pro mě nejpůsobivější role Deppa, ale vsadil bych se, že tomu tak opravdu bude a je.

Pupendo (2003)

Geniální to záležitost po všech stránkách.

Příchozí (2016)

Hodně dlouho, možná nikdy, jsem neviděl tak atmosférickou záležitost. Nedovedu si představit toto nevidět v kině. Čiší z toho neskutečná energie. Dovedu si představit, že procenta z nynějších 90 pujdou časem dolů, tohle je totiž odkázáno značně na individuálním citovým pojetím.

Temný rytíř povstal (2012)

Naprosto fenomenální zakončení trilogie, z níž je pro mě tato část nezpochybnitelný TOP!

Cashback (2006)

Pomalejší, nudnější začátek vystřídala příjemná střední pasáž, kdy jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*, při níž jsem již s klidnými vibracemi očekával velice půvabný závěr. Především oceňuji velmi kvalitní scénář a působivou, trefně zasazenou hudbu. Jó, tohle bylo fajn, skutečně nevšední.

Fighter (2010)

Celý snímek beru hlavně kvůli té syrové tváři, která si na nic nehraje. Výtečná je poslední část filmu, kdy se Dicky vrací z vězení. Silné 4* s potenciálem jít ještě nahoru.

Kolonie (2015)

Výteční hlavní představitelé, strhující hudba a impozantní finále mi vytvořili filmový orgasmus!