• Pohádka
  • Rodinný

Fan (2016)

Co k filmu Fan říct? Naprosto jinej Bollywood, než jsme zvyklý. Žádná romantika, žádný písničky. Přímo k ději- hrozně se mi líbí, že je film natočený tak, že chvíli litujete Gaurava a Aryana nesnášíte, a pak je vám zase strašně líto Aryana a Gaurava zatracujete. Shahrukh byl jak jinak, než famózní v obou svých rolích. A myslím si, že pro Indii je tento film poselstvím, protože znám dost Shahrukhovo fanoušků a vím, že někteří jsou skutečně tak vyšahaní jako Gaurav. A tak věřím, že by se něco podobného mohlo stát i ve skutečnosti, samozřejmě až na tu podobu, i když věřte, že mezi svými fanoušky má pár skutečných dvojníků, až si u některých říkám, jestli nepodstoupili plastiku, aby se svému idolovi podobali.

Zoolander No. 2 (2016)

Jednička Zoolendra je naprosto úžasná komedie, kdy se člověk směje v podstatě od začátku až do konce. S politováním musím říct, že u dvojky jsem se nahlas nezasmála ani jednou, ale asi tak dvakrát jsem se pousmála. No, pro mě velký zklamání.

Baazigar (1993)

Jednoduše wow! Je pravda, že do první vraždy mě film nebavil, ale pak se to už slibně rozjelo. Je to zase jiný Bollywood. Nechybí písničky, ale žádná romantická komedie, ale pořádné drama. Ze začátku můžete snad Ajaya nesnášet a vidět v něm chladnokrevného vraha. Ale po odhalení zápletky, proč to vlastně dělá, měla jsem pro něj pochopení a jeho smrt jsem náležitě oplakala....

Dilwale (2015)

Co k Dilwale říct? Rozhodně to nebyl nejhorší film, ale ani ho nebudu řadit mezi ty nejlepší. Takový průměr. Na můj vkus tam byl Shahrukh odsunut do pozadí a film se víc točil kolem té mladé dvojice, což se mi moc nelíbí, na ně já zvědavá nebyla :-D Ale můj Shahruček byl zase dokonalý jako vždy. K filmu ještě musím říct, že pro mě bylo dost zmatečné se vyznat v ději, protože tam bylo hned několik zápletek, které byly divákovi rozuzleny až později. Ale nakonec jsem všechny souvislosti pochopila.

Duplicate (1998)

Shah Rukha znám rok a 3/4 a celou dobu jsem toužila tenhle film vidět. Tak nedávno se mi to poštěstilo. A musím říct, že na první shlédnutí jsem byla unuděná až na pár krátkých okamžiků filmu. Jak jsem se na film celou tu dobu těšila, tak jsem z něj byla zklamaná. Nicméně byla jsem kamarádem přemluvená podívat se na to znovu s ním. A na druhý pokus se mi film líbil víc, i když se tam začíná pořádně něco dít až od půlky filmu, což ale není u Bollywoodských filmů až tak ojedinělý jev. Shah Rukh ale zase dokázal, jak úžasný herec je. Jeho postava Manua je odporná a slizká. Člověk by mu s chutí flusnul do obličeje. A Babloo je zase neuvěřitelně sladký a rozkošný, že bych ho nejradši samou láskou sežrala. Babloova hláška o 8 gramech mozku nemá chybu, to mě totálně odbouralo. Vidět Shah Rukha v České republice, to mi způsobuje srdeční zástavu. Škoda, že mi bylo tehdy 11 let, chlapi mě nezajímali a o existenci nějakého SRK jsem neměla ani tuchy. Jooo, kdyby natáčel SRK v Čechách dnes...

Vesnice (2004)

Tenhle film jsem viděla jako novinku, a příběhem jsem byla překvapená, hlavně pak rozuzlením celého příběhu. Je to dobrý film. Ale bohužel je to jeden z téch, na který se dá koukat jen jednou, protože tomu, kdo zná zápletku a její rozuzlení, nemá film už podruhé co nabídnout.

Holič Billu (2009)

Jeden z těch filmů, který by byl (alepoň v mých očích) dost propadákem, kdyby tam nehrál krásný a vždy úžasný SRK. Na múj vkus se tam teda objevoval moc málo, ale to bych ještě zkousla. Naprosto fenomenální byl ale závěr filmu. Jak začal Sahir svou řeč, mé oči spustily potoky slz, které neustaly až do závěrečných titulků. K písničkám- krásné, jak už to v Bollyfilmech bývá. U mě vede jednoznačně Love Mera Hit Hit, kterou jsem i s klipem znala mnohem dřív než samotný film. Nevadí mi ani její sci-fi náboj. Naopak, klip mi přijde dokonalý.

Úder 3 (2013)

Pěkný film. Myslím si, že se ze mě začíná stávat pravá milovnice Bollywoodu, a přestávám být pouhopouhou milovnicí Shahrukha Khana, i když na něj prostě nikdy nikdo mít nebude. Přesto musím opět tomuto filmu něco vytknout, a je to také důvod, proč z hodnocení sundavám jednu hvězdu. Děj je krásný, ale co ty kraviny, jako že se stiskem jednoho tlačítka z motorky stane motorový člun, nebo že malá uprděná rikša prorazí třikrát cihlovou zeď? Neprorazila by ji ani jednou a zmuchlala by se jako papír. Mám opravdu moc ráda Bollywood a jeho příběhy. Tahle uhozenost mě ale na jeho filmech vytáčí a asi nikdy nepřestane.

Úder 2 (2006)

První hodina filmu příšerně nudná. Pak se to už ale rozjelo a začalo mě to bavit. Jen se musím smát nad stupiditou akčních scén. Jen děti snad můžou věřit, že tohle by se mohlo opravdu stát. Ale neřeším to, již jsem si zvykla, že Indie moc akčnost ve filmech zatím nezvládá. Já jí to ale ráda odpouštím, protože ona je nejlepší na všechno ostatní. Na romantiku, příběhové zvraty, hudební a taneční čísla atd. Ze mně se začíná stávat pravá milovnice Bollywoodu, když se mi začínají líbit i jiné filmy než se Shahrukhem Khanem :-) Ale on je stejně jednička.

Chalte Chalte (2003)

No, koukatelné to bylo. Shahrukh jako vždy předvedl excelentní herecký výkon. Přesto tento film nemůžu zařadit mezi své oblíbené. Jsem zvyklá, že se v Shahrukhovo filmech objeví od každého něco. Humor, romantika, smutek. Většinou převládá ta romantika a humor. Jenže v tomto filmu je to naopak. Humoru málo (i když sem tam se něco vtipného objeví), romantiky o něco víc, ale hlavně hodně smutku. A to já prostě nemůžu. Přestože film končí dobře, tak dívat se skoro celé tři hodiny na nešťastného Shahrukha, to prostě nezvládám. Takže tenhle filmeček si MOŽNÁ někdy v budoucnu ještě jednou pustím, ale tím to skončí. A možná, že už k druhému sledování nedojde. Takže Chalte Chalte poputuje v mém PC do složky Nežádoucí, a doplní tak filmy Devdas, Dil se a Kabhi Alvida Naa Kehna.