• Pohádka
  • Rodinný

Veer-Zaara (2004)

Už si říkám, jestli nejsem náhodou masochistka, když stále vyhledávám filmy se Shahrukhem Khanem. Já ho prostě miluji, ale filmy s ním vždycky probrečím a kolikrát mě rozhodí až tak, že jsem v slzách ještě hodinu po skončení filmu. Tento snímek se mi líbil. Hodně silný příběh nehynoucí lásky. Ano, je to asi neskutečné, aby se něco takového doopravdy stalo. Ale proto mám strašně ráda Shahrukhovy postavy. Většinou představuje typického prince, o kterém sní každá žena. A to dělá indické filmy tak krásnými. Jedinou věc, kterou bych vytkla, je nalíčení Zaary a Veera, když mají být už starší. Myslím si, že kostyméři mají větší možnosti, než jen trochu nabarvit vlasy na šedivo a ještě tak mizerně, že je vidět, že šediny nejsou pravé. Působí to divně, když hrdinům zbělá hlava, ale nepřibude ani jedna jediná vráska.

Něco se děje (1998)

Miluju filmy, kde hraje Shah Rukh Khan. Tohle byl jeden z prvních, které jsem viděla. A Rahul Khanna je jedna z mých nejoblíbenějších postav tohoto excelentního herce. Příběh je krásný, plný romantiky. A hodně se mi líbí vedlejší dějová linka, a to, jaký vztah má tatínek Rahul se svou maloiu Anjali. Právě proto tuto postavu tak miluji. Je to dojemné, jak se ti dva mají moc rádi. Je pravda, že první polovina filmu je o něco horší, než ta druhá. U konce jsem brečela jak želva. Bravurně natočené.

Indie, do toho! (2007)

Nejsem fanynka sportu, takže se nedívám ani na sportovní filmy. Na tento jsem se podívala jen díky tomu, že tam hraje Shahrukh Khan, kterého miluji. A byla jsem mile překvapená, jak moc se mi může líbit film o sportu. Prostě další ze super snímků. Jak jinak, když tam hraje Shahrukh Khan :-)

Zamilovaný duch (2005)

Tak jsem čekala, že když se jedná o pohádkový příběh, tak se konečně podívám na svého miláčka Shahrukha Khana bez ronění slz. A kulový, řvala jsem i u tohodle :-D Tenhle herec má asi zálibu v dojákách, co jeho fanynky rozbrečí, jinak už nevím. Viděla jsem s ním šest filmů, u všech jsem řvala :-D Zamilovaný duch je tedy jeden z těch slabších snímků, ale i tak se mi líbil a někdy se s chutí podívám znovu.

Ra.One (2011)

Jsem zvědavá, jestli někdy najdu film, ve kterém by hrál Shahrukh Khan a já u něho nebrečela :-D Prostě zase klasika. Nasmála jsem se, ale i si pořvala. Po prvním shlédnutí mi ale přišel snímek docela slabý. Po druhé jsem tomu ale už přišla na chuť. Shahruhk je jako G.One prostě k sežrání.

Don 2 (2011)

Člověk neví, co si o tom Donovi myslet :-D Zdá se jako by byl záporák s dobrým srdcem (což je samozřejmě nesmysl). Inu, i ten největší grázl může milovat. Jsem zvědavá na třetí díl. Tento díl se mi líbil stejně jako ten první.

Don (2006)

Musím říct, že film se mi rozhodně líbil. Shahrukh Khan si nejspíš velmi dobře uvědomuje jak velký herecký talent on je, a tak jím nemrhá na béčkovinách. Myslím, že tohle je jeden z nejlepších bollywoodských snímků s akčními scénami. S těmi má bohužel Bollywood někdy dost problém, ale v Donovi ( i v jeho pokračování) se vyvedly dobře a jsou v pohodě uvěřitelné. Shahrukh Khan je k sežrání i jako záporák.

Jmenuji se Khan (2010)

Forest Gump po indicku. Jen tisícinásobně lepší!!!! Neskutečně silný příběh. Brečela jsem u něj jak želva. SRK opět dokázal, jak znamenitým hercem je a s rolí postiženého muže si poradil na jedničku. Neznat ho, věřila bych tomu, že ve filmu hraje pravý autista. Jen musím říct, že český dabing je dost příšerný. Ale možná je to proto, že jsem milovnice Shahrukha Khana, mám mnoho jeho filmů, takže znám velmi dobře jeho hlas, i hlas Kajol. A ty české hlasy k nim ani trochu nesedí. Navíc oproti původnímu znění nedali čeští herci do dialogů dostatek emocí. Takže tento film s gabingem jsem ve své sbírce nahradila raději filmem v původním znění s titulky. Ještě bych uvedla, že ač se jedná o indický film, nemá s Bollywoodem skoro nic společného. Film jako by pocházel z Hollywoodu.

Kameňák 4 (2013)

Předchozí díly Kameňáků se mi líbily všechny. Toto je ale naprostá slátanina bez děje! Na film jsem se těšila, ale byla jsem hodně zklamaná. Nicméně dávám jednu hvězdičku, protože se přeci jen našlo pár míst, kde jsem se zasmála (asi ta 3-5 v celém filmu).

Post Coitum (2004)

Je to naprostá slátanina, ale jsou tam scény a hlášky, kdy se člověk fakt pobaví.