Penny Dreadful: Město andělů - Santa Muerte (2020) (epizoda)

Rozhodně tomuto počinu šanci dám. Hlavně kvůli Natalii Dormer, o které jsem přesvědčen, že se v tomto seriálu vyřádí. Má zde několik rozdílných "rolí" a zatím jí všechny sednou. A obsahová náplň? Ano, je zde nějaké mysterózno... dále zde máme krimi, Mexikánce, nácky.... A zatím to podle mě funguje. Je to zcela jistě odlišné od Penny Dreadful s Evičkou Zelenou, ale s tím jsem počítal a nemám s tím problém. Možná se ze seriálu vyvine nějaká nesourodá píčovina, ale zatím to celkem úspěšně drží. Rovněž je třeba ocenit výpravu a záběry. To je špičkové. Každopádně efekty jsou docela na štýru - například ta úvodní pasáž s ohnivým polem. To radši nekomentovat. Ale kvůli tomu asi tento seriál sledovat nebudeme. A ještě na závěr - opět zde máme Thomase Kretschmanna, který hraje nácka. Jeho přítomnost v obsazení by už měla být považována za spoiler. Ten chlap musí normálně už hajlovat ze spaní... :-D

Nebezpečná laskavost (2018)

Silnější 3 hvězdy. Kupodivu celkem neotřelý comedy-thriller s několika pozoruhodnými zvraty. Nicméně musím poznamenat,že jsem filmem nebyl zcela pohlcen a že je možno najít několik vatovitých momentů. Ale i tak se jedná o celkem dobrou jednohubku.

Po životě - Série 2 (2020) (série)

Druhá série se dle mého názoru drží kvalitativní úrovně série první. Je třeba podotknout, že prakticky u všech linií došlo k restartu. Až na pár odkazů k minulosti se mi zdá, že by druhá série mohla fungovat zcela samostatně. To je v podstatě moje jediná výtka. Tímto způsobem by seriál mohl mít každý rok novou sérii. Tomu napomáhá i skutečnost, že After Life není příliš dějový, spíše je organizován do schématu: video se zesnulou manželkou - pošťák / štětka - reportáž s nějakým podivínem (asi nejlepší náplň celého seriálu) - noviny - psychiatr (další plodivé momenty) - divadelní kroužek - návštěva otce s Alzheimerem - rozhovor na hřbitově - depka při koukání se na video se zesnulou manželkou. Možná působí můj komentář příliš kriticky, ale právě tato schematičnost představuje jednu z předností seriálu, jelikož se tímto způsobem efektivně buduje vývoj postav. Spíše kritizuji to, že když děj na začátku další série restartujete, můžete tak pokračovat prakticky do nekonečna. Jinak tedy musím uznat, že zde máme opět typicky gervaisovský humor, který snad nemůže zklamat. Seriál opět dobře balancuje mezi černou komediálností a všudypřítomnou depkou. Myslím si však, že v této sérii poněkud zesílila druhá hodnota. Což rozhodně není na škodu, neboť je tu přítomno několik vskutku silných momentů. Za mě tedy poctivě 4 hvězdy.

Vyproštění (2020)

Za mě jinak průměrný a nikterak záživný film, který však obsahuje velice dobře natočené akční scény a využívá sekvence s iluzí nepřerušovaného záběru. Tomu pochopitelně napomáhá umná kamera. A Hemsworth je v pohodě. Zkrátka tři hvězdy a bye bye.

Dopisy pro Julii (2010)

Vzhledem k tomu, že několik filmů, které jsem nedávno spatřil, se řadí do kategorie marmelád, rozhodl jsem se, že zkusím i tento počin, který se odehrává v překrásné italské Veroně, kterou jsem sám před dvěma roky navštívil. Nejprve si řekněme, že Verona a krásy italského venkova jsou tím jediným důvodem, proč jsem dal tu jednu hvězdičku. Nebudu již chodit okolo horké kaše..... TO BYLA DĚSNÁ PÍČOVINA!!! Zatímco jsem se ze začátku snažil naladit na film, postupem času jsem začal přicházet na to, že s ním nejsem zcela kompatibilní. Samotná premisa filmu se mi zdá neskutečně tupá. Skupina kvočen je odhodlaná odepisovat na dopisy, které zmenstruované nadrženkyně v průběhu času nalepily na zeď gotického domu, kde nikdy žádná Julie nebyla. Alespoň ta Shakesperova. Ale ok. Jedna postarší Britka s výrazem konstantního zdrogování se rozhodne, že do města veronského přijede a bude po zdejším okolí hledat italského hřebce, do kterého se zde v období puberty zabouchla. Napomáhá ji Sophie, jež přijela do Verony se svým přítelem, který raději než ji ojíždí díry v italských sýrech. Je to tedy kokůtek, jehož sice zpočátku miluje. S výše zmíněnou Britkou však přijede její vnuk, jehož první představení jasně napoví, kam budou v budoucnu směřovat Sophiiny vlhké sny. Ano, i on je kokot, ale ona se do něj ke konci filmu zamiluje. Jak šokující?! Britka sama najde svého italského hřebce a jejich znovusetkání je .... To byl snad nejdebilnější moment, který jsem za poslední léta ve světě filmu spatřil. Britka nejdříve narazí na vinici na 2 generace potomků svého Vinopalnixe, přičemž ji zachvátí panika a chce okamžitě zdrhnout. On se však zjeví na okraji vinice jako héros. Vymění si pár emocionálně a filozoficky bohatých dialogů a za chvilku na to (asi) vlítnou. No... nebudu dále spoilerovat. Všechny další prvky tohoto mistrovského kousku jsou již zřejmé. Ještě pouze nastíním závěrečnou scénu na balkóně, která byla opět neskutečně idiotská. Inu... Zatímco počátek filmu působí nudně, po setkání na vinici se z něj stává děsná prdel, protože nepřestanete žasnout zkrátka nad vším. Všudypřítomná kýčovitost a vytékající marmeláda, příšerná hudba... Dále toporné herecké výkony, kde je zkrátka patrné, že se nikdo ani nesnaží... No... Zkrátka jedna hvězda a delete. Opravdu esenciální zážitek.

I Love You Phillip Morris (2009)

Velice příjemný film s Jimem Carreym, který opět hraje člověka, co má problém s podvody. Carrey citlivě balancuje mezi svým komediálním a dramatickým herectvím. Opět dává najevo, že to pan Herec. Ewan McGregor mu adekvátně sekunduje. Zajímavé je, že jsem nedávno viděl Birds of Prey, kde jeho postava měla poněkud neurčitou orientaci. Asi zřejmě kvůli marketingu v Číně. Zde ovšem nic neskrývá a je tu vskutku roztomilý :D. Každopádně je na každém záběru zřejmé, jak si herci natáčení evidentně užívali. Film není sice jinak jakkoli světoborný, ale několikrát přesto překvapí. Nejedná se o bránici ničící komedii, ale zato vám přinese příjemný uculující výraz. Rovněž musím ocenit kompozici, která si s dějem efektivně pohrává. Filmu tedy uděluji 4 v análu přenesené vězeňské dopisy z 5.

Yes Man (2008)

Podle mě skvělá komedie, které vévodí Jim Carrey. Ačkoli se jedná o film, který se spíše pohybuje v "uculující" rovině, obsahuje několik momentů, které mě zcela odzbrojily. Hlavně lepící páska a redbull. To se vážně povedlo. :-) Carreyho gumový obličej zkrátka zvládne vše. Hlavní myšlenku díla se podařilo dohnat úspěšně až do samotného konce, byť je zřejmé, že se několik děr jistě najde. Ale opravdu to nemá cenu řešit v nadsazeném filmu, kde hlavní hrdina kývne na vše, co po něm chce okolí. Z herců mě zaujala i Zooey Deschanel, kterou jsem dříve moc neznal. Každopádně byla cute a potěšil mě i její zpěv. Koneckonců soundtrack je v tomto snímku velice dobrý a obsahuje několik (zřejmě) původních skladeb. Několikrát se zde blýskne i Cooper, který několikrát Carreymu efektivně nahraje. Za mě tedy zasloužené 4 hvězdičky - zkrátka pohodový film.

Velké momenty evoluce (2016) (seriál)

Velice pěkný dokument, který evoluci nepřibližuje striktně chronologicky, ale spíše se zaměřuje na to, jak se vyvinuly konkrétní biologické jevy. Oceňuji názornost, přehlednost a srozumitelnost. Zaujaly mě i animace. K tomu zde vystupují taková jména, jako je Jane Goodall nebo Richard Dawkins. Takže spokojenost.

500 dní se Summer (2009)

Celkem OK film, ale nezdá se mi příliš výjimečný. Asi jsem měl trochu jiná očekávání vzhledem ke zdejšímu hodnocení. Snímek jistě obsahuje několik originálních momentů, ale zcela postrádá nějakou dynamiku. Taky mě štvalo využívání voiceoveru. Oceňuji ovšem ústřední dvojici a skutečnost, že aktéři mají v oblibě osmdesátkovou britskou hudbu. Potěšily mě trička s Joy Division, které měl na sobě J G-L. :-) Trochu ale zamrzí, že jsme ve filmu nezaslechli Love Will Tears Us Apart, což by se sem zcela jistě hodilo. :-)

Don Jon (2013)

Chápu dobře, že hlavní poselství tohoto snímku je, že ze závislosti na pornu vás vyléčí vztah se zkušenou milfkou? Ok... No problem. Každopádně snímek představuje jinak ničím výjimečný počin s několika vtipnými momenty. Ano, máme zde Scarlett, ale asi jiná vzpomínka vám z filmu nezůstane. Film doporučují 3 uživatelé Pornhubu z 5.