• Krátkometrážní

Bílé peklo (2001)

Film podle skutečných událostí. Proti tomu nemám žádné námitky, první půle vypadá opravdu věrohodně a hodně se mi líbila. Ale pak už se asi režisér rozhodl jít svou vlastní (= špatnou) cestou, protože nikdo mi nenamluví, že by nějaký vrchní dozorce z gulagu na Čukotce pronásledoval tak urputně jednoho normálního uprchlíka přes půlku Sovětského svazu. A závěr je už naprosto přehnaný. Nebudu o něm mluvit, ale připravte se, že vás určitě překvapí. Ale asi to nebude moc milé překvapení.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002) odpad!

Z nějakého neznámého důvodu jsem měl nutkání dát 1*. Ještě, že jsem se svým hodnocením nepospíchal a v klidu jsem nad tímto dílkem popřemýšlel - a nemohl jsem přijít na žádný důvod hodnotiti 1*. A proč tedy hodnotím tak jak hodnotím? Protože Čtyři pírka je neuvěřitelný omyl a naprosto podělaný pokus o velkofilm. Co určitě praští do očí je totálně zmatený děj, který neustále (ale opravdu furt) přešlapuje sem a tam. Scénarista se pokoušel do toho narvat všechno a výsledkem je, že se vše neustále zásadně mění. To samé platí i charakterech postav, kteří mění svoje názory a činy pomalu každých 5 minut. Korunu pak nasazuje děsně otřesný slaďák na konci, při kterém už divák vyloženě trpí a který ubírá snímku jakoukoli naději před odpadem.

Zkrocení zlé ženy (1967)

Velmi hezká romantická komedie. Zeffirelli sice nejde ve svém filmu do nějaké hloubky, ale podařilo se mu převést Shakespearovu komedie, tak, že je to i komedie dnešních dnů, což se o některých komediích slavného britského dramatika říct nedá. Vynikající výkon Richarda Burtona a Elizabeth Taylor.

Nesnesitelná krutost (2003)

Výborná romantická a chytrá komedie, která vám pomůže zapomenout na všechny problémy a hezky vás pobaví. George Clooney mě mile překvapil a umí být i komik, svoji roli zahrál víc než skvěle. Catherine Zeta-Jones nezklamala.

Záhada Blair Witch (1999)

Výtečný film, který mě sevřel do pořádné úzkosti, jakou jsem ještě nezažil a po kterém jsem si jaksi nebyl jistý, zda to je skutečně pravda nebo výmysl. Tak skvěle realisticky to bylo natočené. Vzdávám holt režisérům za vynikající nápad a vynikající provedení. 5* naprosto zasloužených, ve svém žánru jeden z nejlepších filmů.

Titanic (1997)

Měním své hodnocení. Po několika letech jsem opět viděl kousek tohoto velkofilmu a musím ho opravdu ocenit, přeci jen se za těch pár let změnil můj úhel pohledu na film. Cameron předvádí své nejlepší režisérské schopnosti a diváka úplně pohltí. V potopení Titanicu se doslova vyžívá a člověka potěší mnoho detailů a režisérův perfekcionismus. Největší hvězda filmu není ani Leonardo DiCaprio ani Kate Winslet, ale James Cameron. Rád bych hodnotil pěti hvězdičkami, ale k tomu mi něco schází. Nejdřív bych rád řekl, že některé scény jsou bohužel přehnané, např.: Titanic se potápí, všichni panikaří, a náš John ví přesně, co se teď stane a co má dělat. Ale co, to by se dalo i přežít, jenom naprosto nechápu, proč je tam to retrospektivní vyprávění? To jako aby ten příběh vyzněl reálněji? To v žádném případě, zato nádherně ničí dobrý dojem z filmu.

Omen 3: Poslední střetnutí (1981) odpad!

Vše, co se v předchozích dílech (zejména v prvním Přichází Satan!) povedlo, můžeme v Posledním střetnutí jenom marně hledat.

Nenapravitelný (1975)

Belmondo od začátku do koncu nezavře klapačku a je to dobře. Srší z něho skutečné perly.

Fantom Paříže (2001) odpad!

Že prý je to výborná detektivka. No, tak to si zrovna nemyslím, spíš nějaká fantasmagorie. Fantóm si nasadí masku, která pohltí kulky a předvádí kung-fu... co to sakra..? Co mě však nejvíc vytočila a kvůli čemu dávám odpad!, je kamera. Tady se někdo snažil o výjimečnou obrazovou podívanou a místo toho nám naservíroval otřesnou směsicí různorodých záběrů, ve kterých aby se čert vyznal. Humus.

Damien (1978)

Je to slabší, horší než Přichází Satan. Chybí tomu takové napínavé finále, ten děj je kapánek horší, na druhou stranu hudba je stále skvělá a nejlepší na tomto filmu je představitel 13-ti letého Satana. Ten předvedl famózní výkon a kvůli němu dávám 4*, i když by to jinak bylo spíš na 3*