Bez dcerky neodejdu (1991)

Velmi emotivní a srdcervoucí film podle skutečné události nad kterým stojí za to se zamyslet. Sice je to vyprávěno se subjektivním pohledem hlavní hrdinky, která se najednou ocitla bezmocná v cizí zemi a zcela závislá a ovládaná manželem, ale když si někdo něco takového prožije, tak jednoduše přijde o všechnu chuť a energii snažit se zastávat manžela,systému,náboženství...které se ji snažilo zabránit svobodně žít. Film je to zajímavý s vypjatým scénami a standartními hereckými výkony, které podbarvuje skvělá hudba...jen z toho tvůrci nemuseli dělat takový doják a hrát tolik na citovou strunu.

Má kamera a já (2002)

Na tenhle film jsem náhodou natrefila v televizi kolem jedenácté večer a vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Chytla jsem ho někdy v polovině a aniž bych věděla o čem je, zakoukala jsem se a naprosto mě uchvátil. Bylo to pro mě něco nového a šokujícího. Jako když mi jednou zavolala kamarádka a řekla, že si zlomila nohu. Litovala jsem ji a soucítila s ní až do chvíle, kdy mi sdělila, že je Apríla. Přesně takhle jsem se cítila i u tohoto filmu. Naprosto mě pohltil a já se celou tu dobu ptala sama sebe-je tohle možné? Myslí to vážně? Proč to dělá? A ještě dlouho jsem z toho byla úplně paf. A pak se tady dočtu, že to není dokument, ale komedie. Jo, už asi tušíte, že jsem se cítila jako úplný idiot a ještě teď mám rudé tváře, jen co si na to vzpomenu. Ale na druhou stranu si říkám-ano. Ano, šlo by to. Ano, může se to stát i nám?

Nezničitelní (1960)

Skvělý Burt Lancaster, skvělá Audrey Hepburnová, skvělá režie, hudba, zpracování...A proč tolikrát to slovo? Byla tam zápletka, byly tam střílečky, byla tam romantika a nebylo to podáno ani moc kýčovitě ani moc drsňácky. Neokoukaný příběh i závěr ( člověk by řekl, že se k nim nakonec přidá ). Prostě skvělý western!

Krvavý příliv (1995)

Na Scotta dost průměr. Kromě herců nic extra-slabý příběh, slabý scénář, slabá hudba. Popravdě-dost jsem se nudila. Tak proč tři? Jednak kvůli těm dvěma drsňákům a taky za tu myšlenku o tom,že osud celého světa mohou mít v rukou dva takoví ,,hrdinové".

Milenec nebo vrah (1996)

Thriller s hustou atmosférou a skvělými hereckými výkony! Podívaná u které se rozhodně nudit nebudete...stačí vypnout mozek a snažit se moc nevnímat logické pohnutky záporáka ( i dalších postav ) . Je pravda, že závěr byl už opravdu hloupý a scénář mi přišel dost slabý, ale tohle všechno jsem ochotna přehlédnout díky hereckému výkonu Marka Walberga. Z toho jeho úsměvu mi běhá mráz po zádech ještě teď.

West Side Story (1961)

Tak tohle mě naprosto nechytlo. Ani herecké výkony, ani zápletka, ani prostředí a dokonce ani hudba! Herecké výkony byly nemastné neslané a herci dost nevýrazní , děj byl moc přeslazený a ač mám obecně velmi kladný vztah k hudbě, tak tomuhle jsem naprosto nerozumněla. Proč ta složitost, hlučnost, odtažitost? Na hudební stránku jsem tady dost spoléhala, říkala jsem si: ,,když tě nebaví příběh, ještě neznamená, že tě nebudou bavit ani písničky." Bohužel opak je pravdou. Celý film jsem doslova protrpěla. Jediná stravitelná melodie byla pro mě melodie písničky America, kterou zpívá Rita Moreno. A za co že ty dvě hvězdy? Za tu písničku a chic kostýmy.

Oko za oko (1996)

Famozní civilní herecký výkon Sally Field a bídák Kiefer Sutherland dělají z tohoto mírně podprůměrného díla snadno koukatelné a stravitelné dílo , ovšem bez větší hloubky a dopadu na diváka,což je škoda, protože režisér měl esa v rukávu-a to hned dvě.

Equilibrium (2002)

Nadupaná sci-fi jízda v lecčems sice zavánějící Matrixem, ale to mi kupodivu vůbec nevadí. ( Které sci-fi s muži v černých pláštích by vám Matrix nepřipomnělo?:o) Originální myšlenka a její zpracování, k tomu skvěle chladný Christian Bale...z bojových scén jsem byla naprosto unešená a celkově tomu nechyběla šťáva...ikdyž v některých momentech tam přeci jen bylo toho emotivního kečupu až moc a občas tvůrci smočili kotníky do klišovitosti a divák mohl snadno uhodnout, kam se děj bude ubírat. Takže za to šlápnutí do kalůže za čtyři:o).

Čekej do tmy (1967)

Hra na kočku a na myš , kdy se na konci z myšy stane kočka.Velmi dobře zahraný a napínavý snímek! Audrey jako slepá žena byla vážně přesvědčivá. Dobře stupňované napětí a práce se světlem :o) Jen mi bylo na konci líto toho zdemolovaného bytu...

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Koukala jsem na to jako malá a dost jsem to žrala. Přeměna Samanthy na Carlie, Samuel L. Jackson , mučení na mlýnském kole , útěk ze třetího patra a závěr kdy Gina sjede po laně plném barevných žárovek a cestou je praská mě pokaždé dost zaujali. Mělo to to kouzlo zakázaného filmu, na který se nesmíte dívat, protože se rodiče bojí, aby vás to něják nepoznamenalo. Bylo to brutální, drastické, strhující! Teď jsem větší a nebudu si nic nalhávat. Ve scenáři byly díry a hlavní padouch byl vyťunťané pako, ale přeměna Samanthy na Charile, Samuel L. Jackson, mučení na mlýnském kole...:o) To vše mě bavilo i dnes.